Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград сорту Первозванний відноситься до гібридів, які відрізняються смаковими характеристиками і великим розміром. Для того щоб отримувати урожай, необхідно знати всі особливості догляду і період посадки на нове місце зростання.

Опис і характеристики культури

Виник даний сорт в результаті схрещування декількох видів, таких як Талісман і Кишмиш. Вперше сорт з'явився в Новочеркаську, проте в подальшому швидко поширився по всіх регіонах Росії і Білорусії. Виноград вирощується в усіх регіонах.

Виноград відрізняється кистями і світлим кольором шкірки на ягодах. Після повного дозрівання на ягодах з'являється рожевий відтінок на шкірці. Ягоди солодкі. М'якоть соковита, перевага сорту - щільна шкірка, яка не піддається руйнуванню шкідників. Кущі великі, листя великі.

Переваги і недоліки сорти

Перед вирощуванням винограду необхідно виділити наступні переваги:

  • плоди дозрівають рано;
  • м'якоть соковита;
  • в плодах багато цукру;
  • шкірка щільна, тому підходить для перевезення;
  • рідко піддається захворюванням.

До недоліків слід віднести необхідність вкривати кущ перед зимою.

Особливості вирощування винограду Первозванний

Для того щоб рослина швидко адаптувалося до нового місця зростання і початок плодоносити, необхідно дотримуватися деякі особливості.

коли садити

Посадка культури проводиться в середині осені або ранньою весною до початку сокоруху. Восени після висаджування посадкового матеріалу необхідно утеплити паросток.

Вибір і підготовка ділянки

Висаджувати посадковий матеріал необхідно в віддаленості від інших виноградників. Сорт може вирощуватися на будь-якому грунті. Місце посадки повинно бути сонячним, розташованим на південній стороні, захищеним від протягів. Грунтові води не повинні бути близько до грунту.

Місце посадки повинно бути на височині, мати дренаж і не піддаватися атаці вітрів.

Місце посадки очищається від бур'яну і копали. Також необхідно зробити посадкову лунку глибиною 60 см. Ширина лунки повинна бути не менше 70 см. Для посадки необхідно підготувати поживну суміш, яка складається з 1 частини грунту, 1 частини перегною і 0, 5 піску, 0, 2 частини суперфосфату.

Підготовка посадкового матеріалу

Для того щоб саджанець швидко адаптувався до місця зростання, важливо правильно підготувати посадковий матеріал. Для цього живці замочують в «Корневином» на 2 години. Також перед посадкою необхідно провести обробку розчином марганцю.

посадка

На дно посадкової ями потрібно помістити бита цегла, такий дренаж знизить ризик застою води. Заповнити посадкову яму на чверть грунтом і помістити саджанець. Розправити коріння, засипати грунтом і полити теплою водою.

Правила догляду за культурою

Після того як саджанець висаджений у відкритий грунт, важливо забезпечити повноцінний догляд.

Полив і добриво

Поливати культуру необхідно 2-3 рази на добу, для цього необхідно навколо саджанця зробити лунку, в яку виливається вода. Полив проводиться теплою водою. Внесення рідини необхідно проводити регулярно до середини вересня.

Після посадки добрива не використовуються. Влітку слід внести комплексні добрива в грунт під час поливу. Восени виноград підсипається перегноєм, який насичує культуру всіма необхідними органічними речовинами.

Важливо. Для того щоб речовини проникали, потрібно своєчасно рихлити ґрунт.

обрізка

Обрізка куща проводиться на наступний рік після посадки. Навесні необхідно провести обрізку, залишивши 4 очка. Надалі садівник видаляє зайві пагони і формує кущ.

зимівля

До настання морозів необхідно вкрити кущ. Для молодих рослин необхідно використовувати лапник або спеціальне волокно для укриття коренів. Молоді пагони пригинаються до грунту і ховаються мішковиною. Рослина віком від 4 років не вимагає укриття, однак в північних регіонах може накриватися мішковиною або дерев'яними конструкціями.

Хвороби і шкідники винограду

Сорт винограду стійкий перед хворобами і шкідниками. Однак може піддаватися таким захворюванням, як гниль, антракноз. Причиною появи хвороб виступає неправильно підібране місце посадки.

Серед захворювань може піддаватися атаці попелиці. Для цього виноград обробляється мильним розчином.

Збір і зберігання врожаю

Урожай збирається в середині серпня. Виноград зберігається і може перевозитися на далекі відстані.

висновок

Вирощування винограду Первозванний використовується для отримання врожаю. Правильний догляд і посадка потрібні для вирощування здорового рослини. Незважаючи на необхідність укриття на зиму, сорт добре переносить зниження температури і не піддається захворювань.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: