Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Малина сорту Арбат відома завдяки своїм смаковим якостям і міцним паросткам. За всіма характеристиками цей гібрид відповідає стандартам.

Історія виведення сорту

Для створення гібрида було взято 2 сорту шотландської малини. У розробці брала участь В. В. Кичина. Перший екземпляр був отриманий в 1988 році, а офіційно прийнятий в 1996-му.

Опис і характеристики сорту Арбат

Цей сорт малини привертає увагу садівників завдяки своїм хорошим якостям. Від цього безпосередньо залежить врожайність малини Арбат. Садівники зацікавлені отримати кращі екземпляри, так як різновид сортів дуже велика.

кущі

Висота кущів до двох метрів. У малини сорту Арбат досить сильні і міцні пагони, які формують сам кущ. Сама крона розлога. Шипи відсутні, що дозволяє зібрати ягоди без травм і пошкоджень. Молодими пагонами вважаються гілки віком 1-2 роки. Зазвичай їх забарвлення від світло-зеленого до світло-коричневого. Плодоношення починається на пагонах, які досягли віку двох років, а також на більш зрілих гілках.

Малина обдарована величезною кількістю листя, їх розмір теж залежить від віку. Зазвичай по краях листка є дрібні зубчики. Відтінки листя від темно-зеленого до світлого з восковим покриттям.

ягоди

Ягоди у рослини великі, їх довжина 2-4 сантиметри. Маса від 5 до 13 грам. Ягоди довгасті, нагадують конус. Колір плодів малини сорту Арбат насичено-червоний або ж темно-червоний. Насіння дуже маленькі, тому їх важко помітити. Плоди соковиті і мають відмінний кисло-солодкий смак. Але, на жаль, запаху майже не відчувається.

Область застосування плодів

Малина Арбат не є ремонтантних сортом. У домашніх умовах найчастіше ягоди використовують для закруток компотів, варення і джемів. Також дуже корисно вживати ягоди в свіжому вигляді або ж додавати в пиріжки та іншу випічку.

Іноді плоди сушать або заморожують в морозилці, щоб більш-менш зберегти їх початковий вигляд.

Стійкість до хвороб і шкідників

Рослина досить стійко до різних хвороб і нападів шкідників, але і як інші сорти може підпадати під вплив інфекції. Найголовнішими «гостями» цього сорту вважаються жук малиновий і павутинний кліщ.

Ці комахи зимують в грунті, тому важливо рихлити землю при підготовці малинників до зими. Також час від часу проводять профілактичні обприскування і обробку рослин спеціальними речовинами, щоб знизити ризик захворювання.

Посухостійкість, морозостійкість

Малина сорту Арбат потребує постійних поливах, так як від цього залежить розміри і смак плодів, а також загальна продуктивність куща. Говорячи про зимостійкості, можна відзначити, що рослина відмінно переносить зими, тому вирощується і в північних регіонах країни. Тільки в цьому випадку для підвищення шансів на виживання кущі утеплюють. Малина стійка до засух, але цим не можна зловживати, так як рідкісні поливи вб'ють рослина.

Плодоношення і врожайність

Арбат відносять до списку високоврожайних сортів. Плодоношення середньоранніх, перші ягоди збирають на початку червня по серпень. Дата коливається в залежності від регіону вирощування і від погодних умов. Недолік сонця в перші місяці літа може пригальмувати процес дозрівання.

Загалом врожайність сорту садівники оцінюють як підходить за стандартами.

Позитивні і негативні сторони сорту

Як і у будь-якого іншого рослини, у малини є свої плюси і мінуси:

  • Сорт славиться високою врожайністю, плодоношення регулярне.
  • Ягоди у малини великі і солодкі.
  • Шипов майже немає.
  • Малина стійка до хвороб, холоду і посухи.
  • Плоди можна транспортувати, ті не втрачати своїх смакових якостей і форму.
  • Мінусами можуть бути слабкості до деяких хвороб.

вирощування малинників

Сама посадка не складає труднощів, тут дуже важливою частиною є саме догляд за рослинами. Садівники намагаються забезпечити малинник необхідними добривами, якісним поливом.

коли садити

Щоб проводити посадку навесні або восени, важливо вибрати саджанці з закритою кореневою системою. Якщо ж таких саджанців немає, то проводять посадку восени. Вибирають сонячний день. Важливо, щоб не було сильного вітру, так як молода рослина може не витримати сильні пориви, і коренева система ще не стійка в грунті.

Вибір і підготовка місця для посадки

Вибирають територію з родючим грунтом, кислотність невисока, місцевість сонячна. Якщо в ґрунті не вистачає поживних речовин, то перед посадкою її удобрюють і мульчують. Місцевість не повинна бути закритою деревами або стіною, так як високі насадження будуть закривати малину від сонця, від чого її зростання буде дуже повільним, а плоди дрібними.

Важливо садити малину подалі від інших рослин, які атакують шкідники. Якщо малина вирощується протягом кількох років, то територію посадки час від часу змінюють, щоб та мала можливість «відпочити».

посадка саджанців

Саджанці вибирають без характерних ушкоджень і хвороб. Заздалегідь перевіряють кореневу систему. Перед тим як садити рослина, його попередньо поміщають в розчин марганцівки. Перед посадкою коріння поміщають в суміш з глини і гною або перегною.

Процес посадки починають з викопування ями шириною в 45-50 сантиметрів. Глибина 30-35 сантиметрів. На дно ями кладуть тріски або кору. Можна також додати торф або перегнилі тирсу. Після додають шар родючого грунту.

Саджанець опускають в яму, стежачи за положенням коренів. Для того щоб рослини зміцнилися, іноді в одну яму поміщають два саджанця, які пізніше зростаються в один кущ. Після яма з малиною засипається землею і добре утрамбовується. Грунт легенько притоптують і поливають водою.

Поради по догляду за малиною

Догляд є найважливішою частиною в вирощуванні малиннику. Важливо регулярно поливати рослини, проводити підживлення і обрізки.

як поливати

Хоч сорт і може довго обходитися без води, але це, звичайно ж, принесе шкоду малині. Полив проводять не так часто, але ця процедура має бути щедрою, так як коріння малини сорту Арбат проростають дуже глибоко.

Щоб рідина краще вбиралася, після зрошення рихлять землю навколо куща.

Полив припиняють в листопаді, коли починається підготовка до зимового періоду.

чим підгодовувати

Добрива починають вносити на другий рік життя. Першу підгодівлю проводять навесні. Зазвичай це азотні добрива. Неорганічні добрива вносяться щорічно. Гній, перегній використовують раз на два роки.

У травні застосовують коров'як з водою, який можна вносити у вигляді поливу. У липні застосовують препарат «Ідеал». В останній місяць літа використовують розчин з сульфату калію і води.

обрізка

Гілки і пагони, які закінчили плодоношення, обрізаються під основу куща. Навесні старі пагони обрізають дощенту, а молоді тільки на верхівці. Підв'язують екземпляри тільки в міру необхідності, в тих випадках, якщо рослина слабке або ж на ньому занадто багато ягід.

Підготовка до зими

У теплих регіонах країни малину НЕ утеплюють, а тільки обрізають. У місцевості, де температура опускається до 30 градусів нижче нуля, пагони пригинають і вкривають.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Часто причиною загибелі куща стають шкідники та хвороби. Для того щоб уникнути засихання, час від часу проводять обробку малинників різними розчинами. Для боротьби з малини жуком використовують «Карбофос». Щоб позбавиться від цієї комахи, також вирізують старі і хворі кущі, а навесні обробляють «Арбат» бордоською рідиною.

У спеку на малині можуть з'являтися павутинні кліщі. Їх нашестя загрожує загибеллю рослин в перший же рік життя. Для боротьби використовують акарицид «Актеллік 500 ЕС». Це робиться тоді, коли квітки тільки починають формуватися.

Збір і зберігання врожаю

Ще одним позитивним якістю цього гібрида є те, що після переспеванія ягоди не осипаються. Плоди легко збирати через відсутність шипів.

Після збору ягоди використовуються в кулінарних цілях. Пускають сік плоди тільки на другий день. Можна використовувати сушку після збору, що дозволить вживати продукт і як лікувального препарату.

способи розмноження

Розмноження проводять діленням куща, такий метод дає більше шансів на успішне розведення. Також ще використовують кореневі нащадки.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: