Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Агрус різновиди Олаві - фінський сорт, виведений спеціально для північних регіонів. Завдяки морозостійкості і невибагливості ягідна культура полюбилася багатьом садівникам. Перш ніж купувати унікальний високоврожайний сорт, слід детально вивчити його характеристику, особливості висадки та догляду, щоб отримати бажаний результат.

Опис і характеристики агрусу Олаві

Фінські селекціонери постаралися і вивели агрус Олаві. Універсальний сорт відрізняється морозостійкістю і врожайністю.

Середньорослі кущі рослини володіють густою кроною. Стебла прямі, покриті колючками. Молоді пагони пофарбовані в зелений колір, після одревеснения вони набувають світло-сірий відтінок. Прикрашає рослина зелене листя 3-5-лопатевої форми. Листова пластина має глянсову поверхню з великими зубчиками по краях.

Плоди агрусу Олаві округлої форми, вага їх не перевищує 4, 5 м Тонка шкірка темно-червона, має восковий наліт. М'якоть відрізняється соковитістю і освіжаючим смаком, гармонійно поєднує в собі кислоту і солодкість.

Гідності й недоліки

Агрус Олаві має масу незаперечних переваг, які підтверджують необхідність обзаведення цим чагарником на садовій ділянці:

 • продуктивність, один кущ дає від 7 до 13 кг плодів;
 • відмінні смакові якості (4, 5 з 5 балів);
 • здатність рослини витримати зниження температури до -30 градусів;
 • самоплідність, що дозволяє отримати зав'язі без запилювачів;
 • несхильність опадання, ягоди не осипаються до холодів, при цьому зберігають смак і товарний вигляд;
 • стійкість до багатьох хвороб і шкідників;
 • універсальність призначення ягід;
 • транспортабельність врожаю, що не пошкоджується і не деформується при тривалих перевезеннях;
 • збереження плодів в кімнатних умовах протягом 3 днів і в холодильнику протягом 7 діб.

Для правильного вирощування культури важливо взяти до уваги і негативні сторони сорти:

 • наявність колючих шипів;
 • невеликий розмір плодів.

Особливості вирощування культури

Посадочні роботи рекомендується проводити навесні до моменту розпускання бруньок і в осінній період в останніх числах вересня.

вибір місця

Агрусу Олаві краще виділити відкриту ділянку, огороджений від холодних вітрів. Близько розташовані до поверхні грунту грунтові води негативно відіб'ються на розвитку культури, так як вона не виносить перезволоження.

Підготовка посадкового матеріалу

Важливо вибрати посадковий матеріал високої якості. Для цього звернути особливу увагу на зовнішній вигляд саджанця агрусу Олаві і його кореневу систему. Якщо нирки здорові, листя без пігментації, а кора гілок має свіжий вигляд, то це кущ буде повноцінно розвиватися.

Порада! Перед посадкою агрусу Олаві кореневу систему рослини помістити в спеціальний розчин натрій гумата на 24 години. За допомогою такої процедури саджанець швидко приживеться.

Правила посадки

Під час висадки саджанців агрусу сорту Олаві провести наступний алгоритм дій:

 1. Зробити яму глибиною не більше 50 см.
 2. Надіслати підготовлений саджанець в яму і встановити під прямим кутом.
 3. Акуратно розправити кореневу систему, підсипаючи і утрамбовуючи грунт.
 4. Рясно полити рослину, позбутися від непотрібних пагонів, залишивши всього 6 живих здорових нирок, щоб чагарники не витратив свою енергію даремно на формування безлічі пагонів.
 5. Грунт в зоні коренів мульчувати торфом або перегноєм для прискорення росту і формування.

Правильна висадка саджанців агрусу Олаві стане гарною підмогою для розведення ягідної культури.

Поради по догляду за сортом

Щоб домогтися врожаю високої якості, слід враховувати всі вимоги по догляду за рослиною.

Полив і підживлення

Полив здійснювати під корінь, щоб убезпечити рослину від грибкових інфекцій. Вода повинна бути теплою і чистою, холодна рідина може уповільнити зростання і розвиток кореневої системи.

Перший раз удобрювати потрібно після формування перших листочків, наступні підгодівлі проводити в момент цвітіння і як сформуються плоди. В якості добрив скористатися сульфатом калію і спеціальним препаратом «Ягідка», розведеним у співвідношенні 1: 2.

Обрізка і формування куща

Сорт агрусу Олаві потребує щорічної обрізку перед зимівлею. У міру необхідності протягом усього сезону можна проводити формування крони, позбавляючись від сухих і хворих гілок.

Підготовка до зимівлі

Перед зимівлею провести санітарну повну обрізку. В укритті на зиму морозостійкий сорт агрусу Олаві не потребує. Пристволову грунт підгорнути і присипати тирсою або сухим торфом. Якщо чагарник ще молодий або тільки посаджений, слід прив'язати його шпагатом і прихилити до землі, потім накрити його на зиму нетканим матеріалом.

Захист від хвороб і шкідників

Агрус сорти Олаві рідко піддається хворобам. Грибкові інфекції осідають на рослині в разі різких перепадів температури і високої вологості. Основний симптом захворювання - сіра плівка на недозрілих плодах. Вирішити проблему можна за допомогою хімічного препарату «Топаз» або «оксихом».

Шкідливі комахи на чагарнику сорти Олаві поселяються частіше. Головний ворог, який представляє небезпеку культурі, - попелиця. Боротьба з нею передбачає обприскування рослини мильним розчином, утилізацію мурашників.

Порада! Не рекомендується висаджувати культуру поблизу великого скупчення мурашок.

Збір і зберігання врожаю агрусу

Сорт агрусу Олаві відрізняється незначною кількістю шипів з гострими кінцями в прикореневій зоні, тому збір не буде скрутним, але все ж варто скористатися рукавичками. Збирати врожай краще ввечері або вранці, як зійде роса. Стигла ягода з легкістю знімається.

Якщо вона ще зелена, то доведеться докласти зусиль, щоб зірвати її, оскільки плодоніжка міцна і сильна.

Ягоди сорти агрусу Олаві зберігаються протягом 3 днів на свіжому повітрі в тіні. Помістивши урожай в холодильник, можна продовжити термін придатності до 7 днів в закритій ємності. Щоб зберегти агрус до самої зими, можна його заморозити, при цьому він не втратить корисних властивостей і залишиться смачним.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: