Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Щавель відноситься до багаторічних трав'янистих рослин, які вирощуються людиною вже багато століть. Кілька століть тому в Росії щавель вважався бур'яном і як сільськогосподарське рослина його почали вирощувати відносно недавно. Вирощування на підвіконні щавлю в домашніх умовах досить нескладне заняття. Щавель використовують для приготування зелених щей і дієтичних салатів.

Необхідні умови для вирощування

На одному місці щавель росте до чотирьох років. Поступово рослина починає розростатися по ділянці, заполонять все навколо. Щоб щавель з сільськогосподарської культури не перетворився на бур'ян, його потрібно регулярно розсаджувати.

Перше, на що потрібно звернути увагу при вирощуванні щавлю, - це вибір ділянки для грядок. Рослина віддає перевагу рости на суглинних і супіщаних грунтах. Поруч з грядками не повинна зростати трава, особливо пирій. Щавель любить вологий грунт. При цьому вода в грядках не повинна застоюватися. Це негативно позначається на врожайності.

Виходячи з цієї інформації, можна зрозуміти, які умови вирощування потрібні щавлю і в домашніх умовах.

Як вибрати ємність для посадки?

Для посадки щавлю будинку використовують будь-які ємності. Найкраще зробити великий дерев'яний ящик, щоб щавель комфортно себе почував. Крім цього, рослина садять в квіткових горщиках, пластикових контейнерах та інших ємностях. Головне, щоб ємність для рослини була великою. На дно обраної ємності обов'язково кладуть дренаж (керамзит, дрібну гальку або товчену шкаралупу).

Щавель добре росте на родючому ґрунті зі слабкою кислотністю. Також для посадки рослини підходить дренированная торф'яна грунт. Якщо грунт для посадки використовується з ділянки, то перед посадкою її потрібно прожарити протягом двох годин. А щоб спростити собі роботу, можна придбати готову грунтову суміш.

Підготовка і посадка насіння

Для того щоб підвищити схожість посадкового матеріалу щавлю, його потрібно спочатку проростити.

Пророщування посадкового матеріалу:

  • Потрібно взяти шматок марлі і змочити його в теплій воді.
  • Помістити в марлю насіння і накрити другою частиною марлі.
  • Прибрати насіння в тепле місце в тіні.
  • Через дві доби посадковий матеріал почне проростати.

Після процедури пророщування потрібно приступати до посадки насіння в грунт. Також можна обробити насіння активатором зростання.

У контейнери засипати заздалегідь підготовлений грунт. Зробити в землі поглиблення на глибину 1, 5 см. Відстань між рядами повинна бути від 3 до 5 см. Потім приступають до посіву посадкового матеріалу. Зверху накрити ящики харчовою плівкою. Коли насіння почнуть прокльовується, плівку прибирають.

Вирощування щавлю з насіння

У домашніх міських умовах виростити щавель цілком реально. Головне, знайти побільше місця, щоб щавлю було комфортно рости. Наприклад, вирощувати щавель дуже зручно на засклених балконах з південного боку. У будинку потрібно створити всі необхідні умови, які потрібні рослині.

Для щавлю потрібно вибирати південні вікна, щоб розсаді вистачало сонячного світла. Якщо поставити ящики з розсадою в тіні (наприклад, на північних вікнах), то вона буде погано рости, а листочки разом салатового відтінку придбають жовтий. Якщо південних вікон в будинку немає, потрібно подумати про додаткове освітлення. Його потрібно включати вдень на кілька годин.

Незважаючи на те що щавель відноситься до тіньовитривалим культурам, ставити ящики з розсадою в тіні не рекомендується. Вона все одно буде погано рости. Без освітлення листя починає витягати і стають дрібними. Залишати ящики з культурою на балконі можна, навіть якщо на вулиці вже пізня осінь.

Щавель здатний рости при температурі від +5 до +20 градусів. Холода йому не страшні.

Вигонка з кореневища

Ще один спосіб вирощування щавлю в домашніх умовах - вигонка кореневища. Для вигонки зелені будинки використовують 2-4-річні кореневища рослини. На кореневище має бути кілька молодих нирок. Викопувати матеріал для посадки будинку потрібно навесні або восени.

Кореневище поділяють на кілька частин (якщо воно велике) і висаджують в ящики. Зверху засипати кореневище грунтом і полити леечним способом. Якщо у кореневища довге коріння, то їх обрізають гострими ножицями, щоб вони не згиналися під час посадки.

Але на відміну від насіннєвого способу розмноження через вигонку кореневища не настільки популярно. Вважається, що вирощені за допомогою такого способу трави швидко втрачають свої якості. Тому віддати перевагу варто саме насіннєвому способу вирощування трави.

Догляд за щавлем в домашніх умовах

Вирощуючи траву в домашніх умовах, потрібно не забувати про основні аспекти догляду за сільськогосподарською культурою. До основних аспектах по догляду за кущами відносяться:

  • Регулярний полив.
  • Розпушування грунту.
  • Видалення бур'янів.
  • Внесення добрив в грунт.

Догляд за кущами у відкритому грунті мало чим відрізняється від догляду за кущами, вирощеними в домашніх умовах. Єдине, восени не потрібно зрізати зелень під корінь і вкривати кореневище.

В першу чергу потрібно запам'ятати те, що культура любить рясний полив. Поливати контейнери з кущами доведеться часто. Але головне, не перестаратися і не залити грунт. На перезволоженому грунті рослини погано ростуть.

Поливати потрібно тільки теплою водою. Крижана вода з-під крана для поливу не годиться. Якщо на вулиці стоїть спека і в кімнаті стає занадто душно, кількість поливів ящиків з травою збільшують. Пересушене грунт сприяє тому, що кущі викидають квітконоси. Це, в свою чергу, негативно позначається на якості врожаю і його кількості. У зимовий час кількість поливів скорочують. Але якщо будинки від опалювання жарко, то поливають ящики, виходячи з температури в кімнаті.

Ще один важливий аспект - розпушування грунту. Раз в тиждень перед поливом грунт в горщиках потрібно рихлити. При необхідності під час розпушування видаляють і бур'яни. Навіть при вирощуванні в домашніх умовах в ємностях часто з'являються бур'яни.

Крім поливів і розпушування, не варто забувати і про внесення підгодівлі. Як мінеральних добрив перевагу потрібно віддати суперфосфату, хлористому калію і сечовини. Крім цього, в період росту розсади в грунт вносять азотовмісні підгодівлі.

Збір першого врожаю

Для того щоб зрозуміти, коли починає дозрівати рослина, потрібно запам'ятати дату посадки насіння в грунт. Від цієї дати відраховують 2 місяці. Через два місяці вже можна зрізати листочки на їжу. Такі терміни підходять як при вирощуванні кущів у відкритому грунті, так і при домашньому вирощуванні. Щавель можна зрізати ножем або просто відривати руками. Але перший спосіб все ж краще. Це потрібно, щоб випадково не вирвати весь кущ з грунту. Для зрізу краще вибирати листочки, які ростуть з боків куща. Листочки в середині не рекомендується чіпати.

Найбільш оптимальним часом для зрізу листя вважається раніше ранок. Зрізані вранці листя більш соковиті. Свіжозрізані листочки використовують для приготування зелених щей (разом з кропивою і іншою зеленню). Їх також додають в салати або просто їдять свіжими. Але присмак свіжого щавлю не всім припаде до смаку. Особливо обережними потрібно бути людям з підвищеною кислотністю шлунка і гастритами.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: