Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Віура - сорт винограду, який вважається одним з кращих для приготування якісного вина. Вирощують в основному в південній частині Франції та на півночі Іспанії. Винороби відзначають високі смакові і технічні характеристики винограду сорту Віура або Макабео, як його іноді називають.

Опис і характеристики винограду Віура

Сорт Віура, або Макабео використовується тільки для виробництва вин. Він демонструє досить високі показники врожайності. Вино ігристе, сухе, тихе або солодке виходить з вишуканим, терпким і солодкуватим присмаком.

При цьому технологія виробництва і вибір виду напою залежить від того, в який час був зібраний урожай винограду. Наприклад, якщо виноград знімають гронами:

  • рано, то отримують свіжий, дуже ароматний і з квітковим запахом напій;
  • пізно, то виходять вина з присмаком меду, горіха, досить щільні за текстурою, насичені по аромату, міцні.

При цьому виноград можуть витримувати в нержавіючих чанах або в дубових бочках. Різниця суттєва - від цього змінюється аромат і запах благородного напою.

Переваги і недоліки сорти

Незважаючи на те, що виноград сорту Віура смачний, оптимально підходить для створення цікавих смакових характеристик винного напою, вирощувати його можна на бідних ґрунтах. До переваг сорту відносять:

  • можливість вирощування на маловрожайних грунтах;
  • збір на різних етапах (від цього міняються смакові характеристики);
  • мінімальна вимогливість до догляду;
  • хороша морозостійкість і жароустойчивость.

Але основна перевага сорту виноград Віура полягає в тому, що з його допомогою можна отримувати цікаві по аромату і смаку напої. Наприклад, якщо змішувати його з популярною мальвазією, то вийде біле вино з легким сонячним відтінком, на смак досить класичне. Якщо ж додати Віуру до відомого Темпранільо, то виходить дуже смачне, насичене за кольором алое вино. Також досить поширена практика, коли з винограду Віура виробляють іспанське ігристе вино - Кава. Робити його досить важко, потрібно виноград з особливими характеристиками, і Віура задовольняє повністю параметрам.

До недоліків сорту можна віднести неможливість вживати його в їжу. Ягоди дрібні (до трьох грам за вагою, але зазвичай менше), мають товсту шкірку, яка дає непередаваний аромат. Також сорт сприйнятливий до дії природних шкідників, тому потрібна обробка. Особливо це важливо для ситуацій, коли виноград сорту вирощують в Росії дачники самостійно.

Обробка повинна проводитися мінімум 4-5 разів за сезон, але якщо спостерігаються проблеми, то і того частіше.

особливості вирощування

Виноград Макабео обожнюють вирощувати винороби Ріохи. Справа в невибагливості й універсальності сорти - Віуру додають не тільки в білі класичні вина і іспанську Каву, але і в червоні, рожеві.

Віура - невибагливий у вирощуванні сорт. Саджанці вибирають великі, їх коріння не повинні мати відколів, пошкоджень. Висадка відбувається пізно восени або ранньою весною. Грунт підійде будь-яка. Але на початку життя слід вносити мінеральні підгодівлі. На зиму виноградник обов'язково ховається - хоч сорт і відноситься до морозостійких, суровою зиму він може і не пережити.

Поради по догляду

Виноградні лози у сорту Віру розростаються стрімко. Але їх довжина це аж ніяк не добре, так як на них виноград погано тримається, зменшується розмір грона. Важливо підстригати лозу, при цьому робити це бажано після 3-4 років життя.

Пошкоджені частини рослини обов'язково видаляють, але роблять це пізньої осені перед підготовкою до зимівлі.

Лунки, в яких росте виноград, часто рихлять. Коріння важливо насичуватися повітрям - так урожай буде краще. Полив відбувається в посушливу погоду часто. Але як тільки з'явиться перший колір, то його обмежують, а в період дозрівання зовсім не проводиться.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Сорт винограду Віура сприйнятливий до впливу шкідників і хвороб. Обробка інсектицидами проводиться на початку формування зав'язі. Після цього її роблять через три тижні. Буде потрібно додаткова обробка за 2-3 тижні перед збиранням врожаю. Для зміцнення виноградної лози і додання їй свіжості обробка від хвороб, для імунітету проводиться і після збору врожаю (мінімум через 4-5 днів, щоб рослина встигла відпочити).

Варто розуміти, що склад засобу може залишатися на винограді. Тому при приготуванні домашнього вина його потрібно ретельно вимивати. Навіть якщо пройшов дощ, то зробити це слід.

Збір, зберігання і застосування врожаю

Збір врожаю відбувається в вересні, але в залежності від кліматичних особливостей, час змінюється. Зберігається довго, краще використовувати чани з нержавіючої сталі або бочки.

Віура використовується для приготування вина. Роблять напій як чисто з цього сорту, так і доповнюють їм інші.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: