Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград сорту Мукузани вважається культурою народної селекції, оскільки відомості про його виведенні відсутні. Цей різновид рослини виявили випадково в грузинському селі з такою ж назвою. Згодом виноград вдалося окультурити. Сьогодні він користується великою популярністю в північних областях і в Середній смузі Росії. Щоб культура нормально розвивалася і рясно плодоносила, за нею потрібно правильно доглядати.

Опис і характеристика сорту Мукузани

Цей гібридний виноград чудово підходить для вирощування в Воронезької області. Однак це далеко не єдиний регіон. Для рослини характерний ранній період дозрівання. У центрі збирати плоди можна на початку серпня, на півночі - в кінці вересня.

характеристики кущів

Середня висота рослини досягає 4 метрів. За описом, листя можуть мати 3 або 5 лопатей. На поверхні пластин спостерігаються глибокі перетину. Листи мають округлої формою і шорсткою поверхнею.

Кущ має двостатеві квітки. Завдяки цьому рослини добре запилюються і приносять відмінний урожай. Для пагонів характерно відмінне розвиток. Кожен з них приносить по 4 великих грона.

врожайність

З 1 дорослого куща можна отримати 40-50 кілограмів урожаю. Плоди легко переносять перевезення.

Грона і ягоди

Кисті відрізняються конічною формою і щільним розташуванням ягід. По довжині грона рідко виростають більше 30 сантиметрів. Ягоди характеризуються невеликими розмірами і округлою формою. Маса кожної з них становить 1, 5-3 грами.

Ягоди відрізняються звичайним смаком без специфічних ноток. Сорт добре підходить для виготовлення легкого вина. Плоди мають темно-фіолетового відтінку. Кожен з них покритий природним нальотом, який продовжує термін зберігання плодів. У ягоді присутній по 2-3 кісточки.

Основні плюси і мінуси

Мукузани є дикий різновид винограду. Завдяки цьому сорт вважається дуже стійким. На відміну від окультурених сортів, рослина має міцний імунітет, легко пристосовується до негативних умов і не страждає від атак шкідників.

До інших переваг культури варто віднести наступне:

  • прекрасна транспортабельність;
  • одночасне дозрівання плодів;
  • стійкість до основних хвороб;
  • стійкість до морозів;
  • соковиті плоди;
  • приємні смакові якості.

Єдиним мінусом вважається стрімкий розвиток пагонів. Це змушує садівників часто виконувати обрізку.

Тонкощі вирощування рослини

Щоб домогтися успіхів у вирощуванні культури, варто правильно провести посадкові роботи і чітко дотримуватися рекомендацій щодо догляду.

Вибір і підготовка ділянки

Перш за все, важливо грамотно вибрати ділянку. Найкраще садити виноград на південному схилі, який добре провітрюється. Культура відрізняється довгими корінням. Тому грунтові води повинні залягати на глибині не менше 2, 5 метра.

Добрими попередниками для рослини стануть морква, злаки, баштанні рослини. Також виноград можна садити після моркви і кабачків.

Не варто розміщувати його близько шавлії і кольорового горошку.

Для культури прекрасно підійде чорнозем. Також допустимо висаджувати виноград в супіщану і суглинних грунт. Якщо грунт має занадто кислий склад, варто внести вапно.

Висадка в грунт

Для посадки рослини в траншеї варто викопати лунки розміром 80х80 сантиметрів і на дно укласти дренаж. Зверху рекомендується насипати шар землі. На ній розміщують кущ, розправляють кореневу систему і присипають землею. Рослина варто заглибити до 2 нирки, утрамбувати і полити 20 літрами води. Грунт укрити мульчею.

Правила догляду за виноградом

Щоб рослина рясно плодоносить, йому потрібно забезпечити якісний догляд. Він повинен бути комплексним.

добриво

У перші 2-3 роки рослина не потребує органіці. Першу підгодівлю проводять для зростання плодоносних гілок. Для цього в 10 літрах води коштує розчинити 40 грам аміачної селітри, 20 г калійної солі, 15 грам суперфосфату.

Для стимуляції цвітіння і формування плодових зав'язей варто внести склад на основі 15 грам аміачної селітри і 20 грам калійної солі. Через 1 тиждень до складу додають 5 грам борної кислоти. Під час плодоношення варто використовувати 40 грам суперфосфату і 20 грам калійної магнезії.

полив

Виноград цього сорту нормально сприймає посушливу погоду. При стабільних опадах рослина досить полити 3-4 рази. При відсутності дощів перший полив виконують в березні і квітні, виливаючи під кущ 30 літрів води. Другий раз зволожити грунт варто в травні.

Під час плодоношення поливати рослину потрібно 2-3 рази.

обрізка

Мукузани вимагає систематичного проріджування кущів і обрізання зайвих гілок. Якщо вчасно не провести цю процедуру, ягоди повністю не дозріють, що стане причиною нерівномірного дозрівання лози. Весняну обрізку варто виконувати в березні.

прополка

Для нормального розвитку кущів грядки варто систематично прополювати. Біля рослини не повинно бути бур'яну і інших зайвих рослин.

зимівля

На зиму виноград варто зняти з опори і обрізати, щоб залишити короткі пагони. Лозу рекомендується пригнути до землі, зв'язати і пришпилити до землі. Потім рослина підгортають і прикривають ялиновим гіллям.

Методи боротьби з хворобами і шкідниками

Кущ може постраждати від таких захворювань:

  1. Несправжня борошниста роса. Для боротьби з нею застосовують бордосскую рідина.
  2. Сіра гниль. Справитися з недугою допоможе мідний купорос.
  3. Плодова гниль. Для усунення проблем кущі обробляють хомус.

З шкідників виноград піддається атакам ос, попелиці і птахів. Щоб впоратися з птахами, кущі огороджують щільними сітками. Для захисту врожаю від ос підійдуть спеціальні мішки. Справитися з попелиць допомагає розчин Оксіхома.

Терміни та технологія збирання врожаю

Плоди дозрівають в середині серпня або початку вересня. Збирати врожай варто гострим секатором. При цьому важливо залишати довгий черешок. Для транспортування виноград складають у невеликі ящики з отворами.

Виноград Мукузани користується великою популярністю у фермерів і часто застосовується для виготовлення вина. Для отримання рясного врожаю за кущем потрібно правильно доглядати.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: