Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Застосування «Акаріна» допомагає справлятися з багатьма паразитами та шкідниками. Цей засіб відноситься до категорії інсектоакарицидів. За дотримання правил, зазначених в інструкції, склад допомагає впоратися з паразитами - кліщами, мурахами, гусеницями, капустянками. Це не повний список шкідників, яких знищує препарат. При цьому обов'язково варто дотримуватися правил безпеки.

Хімічний склад та форма випуску

«Акарин» - це витяжка, яка виготовлена з грибків стрептоміцетів, що живуть у ґрунті. У речовині є інгредієнти, які допомагають справлятися з різними шкідниками.Препарат має дві форми випуску. Його виробляють у ампулах та флаконах. У 1 упаковці продається по 4 ампули. При цьому у флаконі присутній 1 літр речовини.

Механізм дії та призначення засобу

Препарат використовують у лікувальних та профілактичних цілях. «Акарин» допомагає заблокувати у кліщів та інших паразитів здатність перетравлювати та засвоювати корисні елементи. Засіб відрізняється високими темпами дії. Воно допомагає паралізувати гризучих паразитів через 4-8 годин, а сосущих - через 8-16.

«Акарин» відрізняється подвійною дією. Склад провокує ураження паразитів при прямому попаданні речовини на рослину, яку вони поглинають. До зниження ефективності засобу приводить бур'янина. Тому перед початком обробки важливо видалити таку рослинність із ділянки. Також рекомендується прибрати уражені шкідниками пагони з культурних рослин. Лише після цього допустимо приступати до обробки.

До ключових переваг складу відносять наступне:

  Кишково-контактна дія на паразитів. Загибель шкідників настає внаслідок порушення рухової активності та припинення харчування.
 1. Нематоцидний ефект. Він допомагає усувати черв'яків-нематод.
 2. Вплив на всю популяцію паразитів. Це допомагає захистити рослину згодом.
 3. Відсутність ризику появи резистентності. Склад підходить для систематичного використання.
 4. Висока ефективність у боротьбі з павутинними шкідниками на смородині.
 5. Швидка дія. Воно настає через 8-16 годин.
 6. Збереження активних компонентів на поверхні рослин. Вони не потрапляють у структуру, а через деякий час розсіюються.
 7. Розкладання інгредієнтів отрут через 2-4 діб після використання.
 8. Відсутність негативного впливу на дощових черв'яків.

Склад допустимо застосовувати для боротьби з різними категоріями шкідників. Речовина успішно знищує мурах, попелиць, шкідливих метеликів. Робоча рідина "Акаріна" забезпечує тривалий захисний ефект. Це допомагає запобігти появі кліщів або капустян на ділянці.

Дозування та правила застосування

Для використання речовини потрібно приготувати робочий розчин. Це рекомендується робити відповідно до інструкції. Для цього необхідне дозування засобу потрібно змішати з 500 мл води. Після чого потрібно постійно підливати воду і помішувати речовину.

Культури потрібно обробляти за температури +12-25 градусів. Це роблять у тиху погоду вранці чи ввечері. Листя потрібно обприскувати речовиною з кожного боку. Важливо щоб протягом доби після впливу не було дощу. Інакше обробку доведеться провести знову.

Загибель шкідників розпочнеться через 1-2 доби після обробки «Акарином». Однак найбільш виражений ефект настає на 5-6 добу. Так як інсектицид не викликає звикання, вираженість його дії при подальших обробках не зменшується.

Дозування та правила застосування речовини наведені в таблиці:

КультураКартопляКапустаЯблуняСмородинаОгірки, томати, перець, баклажани
ПаразитиВитрата препарату, мілілітрів на 1 літр водиВитрати робочої рідини, літрів
Личинки колорадських жуків26-10 на 100 квадратних метрів
Капустяна та ріпна білянка, совка44-8 на 100 квадратних метрів
Кліщі, п'ядениці, листовійки2

2-5 на 1 дерево
Пядениці, пильщики, листовійки31-2 на 1 кущ
Павутинні кліщі110 на 100 квадратних метрів

Запобіжні заходи при використанні «Акаріна»

«Акарін» належить до третього класу небезпеки. Тому він вважається помірно небезпечною речовиною. При цьому склад становить загрозу для бджіл.

Щоб засіб не потрапив на шкіру, дихальні органи або в очі, обприскувати посадки потрібно в захисних засобах. Для цього варто використовувати робочий одяг, окуляри, респіратори, рукавички. Строго заборонено під час обробки курити, вживати їжу чи напої.

Думка експерта

Після закінчення роботи потрібно добре вимити рукавички та інвентар. Для цього рекомендується користуватися розчином соди концентрацією 5%.

При отруєнні засобом варто зробити таке:

 • викликати швидку допомогу;
 • прибрати склад рушником, не втираючи речовину в шкіру;
 • при попаданні «Акаріна» в очі ретельно промити їх водою - це варто робити щонайменше 15 хвилин;
 • при проникненні засобу в дихальні органи вивести потерпілого на свіже повітря;
 • при попаданні речовини в організм випити активоване вугілля та спровокувати блювання.

Сумісність з іншими препаратами

Препарат добре поєднується з іншими елементами, крім лугів. У будь-якому випадку потрібно детально вивчити склад засобу, з яким планується комбінувати «Акарин». При неправильному застосуванні є ризик непередбачуваних наслідків.

Зберігання засобу

Препарат варто тримати поза зоною доступу дітей та тварин. Це роблять за температурного режиму від -15 до +30 градусів. Також важливо дотримуватися терміну придатності.

Аналоги

До дієвих аналогів «Акаріна» відносять наступне:

 • «Актофіт»;
 • «Агравертін»;
 • «Фітоверм»;
 • «Вермітек».

«Акарин» є дієвим засобом, який допомагає справлятися з цілим комплексом паразитів. Щоб препарат дав потрібні результати, необхідно чітко дотримуватись інструкції щодо його застосування.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: