Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Ланселот - сорт винограду, виведений для північних регіонів. Відрізняється імунітетом до холодного клімату, грибкових захворювань, довго зберігається, піддається перевезень. Має великий попит, використовується для столових вин. Насичений, солодкий, з медовим ароматом смак ягід подобається споживачам в свіжому вигляді, в десертах. Зростає в південних областях, в центральній смузі і на Уралі, в Сибіру.

Історія походження

Вчені планували створити сорт винограду, нечутливий до сильних морозів, придатний для вирощування в північних регіонах. В інституті імені Потапенко селекціонери створили Ланселот шляхом схрещування Подарунку Запоріжжю, екстазу, гібрида FV-3. Сталося це 15 років тому в місті Новочеркаськ. Виноград зарекомендував себе з позитивного боку серед садівників і виноробів.

Опис і характеристики винограду Ланселот

Ланселот виділяється хорошою якістю плодів, великим урожаєм, стійкістю до виноградним захворювань і шкідників.

Показники врожайності і використання

Ланселот дає з куща збирати мінімум 7-10 кг грон. З цього сорту роблять столові білі вина. Ягоди можна заморожувати, додавати в десерти, готувати соки. Вони дуже смачні в свіжому вигляді, застосовуються в кулінарії.

Опис куща, грон і ягід

Виноград характеризується потужною, Сильнорослий лозою. Пагони його товсті, витримують великі грона. Кора цегельного відтінку. Листя яскраво-зелені, середнього розміру з зубчастими краями, використовуються в кулінарії. Кущах потрібно багато місця, зростають вони швидко. Дозрівають грона повністю по всій довжині лози.

Квітки дрібні, білі утворюють суцвіття метельчатого типу. У Ланселота квітки чоловічого і жіночого типу, в запиленні виноград не потребує. Розпускається в травні, цвітіння триває близько 10 днів. Ягоди з'являються через 2-3 роки після посадки.

Грона конусоподібної форми, великі, від 800 г до 1, 2 кг, буває і по 2 кг. Плоди овальні, вагою 12-15 г. Забарвлення несозревшіх ягід молочно-білий, до часу збору врожаю вони стають золотистими, біло-золотистими, бурштиновими. На шкірці середньої товщини восковий наліт. М'якоть соковита, м'ясиста, щільна, кісточок мало, дрібних ягід не спостерігається.

Смак ягід солодкий, з невеликою кислинкою, медово-цитрусовий, без присмаку мускату. В основному вони не розтріскуються при перезріванні. На яскравому сонці утворюється рум'янець на плодах. Затінюють кисті листя не слід обрізати, щоб ягоди не отримували опіків від сонця. Цукристість ягід 15%, вони придатні до зберігання до 3-4 місяців. Вегетаційний період сорту - 130 днів.

Переваги і недоліки сорти

Новий сорт невибагливий, приживається в регіонах з різним кліматом - південні широти, Урал, Сибір. Плюси винограду:

  1. Зимостійкий, переносить -26 С.
  2. Чи не боїться посухи.
  3. Дає великі врожаї.
  4. Ягоди дозрівають рано, смачні разом з шкіркою.
  5. Плоди не тріскаються після дощів.
  6. Має імунітет до грибкових хвороб, шкідників.
  7. Грона довго зберігаються, піддаються тривалим перевезень.
  8. М'якоть містить органічні кислоти, антиоксиданти, мікроелементи.

Перевезення на великі відстані не шкодять зовнішньому вигляду, смаку, аромату ягід.

Мінуси в швидкому зростанні і вплив сонячних променів на ягоди, виноград погано переносить весняні заморозки.

Як правильно вирощувати рослину

Правильний вибір ділянки та подальший догляд - запорука гарного врожаю.

Вибір і підготовка місця для посадки

Садять виноград восени, до морозів або в весняний період, коли заморозки вже минули. Ділянка вибирають освітлений, безвітряний, з родючим грунтом.

Підземні води повинні бути глибше 1, 5 м від землі.

Готують місце для винограду заздалегідь. Наприклад, при плануванні посадки навесні процедуру підготовки роблять восени. Грунт копає, вирівнюють, удобрюють. Розмір посадочних лунок рекомендують 80 х 80. Заповнюють їх на 1/3 грунтом, змішаної з 2 відрами перегною, 3 відрами торфу, 2 кг золи, 150 г суперфосфату і калію.

процес посадки

Для посадки потрібні саджанці без слідів захворювань, пошкоджень шкідниками. Вибирають сіянці з гарною кореневою системою і визріли нирками, довжиною 50-60 см. Втеча вкорочують до 3-4 очок, корінь до 10-15 см. Потім потрібно змішати глину з гноєм, обробити корінці. Дистанція між рядами бажана 2-3 метра, кущами - 50 см.

Встановлюють рослину в середину пагорба, розпрямляють коріння. Засипають, утрамбовують, поливають. Грунт навколо кущів мульчують соломою, торфом або сухим листям для підтримки вологи.

Особливості догляду за культурою

При гарному догляді за виноградом урожай ягід буде високий. Бур'ян біля кущів прибирають, грунт регулярно рихлять.

Полив і підгодівля

Два рази в сезон землю навколо кущів винограду рясно поливають. Навесні, до початку вегетації, восени - до холодів. На 1 кв. м потрібно 120 літрів води. Влітку рослини теж потребують поливу. Роблять це після цвітіння і перед дозріванням ягід. На кожен кущ - 50 літрів. При спекотному літі поливають виноград частіше.

В якості добрив беруть перегній, курячий послід, азотсодержащие комплекси. Їх вносять навесні. Восени додають калій і фосфор.

Обрізка і формування

Однорічні рослини, які мають 2 відростка, обрізають на 2 см вище другої нирки. У кущів з одним паростком видаляють 4 очка. Дворічні - на 2 очка.

Дорослі рослини восени після листопаду обрізають, залишають 3-8 рукавів, які відходять від основного стовбура.

Вкорочують пагони, залишаючи на кожній дорослій батоги 8 очок. Це потрібно, щоб не було перевантаження на лозу важкими гронами.

Навесні у винограду прибирають підмерзлі пагони. До цвітіння прищипують пагони, щоб поживні речовини діставалися суцвіттям. У період вегетації пасинки видаляють на рівні 2-го листка. У серпні обрізають верхівки.

Підготовка до зими

На півдні укриття рослинам не потрібно. У холодних регіонах потрібно утеплити кущі. Лозу знімають з опори, пов'язують мотузкою, кладуть на настил з соломи. Роблять споруда у вигляді будиночка з дощок або плівки, натягнутої на дуги. Накривають зверху спеціальним матеріалом, присипають боки грунтом. Залишають отвори для вентиляції.

Захист від захворювань і шкідників

Виноград не схильний до хвороби мілдью, може частково дивуватися оїдіумом, садівники проводять профілактику ранньою весною. Рослини обробляють 1% -м розчином бордоською рідини до початку цвітіння або застосовують «Строби», «Фундазол». Пастки з приманками розставляють для ос, закривають сітками лозу від птахів. Вплив виноградної попелиці на сорт ще не вивчено.

Прибирання і зберігання врожаю

Забирають урожай в останніх числах серпня або на початку вересня. Знімають грона акуратно, не торкаючись до ягодам. Пошкоджені, сухі, підгнилі плоди прибирають. Приміщення для зберігання повинно бути без стороннього запаху, щоб ягоди не всотали його. Вологість - 80% і температура + 1 … + 5 С. Зберігають кисті в підвішеному стані, в ящиках, на стелажах. Допускається тримати виноград в холодильнику.

Грона винограду зберігаються 2, 5 місяця в прохолодному місці, не втрачаючи смаку, зовнішнього вигляду навіть при перевезеннях на далекі відстані.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: