Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Саме іспанська назва сорту винограду Темпранільо вказує на ранні терміни дозрівання, tempranillo можна перевести з іспанського як «раненько». Найширше поширення його на Піренейському півострові. У Португалії червоний виноград з характерними фруктовими нотками відомий під назвою Tinta Roriz, що звучить як Тінто Ророш.

опис сорту

Сині ягоди Темпранільо - це сировина для вишуканих вин і портвейнів. У момент дозрівання циліндричні, звужені в нижній частині грона здаються сизими за рахунок матового нальоту, що покриває округлі ягоди. Колір їх під білястим нальотом темно-фіолетовий. Зустрічається сорт цього винограду і з жовтими плодами.

Для Tempranillo Іспанія є батьківщиною, тут він культивується з 13-го століття. Хороша адаптивність сорту дозволила виноградарям з США, Австралії та Аргентини вирощувати винну ягоду в своїх кліматичних умовах.

характеристики сорту

Сорт самодостатній, на ньому з'являються квіти обох статей, що необхідно для самостійного запилення. Лоза сильна, витривала - до 25 очок на кожному з двадцяти 7-метрових пагонів. Листя велике з глибоким розтином, обриси чіткі.

За сезон на одному кущі визріває до 5 кг ягід. Вони щільно прилягають один до одного, утворюючи майже симетричну конусоподібну гроно.

Характеристика ягід:

 • вага - 8 г ± 1 г;
 • довжина - 17 мм ± 1 мм;
 • м'якоть соковита, прозора;
 • шкірка тонка, щільна;
 • вага грона досягає 600 м

Майбутній смак вина залежить від вибору кліматичних умов, в яких визріває урожай Темпранільо. За насиченість напою кольоровістю відповідає шкірка винограду - тонка дає лише відтінок, а по-справжньому забарвити напій може товста щільна оболонка ягоди.

Кислотність ягід безпосередньо залежить від погоди району, де визрівав урожай. Чим вище температура і яскравіше сонце над виноградником, тим нижче показник кислотності. Вибираючи для посадки лози низину, виноградар прогнозує майбутні врожаї на низькі показники кислотності.

Вищий коефіцієнт змісту кислот спостерігається в виноградниках, розташованих на кам'янистих пологих схилах.

Переваги і недоліки сорти

Недолік сорту для російських виноградарів полягає в тому, що кліматичні умови позначаються на смакових якостях. З сировини, вирощеної в Росії, вино виходить зі слабо вираженим букетом.

Висока адаптивна здатність до грунтів і клімату дає надію на те, що і в середній смузі Росії цей сорт винограду зможе давати врожаї з високими дегустаційними характеристиками.

У ягодах цього сорту винограду багато корисних для здоров'я людини речовин, але вживати їх в їжу може далеко не кожен - надто кислі плоди, терпкий ефект, який дає танін.

У дощові сезони, на відміну від інших сортів, на кущах Темпранільо квіти і ягоди тримаються міцно, не опадають. Але навіть в сприятливих умовах спостерігається визрівання врожаю не вище 85%, що багато в чому залежить від щільності прилягання ягід в гронах.

особливості вирощування

Кращі смакові якості відмічені у винограду цього сорту, вирощеного на схилі, що підноситься на 700 метрів над рівнем моря. Тут виноград отримує максимально можливе сонячне освітлення. За рахунок добових перепадів температури повітря забезпечується баланс цукрів і кислот.

Кращим місцем для Tempranillo вважається Рібера-дель-Дуеро, де скачки температури: вдень 40 ° C, а вночі ртутний стовпчик термометра зупиняється на позначці 16 ° C. На даний момент Темпранільо єдина виноградна культура, здатна рости і приносити хороші врожаї в таких складних умовах.

Кращі умови для вирощування винного сорти - родючий грунт, багатий вапном, що теж не характерно для багатьох сортів винограду. При догляді за кущем вкрай обережно потрібно використовувати органічні добрива й підгодівлі, до них виноград цього сорту вкрай чутливий. Висадка саджанців в Краснодарському краї, Мордовії, Дагестані проводиться у другій половині травня, коли сильних похолодань не може бути навіть в нічні години. На віддачу максимального врожаю кущ виходить на 3-4-й рік після посадки.

догляд

Примхливий до умов кущ винограду Темпранільо вимагає ретельного догляду, що виражається в:

 • установці підпірок;
 • необхідності укриття культури до зимового періоду;
 • триразової профілактиці від шкідників в сезон;
 • обрізку;
 • формуванні крони;
 • дренажі грунту;
 • забезпеченні регулярного зволоження;
 • мульчировании рядів.

При виборі місця під посадку слід врахувати такі особливості сорту - Темпранільо боїться посухи, вітрів, морозів.

формування лози

Формування крони проводиться 1 раз за календарний рік. Обрізка навесні передбачає видалення 80% торішнього приросту, аж до 6-8-го очка. Обрізку підлягають тільки здорові, міцні кущі.

підживлення

Для підгодівлі виноградної лози підходять засоби однокомпонентні і комбіновані препарати:

 • «Акварин»;
 • аміачна селітра;
 • калійна сіль;
 • «Кеміра»;
 • «Новоферт»;
 • «Растворин»;
 • суперфосфат;
 • «Флоровіт».

Зважаючи на особливості сорту, комбінованих добрив, де в складі присутній органіка, краще уникати. Визначити необхідність для рослини того чи іншого мінералу можна при аналізі грунту, на якій воно виростає.

Захист від хвороб і шкідників

Фунгіциди - основний профілактичний інструмент, здатний перемогти загрозу, що насувається для елітного сорту винограду на початковій стадії розвитку.

Схема обробки:

 1. У період набрякання бруньок необхідно засіб від грибка оидиум і червоного виноградного кліща.
 2. При появі 4-5 листочків проводиться профілактика мілдью і сірої гнилі.
 3. На стадії розкриття бутонів необхідна повторна обробка від оїдіуму і всіх видів деревного і плодового кліща.
 4. В процесі наливання ягід проводиться профілактична обробка систематизирующим фунгіцидом.
 5. На стадії ущільнення грон потрібна обробка засобом від всіх видів гнилі.

Дотримуючись цього графіка профілактичних обробок, вдасться уникнути серйозних захворювань, викликаних грибками і комахами-шкідниками.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: