Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Сорти груш для середньої смуги мають відповідні для регіонів характеристики. Розглянемо опис груші Кармен, переваги та недоліки сорту, як правильно слід садити та доглядати дерева на садовій ділянці. Як правильно лікувати захворювання та попереджати їх, як боротися зі шкідниками. Коли проводити збір та як здійснювати зберігання врожаю.

Історія селекції

Сорт Кармен виведений у ВНДІ генетики та селекції рослин ім. І.В. Мічуріна. Батьківські форми – сорти Вільямс червоний та Дочка Бланкової. Сорт до Держреєстру не внесено. Зараз вирощується переважно у Центрально-Чорноземному регіоні.

Опис та характеристика

Дерево відрізняється швидким зростанням. Виростає до 5 м, має компактну, але густу вузькопірамідальну крону. Компактність дозволяє висаджувати дерева щільно, що заощаджує площу саду. Гілки у дерев сорти міцні, з коричнево-бурою корою. Листя яйцевидне або еліптичне, зелене з червонуватим відтінком.

Форма у груш правильна, класична для культури, плоди середні за розміром, важать, в середньому, по 120-170 г, максимум по 300 г. Шкірка плодів трохи шорстка, має слабкий блиск і невеликий восковий наліт. Після встигання шкірка стає бордового або буро-червоного кольору. М'якуш кремовий, помірно щільний, соковитий, з легким ароматом, напівмаслянистий. Смак не терпкий, кислувато-солодкий. Заспівають груші Кармен у середині серпня. Зберігаються плоди до 2 тижнів. Врожайність - до 30 кг з рослини.

Параметри та недоліки сорту

Параметри сорту Кармен:

  • скороплодність, перші плоди можна збирати на 4-5 рік після посадки;
  • довговічність, груша може жити до 50 років;
  • невимогливість до ґрунтів;
  • холодостійкість - до -30 °С;
  • стійкість до септоріозу та парші.

Недоліки сорту Кармен: не переносить застій води, погано росте на ділянках з близько ґрунтовими водами.

Посадка та догляд за грушею Кармен

Саджанці груші висаджують на ділянку у квітні або жовтні. Головна умова для весняної посадки – нирки мають бути не розкриті. Для осінньої посадки - листя має вже опасти.

Думка експерта

Грушу сорту Кармен потрібно висаджувати на сонячному місці, на рівній ділянці. Грунт може бути різного типу, але бажано, щоб він був пухким і легким. Важливо, щоб не було постійного застою вологи. Відстань при посадці між деревами має бути не менше 2-3 м. Кожен саджанець потрібно посадити в посадкові ямки глибиною 0,5 м і діаметром, в середньому, 0,7 м. Перед посадкою в ямки вносять перегній та золу, перемішують добрива з ґрунтом . Дерево заглиблюють по кореневу шию. Після посадки ґрунт біля стовбура мульчують.

Поливають грушу помірно і рідко, в основному, тільки в спеку. Підгодовують дерева, починаючи з наступного року після посадки, тричі за сезон: навесні вносять азотні органічні або мінеральні добрива, перед цвітінням та після утворення зав'язей – з переважанням фосфорних та калійних. Розпушування проводять після поливів. Полив та добриво можна проводити одночасно, якщо встановити систему краплинного зрошення.

Крону груші Кармен формують так, щоб гілки розташовувалися якомога горизонтальніше. Поки вони молоді, біля дерева встановлюють розтяжки.

Восени проводять обрізання та укриття на зиму мульчею. Вирізують старі, пошкоджені шкідниками, захворюваннями гілки, молоді, якщо вони ростуть не в тому напрямку, як потрібно для формування крони.

Захворювання та шкідники

Загалом сорт Кармен стійкий до грибкових захворювань, але профілактичні обприскування фунгіцидами дозволяють суттєво знизити ймовірність зараження. Зі шкідників плоди груші можуть вражати плодожерки на стадії зав'язі. Як і щодо інфекцій, дерево слід обробити профілактично до появи комах.

Якщо шкідників небагато, бажано використовувати біологічні препарати з нетоксичними для людини та тварин речовинами. При використанні хімічних фунгіцидів та інсектицидів слід обробляти дерева з урахуванням термінів очікування.

Шкодити грушам у садах можуть зайці та миші. Від них потрібно захищати стовбури та основні гілки дерев: обв'язати їх металевою сіткою.

Збір та зберігання врожаю

Плоди груші Кармен збирають, коли вони набудуть червоного кольору, м'якоть стане м'якою. Для зберігання груші збирають обережно, щоб вони не були битими. Укладають у ящики чи кошики, які опускають у льох. Умови зберігання: сухе та темне місце. Зберігаються груші Кармен недовго, тому що належать до літнього сорту.

Груша Кармен відрізняється незвичайним кольором плодів, який успадкувала від сорту Вільямс червоний. Агротехніка вирощування цього сорту така ж, як і у подібних різновидів культури. Сорт підходить для новачків та досвідчених садівників.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: