Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Багато садівники вирощують на дачних ділянках виноградні кущі. Існує чимало різновидів виноградників, проте популярністю користується сорт винограду Манікюр фингер. Перш ніж зайнятися вирощуванням гібрида, необхідно детальніше розібратися з його характерними відмінностями і рекомендаціями по культивуванню.

Опис і характеристики винограду Манікюр фингер

Щоб розібратися з головними особливостями цього виноградного сорту, необхідно ознайомитися з описом його характеристик.

гроно

Головною відмінною рисою сорту вважається форма його дозрілих плодів. Виноградні ягідки мають довгасту форму, через що їх і називають пальчиками. Поверхня тонкої шкірки у країв має жовтуватий відтінок, причому кінчики виноградин пофарбовані в рожево-червоний. Важить кожна зріла виноградинка близько десяти грам. М'якоть Манікюр Фінгера щільна і соковита. При цьому в процесі їжі з'являється незначний хрускіт.

врожайність

Людей, які збираються в майбутньому висаджувати і ростити Манікюр фингер, цікавить його врожайність. Деякі вважають, що рослина плодоносить не дуже добре, проте це не так. В середньому з кожного куща вдається зібрати по двадцять кілограм зрілих ягід. Кількість врожаю безпосередньо залежить від особливостей вирощування виноградних саджанців. Якщо за виноградником правильно доглядати, врожайність збільшиться в кілька разів. Тому необхідно стежити за поливом і підгодівлею саджанців.

Транспортабельність і лежкість

Деякі садівники вирощують виноград для подальшого продажу і тому їм доводиться перевозити його на далекі відстані. Транспортабельність у Манікюр Фінгера непогана, в дорозі виноградини не псуються і не гниють. Однак з лежкостью є певні проблеми, так як через кілька днів після збору врожаю ягідки стають м'якше. Щоб продовжити збереження зібраних плодів, необхідно захищати їх від сонячних променів.

Під сонцем ягідки псуються в рази швидше, ніж в затінених місцях.

Стійкість до хвороб

Садівників, які планують в майбутньому займатися вирощуванням цього сорту, цікавить його стійкість до поширених виноградним захворювань. Манікюр фингер вважається стійким до захворювань рослиною, яке має міцну імунну систему. Такий виноградний сорт ніколи не хворіє сірою плямистістю або антракнозом. Якщо його періодично обробляти фунгіцидними складами, він ніколи нічим не захворіє.

морозостійкість

Дачників, які проживають в північних регіонах, цікавить морозостійкість виноградних кущів. Цей сорт не може похвалитися відмінною стійкістю до заморозків, так як межа стійкості становить двадцять два градуси нижче нуля. Тому фахівці рекомендують перед початком зимових морозів накривати рослину спеціальним покривним матеріалом.

Якщо взимку температура занадто низька, рослина доведеться прищеплювати на більш морозостійкі підщепи.

Плюси і мінуси сорти

Манікюр фингер, як і інші рослини, має ряд переваг і недоліків, з якими слід ознайомитися перед його висаджуванням на ділянці. До переваг слід віднести:

 • привабливий зовнішній вигляд дозрілих плодів;
 • високий рівень врожайності;
 • смакові якості ягід;
 • стійкість до захворювань.

Серед недоліків Манікюр Фінгера виділяють наступне:

 • погана стійкість до зниженої температури;
 • схильність появі сонячних опіків;
 • вимогливість в догляді.

особливості вирощування

Щоб виростити багато винограду, необхідно ознайомитися з його головними особливостями вирощування.

коли садити

Для початку треба розібратися з термінами висаджування виноградних саджанців. Висаджуванням винограду можна займатися як в осінній, так і навесні. Якщо люди збираються висадити сіянці до початку осені, їм доведеться зробити це з двадцятого березня до початку червня. Іноді висаджування переносять на осінь. В цьому випадку завершити посадочні роботи доведеться до кінця жовтня, поки не почалися зимові заморозки.

Підготовка місця для посадки

Визначившись з термінами висаджування, необхідно приступити до підготовки посадкового місця. Ділянка, на якому буде вирощуватися виноградник, заздалегідь перекопують і очищають від залишків бур'янів. Потім все викопані бур'яни спалюють, а перекопаний ділянку підгодовують мінеральними і органічними добривами.

підготовка саджанців

Після підготовки посадкового місця заготовляють виноградні саджанці. За двадцять чотири години до посадки їх поміщають в невелику ємність з водою. Це робиться, щоб рослина увібрало в себе достатню кількість вологи для акліматизації на новому посадковому місці.

Без попереднього вимочування саджанець може швидко загинути після пересаджування.

Висадка в грунт

Висаджування виноградних саджанців здійснюється в кілька етапів:

 • формування посадкової ями, довжина і ширина якої дорівнює 30-40 сантиметрів;
 • вкладання на дно гальки, керамзиту або іншого матеріалу для поліпшення дренажу;
 • додавання органіки і мінеральних підгодівлі;
 • посадка саджанця і присипання його грунтом;
 • полив висадженого куща.

Поради по догляду

Щоб Манікюр фингер добре плодоносив, треба розібратися з особливостями догляду за саджанцями.

добриво

В процесі вирощування винограду доведеться періодично додавати в грунт підкормові суміші. Вперше вони вносяться в грунт перед висаджуванням сіянців. Також досвідчені садівники рекомендують додавати більше підгодівлі після зими, коли з кущиків знімається укриття. Крім цього, органічні добрива додаються під час формування кистей з плодами.

полив

У літню пору посаджений виноград поливають водою, так як без достатньої кількості вологи саджанці можуть засохнути. Зволожувати рослина рекомендується не рідше разу на тиждень. При цьому полив проводиться у вечірній час, після заходу сонця. На кожен з висаджених кущів витрачається по 15-20 літрів води.

обрізка

Щоб виноградні ягоди швидше дозрівали, кущики регулярно обрізають. Найчастіше обрізка проводиться в середині весни, до появи бруньок.

Необхідно обрізати максимальну кількість гілочок, на яких не формуються плоди.

Боротьба з хворобами і шкідниками

При тривалої спеки і вологій погоді саджанці можуть захворіти сірою гниллю. Через розвиток захворювання плоди стають позбавленими смаку і починають гнити. Щоб захистити саджанці від хвороб, необхідно періодично обприскувати їх бордоською рідиною і правильно за ними доглядати.

Збір і зберігання врожаю

Прибиранням зрілих плодів займаються в середині серпня, коли всі ягідки дозріють. Зібрані кисті необхідно зберігати в темних приміщеннях, так як при великій кількості світла вони швидше псуються.

висновок

Деякі власники дачних ділянок хочуть вирощувати в саду Манікюр фингер. Однак перед висаджуванням необхідно вивчити особливості сорту, а також ознайомитися з рекомендаціями з висадження.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: