Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград сорту Тайговий має багато переваг. Ця рослина характеризується високою стійкістю до хвороб і шкідників. Воно легко переносить сильне зниження температури і встигає визрівати в умовах холодного північного клімату. Ці гідності зробили культуру дуже популярною у багатьох фермерів. Щоб домогтися в її вирощуванні успіхів, варто враховувати деякі нюанси.

Трохи історії

Відомостей про походження цієї культури вкрай мало. Немає інформації, який саме вчений вивів це унікальна рослина. Відомо, що спочатку виноград Тайговий вирощували в південних областях країни.

Однак поступово він став поширюватися в північні регіони і в результаті прижився в тайгових лісах. Культура стала настільки морозотривкої, що з легкістю витримує навіть сибірські морози.

Опис і характеристики винограду

Перед висаджуванням культури на своїй садовій ділянці варто ознайомитися з її ключовими характеристиками.

кущі

Для цього сорту характерні високорослі кущі, які відрізняються приростом лози 5-7 метрів в рік. На кожному пагоні присутній по 3 грона. При адекватному догляді і грамотному виконанні обрізки вдасться отримати до 100 кілограмів винограду в рік.

грона

Для цієї рослини характерні невеликі кисті. Їх вага не перевищує 200-400 грамів. Плоди мають округлої формою і важать по 4 грами.

Ягоди відрізняються приємним кислуватим смаком.

врожайність

Параметри врожайності досить високі. При чіткому виконанні агротехнічних заходів вдається отримати до 100 кілограмів ягід з куща. Таких показників вдається домогтися через 7-8 років після посадки рослини.

період дозрівання

Виноград цього сорту характеризується надранньої періодом дозрівання. Це дозволяє висаджувати культуру навіть в регіонах з суворими кліматичними умовами. В середньому, з моменту початку вегетації до збирання врожаю проходить 90-95 днів. В областях з помірним кліматом отримати перші плоди вдасться вже в кінці літа.

зимостійкість

Ягоди цілком можуть перебувати на кущах до самих морозів. Вони не будуть гнити навіть під осінніми дощами. Цей сорт вважається досить стійким до зниження температури. Він здатний витримувати показники до -32 градусів.

Основні позитивні і негативні сторони

Цей сорт користується великою популярністю у садівників, які живуть в центрі і північних регіонах Росії. Для нього характерно багато переваг:

 • прекрасна стійкість до морозів;
 • швидкий розвиток куща;
 • високі параметри врожайності;
 • доступні способи розмноження;
 • мускатні нотки в смаку плодів;
 • раннє дозрівання;
 • стійкість до грибків і інших видів інфекцій.

Безперечною перевагою культури вважається невибагливість до умов утримання. Рослину можна садити в областях з різним кліматом. Його допустимо висаджувати практично в будь-який грунт.

Сорт Тайговий не має серйозних недоліків. При цьому досвідчені садівники відзначають, що він володіє звичайним смаком. Тому виноград частіше використовують для переробки. Однак багато людей вживають його і в свіжому вигляді для поповнення нестачі вітамінів.

вирощування культури

Щоб домогтися успіхів у вирощуванні культури і феноменальною врожайності, необхідно приділити увагу проведенню посадочних робіт.

терміни посадки

Садити культуру в грунт рекомендується навесні. Проведення посадочних робіт восени допустимо лише в областях з теплою зимою.

вибір місця

Висаджувати кущ стоїть з південної сторони ділянки, яка добре прогрівається. Важливо, щоб на рослина не впливали протяги. Під час проведення посадкових робіт біля куща варто поставити шпалеру або стовпи. Це забезпечить нормальний розвиток і гарне розгалуження культури.

підготовка саджанця

При покупці саджанця варто уважно вивчити його стан. Важливо, щоб рослина відповідало наступним критеріям:

 1. Мало потужну кореневу систему з безліччю нітеобразних фрагментів.
 2. Мало світло-коричневим відтінком коренів на зрізах.
 3. Мало збалансоване співвідношення верхньої та нижньої частини. Це означає, що коренева система повинна відповідати розміру наземної частини рослини.
 4. Відрізнялося рівними листовими пластинами. Вони не повинні бути деформовані або мати жовті кінчики.

Перед посадкою куща у відкритий грунт його рекомендується замочити у воді або використовувати стимулятор росту.

Підготовка ділянки та посадка

Для посадки цієї рослини потрібно поглиблення розміром 100х100 сантиметрів. В яму варто додати 20 сантиметрів піску або щебеню, 12 сантиметрів складу на основі тирси і подрібненого цегли. Потім варто використовувати прогрітий грунт з поглиблення. Його рекомендується змішати з перегноєм і деревною золою. До складу можна додати склянку вівса.

На добу поглиблення рекомендується закрити чорною плівкою. Це сприяє прогріванню грунту. За 2 години до посадки саджанець коштує винести на вулицю, щоб він адаптувався до клімату.

Потім зробити в лунці поглиблення розміром 40 сантиметрів і в центрі розташувати саджанець. Розрівняти кореневу систему і присипати рослину грунтом. Поставити опору і полити теплою водою. На завершення замульчувати пристовбурні кола опалим листям або тирсою.

Догляд за сортом

Щоб виноград цього сорту відрізнявся високою врожайністю і швидким зростанням, йому потрібно забезпечити адекватний догляд.

полив

У перший рік після посадки саджанець рекомендується поливати через день. Якщо клімат є досить вологим, кількість поливів скорочують до 1 разу на тиждень. На другий рік рослина поливають в жарку погоду 1 раз в тиждень.

Якщо спостерігаються опади, зволожувати грунт не потрібно.

добрива

Підгодовувати культуру рекомендується двічі в рік. Восени варто вносити органічні сполуки. Для цього підійдуть пташиний послід, перегній, компост. Навесні рекомендується застосовувати мінеральні речовини. Для цього на 10 літрів води можна взяти 20 грам суперфосфату, 10 грам аміачної селітри і 5 грам калійної солі.

Формування куща

Рослина рекомендується обрізати навесні. В ході процедури варто видалити сухі гілки і грона. Восени процедуру не проводять. При сильних морозах це призведе до вимерзання пагонів.

Укриття на зиму

При вирощуванні культури в регіоні з суворим кліматом її необхідно вкривати. Для цього виконують такі дії:

 1. На землю біля рослини кладуть фанеру.
 2. Знімають лозу з опори, пов'язують і акуратно кладуть на настил.
 3. Вкривають рослину брезентом або ялиновим гіллям. Зверху насипають суху землю.

Коли випаде сніг, на кущ варто накидати великий замет. Завдяки цьому рослина без праці перезимує, а його коренева система не замерзне.

Захворювання і шкідники

Ця рослина відрізняється міцним імунітетом і практично не стикається з розвитком хвороб або атаками шкідників. Єдиною проблемою вважається ризик зараження мілдью. В такому випадку доведеться скористатися хімічними і народними засобами.

Збір і зберігання врожаю

Перед збором плодів варто уважно оглянути грона. Ягоди повинні бути повністю стиглими. Зрізати урожай варто гострими ножицями або секатором. Зберігати виноград варто в сухому і прохолодному місці.

Виноград Тайговий користується великою популярністю у садівників північних регіонів. Культура відрізняється високою морозостійкістю і встигає дати урожай навіть в умовах прохолодного літа.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: