Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Серед всіх сортів груш Брянська красуня займає особливе місце. Вона відноситься до елітних, причому не тільки з-за смаку. Серед інших достоїнств можна назвати красивий яскраво-червоний окрас плодів, завдяки чому груша підійде для прикраси саду, а також морозостійкість і рясний урожай. Дерево невибагливо, підходить для вирощування навіть на Уралі. Тому воно буде представляти інтерес для багатьох садівників.

Історія сорти груші Брянська красуня

Свою назву цей різновид отримала завдяки місцю, де її вивели, то є Брянської області. Саме там, в Кокінском опорному пункті ВСТІСП, А. Висоцький і Н. Рожнов вели роботи зі схрещування двох сортів:

 • Новорічна;
 • Вільямс червоний (дал плодам червоний відтінок).

Спочатку сорт призначався для чорноземних регіонів, але завдяки морозостійкості і іншим якостям він став популярний і в інших місцях. Зараз його можна зустріти в Центральній Росії і навіть на Уралі. Хоча Брянська красуня існує вже багато років, в Держреєстр її внесли тільки в 2010 році, після численних перевірок.

Опис і характеристики сорту

Зазвичай цей сорт відрізняється деревами середньої висоти. Вони добре виглядають в саду, тому що молоде листя до формування верхівкової бруньки відрізняються гарним яскраво-бордовим кольором. Пізніше вони зеленіють. Однак центральні пагони і стовбур залишаються коричневими, з червонуватим відтінком. Молоді гілки спочатку бордові.

Плоди мають наступні характеристики:

 • великий розмір;
 • правильна грушоподібна форма, злегка витягнута;
 • шкірка щільна, гладка;
 • зрілі груші мають жовтуватий окрас з темно-червоною плямою;
 • м'якоть кремова, з легким ароматом;
 • смак солодкий, ніжний, трохи кислуватий.

Цвіте Брянська красуня пізно - в середині травня. Завдяки цьому на неї не впливають весняні заморозки. Разом з тим, це осінній сорт - плоди дає в середині вересня.

Основні переваги і недоліки

Як і інші елітні сорти, Брянська красуня має цілу низку переваг:

 • дає урожай вже через 3 роки після посадки, через 6 - плодоношення досягає максимуму;
 • зимостійка;
 • стійка до парші, попелиці та грибкових захворювань;
 • приємний смак груш;
 • високі декоративні якості;
 • немає необхідності садити поруч рослини-запилювачі.

Мінусів у сорту, фактично, тільки два:

 1. При самозапилення врожаї можуть бути нерегулярними.
 2. Погано переносить посуху, через це плоди втрачають смакові якості.

В цілому, мінуси сорти не грають великої ролі, тому Брянська красуня підходить для різних садів. Вона невибаглива, але при цьому повністю окупає весь догляд.

Специфіка вирощування культури

Незважаючи на високу стійкість сорту до багатьох факторів, є кілька особливостей, які важливо врахувати при посадці. Також підійде не кожен саджанець.

Місце і час посадки

Кращий час для висаджування груш - рання весна, до того, як розпустяться бруньки. Навіть якщо ви купили саджанці восени, їх можна тільки прикопати, але з перенесенням на постійне місце краще почекати. Місце для Брянської красуні вибирають з урахуванням наступних вимог:

 1. Багато світла, так як південній культурі він потрібен для накопичення цукрів.
 2. Водоносний шар не ближче 2, 5 метра, інакше будуть гнити коріння.
 3. Грунт - родюча, легка, повітропроникна, слабокислая або нейтральна.

Хоча сорт і невимогливий до запилювачів, але наявність відповідних дерев дозволить отримувати постійні і багаті врожаї. Головне, щоб вони росли одночасно з Брянської красунею. Ідеальні варіанти - Москвичка і Лада Амурська.

Підбір саджанців

При виборі посадкового матеріалу звертайте увагу на зовнішній вигляд саджанця і деякі інші особливості:

 • вік - не більше двох років;
 • добре розвинена, здорова коренева система довжиною 30 сантиметрів або більше;
 • висота рослини - до 70 сантиметрів;
 • відсутність ознак хвороб і ушкоджень.

Такий саджанець добре приживеться на новому місці і незабаром дасть перший урожай.

правильна посадка

Перед висадкою важливо підготувати саджанець і місце для нього. Для цього потримайте коріння груші близько 40 хвилин в розчині Корневином. Потім викопують яму розміром 75х100 сантиметрів, а з знятого шару роблять суміш, додаючи органіку і по 120 грам суперфосфату і калію.

Сама посадка відбувається наступним чином:

 1. На відстані 15 сантиметрів від центру ямки закопайте кол.
 2. Частина грунтової суміші насипте гіркою.
 3. В ямку помістіть саджанець, розподіляючи коріння по дну ями. Якщо є земляний кому, збережіть його.
 4. Залишок грунту покладіть зверху.
 5. Прив'яжіть саджанець до кілка, потім утрамбуйте землю і полийте.

Якщо ви садите Брянську красуню навесні, то її необхідно вкоротити, тоді рослина дасть більше бічних пагонів.

Особливості догляду за деревом

Для отримання багатого врожаю і збереження здоров'я груші потрібно запам'ятати деякі правила по догляду за ним.

Полив і розпушування

Недолік вологи сильно шкодить сорту. Через це погано ростуть молоді пагони, не формуються зав'язі, урожай не такий рясний, а плоди втрачають смакові якості. Особливо посуха позначається на молодих деревах. Дорослі груші вимагають більше води під час цвітіння, але в інший час теж не можна допускати пересихання землі. Після поливу грунт навколо розпушують і мульчують соломою або гумусом.

добрива

Якщо правильно підготувати грунт для посадки, то підживлення в перші три роки не потрібна. На четвертий, до розпускання бруньок, навесні внесіть сечовину або селітру, а восени - органічні добрива, фосфор і калій. Найбільше підгодівлі потрібно в період, коли груша дає більшу частину врожаю:

 • до цвітіння під кроною удобрюють сечовиною;
 • після того, як дерево отцвело, використовують Кафор К;
 • після опадання частини зав'язі - золу або фосфор;
 • коли достигають плоди, оббризкуйте дерево сульфатом магнію;
 • після опадання листя взимку використовуйте комплексне добриво або органіку.

Якщо грунт кислий, її також потрібно раз в п'ять років удобрювати доломітового борошном.

обрізка

Першу обрізку проводять відразу після посадки, саджанець при цьому вкорочують до 65 сантиметрів. Потім кожен квітня необхідно видаляти всі пошкоджені, хворі і висохлі гілки, а також ті, які загущают крону.

побілка

Побілка допомагає позбавити дерево від грибкових спор і шкідників. Ще одне її призначення - захист від сонячних опіків. Білити потрібно і навесні, і восени, причому перед періодом вегетації дерево спочатку очищають від моху і старої кори.

Підготовка до зими

Мінімальна температура, при якій дерево здатне вижити, становить -28 градусів. Але все ж його варто мульчувати торфом, хвоєю або соломою. Перед цим обов'язковий рясний полив. Молоді дерева вкривайте холщевой тканиною або агроволокном.

Захворювання, шкідники, профілактика

Незважаючи на стійкість Брянської красуні до багатьох шкідників, їй також необхідна профілактика.

парша

З'являється в холодному кліматі, при високій вологості. Для профілактики обробляйте грушу мідним купоросом перед цвітінням. Після зав'язування плодів потрібна ще одна обробка таким засобом, як Гамаір.

Мучниста роса

Цю хворобу можна розпізнати по білому нальоту, який стає бурим, а потім перетворюється в чорні плями. Проти борошнистої роси використовуйте засоби Топаз або Суперечка. Після збору врожаю дерево потрібно обробити однопроцентним розчином бордоської рідини, а все листя спалити.

листовійка

Гусениці листовійки поселяються ще в нирках. Тому потрібно заздалегідь обробити всі груші Карбофос в співвідношенні 30 грам на 10 літрів води. Також використовують настоянку тютюну, тютюнового пилу або махорки.

грушева плодожерка

Гусениці плодожерки після вилуплення з кладок прогризають ходи в плодах і харчуються насінням. Проти них допомагає відвар полину:

 1. 0, 8 кілограма сухої трави потрібно наполягати кілька годин в 10 літрах води.
 2. Настій кип'ятіть протягом півгодини.
 3. Відфільтруйте і додайте ще стільки ж води.

Таким розчином обробляють дерева кілька разів до цвітіння.

Збір і зберігання врожаю груші Брянська красуня

Збирають плоди Брянської красуні в перші два тижні вересня. Стиглі груші володіють жовтим забарвленням, а червона пляма займає велику частину шкірки. Після збору вони зберігаються два тижні, в холодному приміщенні - два місяці, особливо якщо помістити їх туди відразу ж.

Для кращого зберігання груші кладуть в два шари в картонні ящики з плівкою або аркушами паперу на дні. Зверху їх теж накривають плівкою.

Сорт Брянська красуня - хороший варіант для саду. Хоча це південна різновид, вона підійде для багатьох регіонів завдяки морозостійкості. До того ж груші можна використовувати не тільки в свіжому вигляді - вони підходять для багатьох страв.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: