Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Незважаючи на те, що айва - культура теплолюбна, її намагаються вирощувати і на півночі, зокрема, у Підмосков'ї. Для цього садівники обирають найкращі сорти. Розглянемо посадку айви та догляд за нею у Підмосков'ї, особливості вирощування в регіоні, як вибрати терміни та місце посадки. Як доглядати посаджені рослини, обрізати, формувати, проводити захист від захворювань. Особливості розмноження.

Кращі сорти айви для Підмосков'я

Для сортів звичайної айви, які можна вибрати для вирощування на дачі, повинні бути властиві такі характеристики, як холодостійкість і стійкість до температурних перепадів, які необхідні рослині для виживання в холодному кліматі.Рекомендується купувати саджанці із закритою кореневою системою, які краще приживаються.

Для висаджування в Підмосков'ї годяться такі сорти, як:

    Північна. Сорт невибагливий до кліматичних умов, дає великі та смачні плоди. Може використовуватися як підщепа для персиків і груш.
  1. Мускатна. Стійка до холоду та вимерзання, самоплідний різновид. Плоди середніх розмірів, по 200 р.
  2. Тепловська. Пізньостиглий сорт, плоди відрізняються довгим терміном зберігання.
  3. Микитская, ранньостиглий сорт, гарної зимостійкості, дерево середньої висоти.

Через холодостійкість айва в Підмосков'ї дає стабільні та щорічні врожаї. Крім того, набула стійкості до моніліозу - хвороби, яка в південних регіонах нерідко вражає дерева.

Особливості вирощування в даному регіоні

Через різний з південними регіонами клімату агротехніка айви дещо відрізняється від стандартної.

Терміни та вибір місця

Саджанці айви в Підмосков'ї висаджують навесні або восени. Наприкінці сезону терміни вибирають так, щоб саджанці були посаджені за місяць чи півтора до настання стійкого похолодання. У першу зиму прикореневу зону обов'язково потрібно вкрити мульчею, а гілки – агроволокном. Весною для саджанців вибирають час після танення снігу, але до того, як земля повністю висохне.

Думка експерта

Головне при виборі місця для посадки айви знайти ділянку, яка буде захищена від холодних вітрів. Найкраще посадити дерево неподалік будівель або парканів. Воно має добре висвітлюватися, тому що в тіні дерева погано цвітуть та плодоносять.

Підготовка посадкового матеріалу

Саджанці айви для посадки в Підмосков'ї потрібно вибирати 1 або 2-річні. Потрібно звертати увагу на кору та коріння рослин. Кора повинна бути гладкою, без пошкоджень, коріння свіжим, добре розвиненим. На добу перед посадкою саджанця потрібно замочити його коріння в розчині стимулятора росту, препарат допомагає саджанцям краще укорінюватися.

Процес посадки

У Підмосков'ї айву вирощують у формі багатоствольного чагарника або дерева. Схема посадки: 2 м у ряду та 3-4 - у міжряддях. Послідовність посадки наступна: викопати посадкові ямки, опустити коріння саджанців, присипати їх землею, полити. Після того, як вода вбереться, прикрити кореневу зону мульчів.

Догляд за айвою

Як і будь-яка культура, айва потребує догляду. Дерева потрібно поливати, підгодовувати, у період посиленого росту формувати крону, готувати дерева до зими.

Полив

В умовах Підмосков'я айву можна поливати не часто. Коли немає дощів, полив проводять 1 раз на 2 тижні, але рясно. Культура не любить ні надто вологу землю, ні надто суху. Щоб зменшити частоту поливів, ґрунт біля коріння рекомендується закрити мульчею з будь-якого рослинного матеріалу.

Підживлення та добрива

Підгодовування айви проводять 3 рази на сезон: перед розпусканням листя, перед початком цвітіння, після формування зав'язей. Підживлення може бути органічним - перегній та зола, які просто розсипають біля дерев, також можна застосовувати мінеральні добрива.

Обрізка

Крону айви, що вирощується у формі дерева, формують чашоподібною, у перший рік залишають 3-4 гілки, які стануть скелетними. Потім обрізають гілки так, щоб вони розташовувалися майже паралельно до землі.Надалі проводять санітарну обрізку: видаляють старі гілки, що підсихають, пошкоджені шкідниками і захворюваннями, навесні - пошкоджені морозом.

Зимівка

У Підмосков'ї айву потрібно вкрити восени, перед настанням холодів, мульчів. Соломою, тирсою засипають зону коренів, шар мульчі повинен бути не менше 15 см. Для захисту від сонячних опіків у лютому стовбур і основні гілки білять вапном. Нещодавно посаджені дерева потрібно вкрити агроволокном повністю, хоч би на першу зиму.

Захворювання та шкідники

Для профілактики розвитку моніліозу щороку перед початком цвітіння слід обприскувати дерева хлорокисом міді, препаратами «Стробі», «Топсин», «Топаз». Зі шкідників плоди можуть вражати плодожерки на ранніх стадіях розвитку зав'язі, коли плоди майже почнуть заспівати - оси. Для боротьби з плодожерками дерева обприскують інсектицидами, 1-2 рази з перервою на 2 тижні.

Розмноження

Кращі способи розмноження культури в Підмосков'ї - зеленими та здерев'янілими живцями; дерева, що виросли з них, зберігають усі сортові особливості. Живці з приростів нарізають у червні, довжиною в 2 міжвузля. Обробляють "Корневіном" і висаджують похило у вологу суміш піску з торфом. Вкорінюються живці за місяць.

Восени пересаджують на спеціально виділену грядку. За рік молоді деревця пересаджують на постійне місце. Плодоносити айва з живців починає на 3-4 рік.

Думка експерта

Виростити айву у Підмосков'ї не так важко, як здається. Потрібно правильно вибрати місце посадки, щоб дерево взимку не вимерзало, слідкувати за термінами підживлення, поливу, обрізати гілки для формування корони та омолодження. Термін життя айви може досягати більше 50 років, якщо доглядати її правильно, дерево буде рости і плодоносити кілька десятків років.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: