Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Сьогодні відомо безліч сортів кримських персиків. Вони характеризуються раннім, середнім або пізнім періодом дозрівання. Відрізняються культури за розміром, кольором і смаковими характеристиками плодів. Це дозволяє садівникам вибрати оптимальний варіант. Щоб домогтися в вирощуванні персиків хороших результатів, потрібно чітко дотримуватися необхідних агротехнічних заходів.

Особливості кримських персиків

Персик є провідне косточковое рослина, яке часто зустрічається в передгір'ях і центрі Криму. Кращі екземпляри вдасться знайти на Тарханкуті.

Кримські персики відносяться до низькорослим деревам. Тому їх легко ушкоджують морози і холодні вітри. У грунті, для якого характерно близьке залягання вапняку, термін життя дерев не перевищує 5-10 років. Кращі рослини зустрічаються в регіонах з легким піщаним ґрунтом і хорошим захистом від вітру.

Основні заслуги в поширенні персикових дерев належать Нікітському ботанічному саду. Також в Криму активно вирощують культури іноземної селекції - американські, італійські, канадські.

ранньостиглі сорти

Такі культури швидко дають урожай. Пік плодоношення настає через 4-5 років після посадки. До характерних особливостей ранніх дерев відносять наступне:

  • невелика висота і розлога крона;
  • цвітіння в квітні або травні;
  • плодоношення з липня по серпень.

Білий лебідь

Для цього дерева характерна куляста крона. Культура вважається Самоплодность. Фрукти досягають 155 грамів і характеризуються світлою соковитою м'якоттю. Сорт відрізняється стійкістю до захворювань і посушливій погоді.

Редхейвен

Це дерево американської селекції, яке дає рясний урожай. Маса фруктів досягає 170 грамів. Для них характерна подовжена форма і світло-оранжева м'якоть. Плодоношення починається в серпні. Дерево легко справляється з посухою, але характеризуються середньою стійкістю до заморозків і хвороб.

Київський ранній

Дозрівання починається в липні. Фрукти досягають 100 грамів і характеризуються соковитою і ароматною м'якоттю. Сорт не стійкий до морозів. При цьому навіть після поразки низькими температурами він здатний за 1-2 роки відновитися.

Фаворит Мореттіні

Це дерево італійської селекції. Для нього характерне раннє дозрівання і висока швидкість розвитку - пагони виростають до 0, 5 метра за сезон. Маса плодів становить 150 грам. З дерева вдається отримати до 40 кілограмів фруктів. Сорт характеризується стійкістю до захворювань, але насилу переносить заморозки.

середньостиглі персики

Характерними особливостями персиків вважається наступне:

  • високий стовбур і розлога крона;
  • висока врожайність;
  • стійкість до заморозків;
  • великі плоди.

Існує чимало сортів із середнім терміном дозрівання. Дерева невибагливі в догляді. Урожай вдається зібрати через 3-4 місяці після початку цвітіння.

Ветеран

Це канадське рослина, яке дає рясний урожай і не страждає від морозів. Плоди досягають 130 грамів. Урожай вдається зібрати через 3 роки після посадки. Фрукти відрізняються хорошими смаковими характеристиками. Вони легко транспортуються і практично не схильні до хвороб.

гривня

Це популярний гібрид. Для нього характерні невеликі плоди, що досягають 90 грамів. Урожай починають збирати на початку вересня. Це допустимо робити через 2-3 роки після висаджування. Плоди відрізняються жовтим відтінком і соковитою м'якоттю. Сорт не схильний до кучерявості. Також дерево не страждає борошнистою росою.

Донський

Цей сорт вважається найбільш морозостійким. Навіть при сильному пошкодженні низькими температурами рослина здатна відновлюватися. Фрукти відрізняються солодкої білою м'якоттю з невеликою кислинкою. Для культури характерна стійкість до хвороб.

Золота Москва

В описі зазначено, що культура була виведена в Нікітському саду. Для дерева характерні великі плоди, що досягають 180 грамів. Фрукти відрізняються солодким смаком з незначною кислинкою. Цвіте культура досить пізно. Це дозволяє уникнути загрози зворотних заморозків і збільшити врожайність.

Золотий ювілей

Це американський сорт, який дає стабільний урожай. Великі плоди відрізняються кулястої формою і золотистої шкіркою. Всередині знаходиться помаранчева м'якоть з прекрасним смаком. Культура не страждає від морозів і грибкових інфекцій.

інжировим персик

Це відносно нове рослина. Для нього характерні високі параметри врожайності і прекрасна стійкість до морозів. Всередині присутня невелика кісточка. Персики легко транспортуються, але не можуть довго зберігатися.

кардинал

Для цього персика характерні відмінні смакові якості. Згідно з міжнародною шкалою, плоди отримали найвищий бал - 5. Фрукти відрізняються значними розмірами - до 150 грам. Для них характерна округла, трохи плеската форма. Фрукти характеризуються стійкістю до захворювань. При цьому плоди можуть постраждати від зворотних морозів.

Садити рослину варто подалі від води. При цьому, щоб місце було тихим. Найкраще вирощувати культуру біля паркану або стіни.

Коллінз

Цей сорт можуть вибирати ті, хто любить великі персики. Фрукти важать до 150 грам. Для них характерний солодкий смак з невеликою кислинкою. Культура вважається вельми врожайною. Щоб плоди не зламали гілки, їх варто вчасно зривати.

Сорт характеризується високою стійкістю до борошнистої роси і кучерявості. Дерево легко переносить морози. Відмінною рисою вважається висока потреба в добривах. Такі дерева потрібно систематично поливати і вчасно обрізати. Правильний догляд стане запорукою гарного врожаю.

кремлівський

Це сорт вітчизняної селекції, який легко пристосовується до кліматичних умов. Культура характеризується стійкістю до низьких температур, посушливій погоді, хвороб. Великі плоди досягають 200 грамів. Культуру дозволяється вирощувати в областях з прохолодним кліматом.

посол світу

Це молодий сорт, який відрізняється високою врожайністю і великими плодами. Фрукти важать 160 грам. Для персиків характерний шафранний відтінок і насичений рум'янець. Всередині присутня соковита солодка м'якоть. Дерево не схильне до весняним морозів і грибків.

Редхейвен

Це високе дерево, яке досягає 5 метрів. Для нього характерні високі параметри посухостійкості. Культура здатна витримувати заморозки до -25 градусів. Цвітіння починається досить пізно. Дерево відрізняється стійкістю до борошнистої роси і клястероспоріозу. При цьому воно часто страждає від кучерявості.

Рубіновий принц

Це американський сорт, який дає соковиті і великі плоди. Фрукти досягають 300 грамів. Всередині присутня яскраво-жовта м'якоть і кисло-солодкий смак. Дозрівання починається у другій половині липня. Персики легко транспортуються.

Сатурн

Персики зберігаються максимум 12 діб. Для дерева характерні високі параметри морозостійкості. Культура здатна витримувати зниження температури до -27 градусів. Для дерева характерна розлога крона, що ускладнює догляд за ним.

Сибіряк

Ця культура була виведена в Нікітському ботанічному саду. Її цінують за тривалий період зберігання і прекрасну транспортабельність. Рослина відрізняється стійкістю до хвороб. Фрукти досягають 130 грамів і відрізняються соковитою м'якоттю.

Ставропольський рожевий

Для цього сорту характерна висока врожайність. Культура була виведена для клімату Ставропольського краю. Персики відрізняються значними розмірами і важать 140 грамів. Плоди починають дозрівати в середині серпня і відрізняються ніжною м'якоттю.

Культура потребує легкому грунті. Її рекомендується якісно зволожувати. Важливе значення відводиться повноцінному прогріванню і вентиляції. Персик насилу переносить посуху. До переваг відносять стійкість до морозів і захворювань.

пізні різновиди

Ці сорти відрізняються прекрасним смаком і хорошим терміном зберігання. Зібрати урожай з таких дерев вдасться тільки на 5 рік після посадки. Їх допустимо вирощувати виключно на півдні. В інших областях плоди не встигають дозрівати.

Ф'юрі

Це американський сорт, який здатний переносити заморозки до -29 градусів. Для рослини характерні великі плоди оранжевого кольору. Фрукти важать 300 грам. Дерево не потребує особливого догляду. Урожай збирають у вересні. Плоди дозволяється зберігати максимум тиждень.

Джамінат

Цей сорт був виведений дагестанськими селекціонерами. Культура вважається скороплідністю і відрізняється хорошою стійкістю до морозів. Дерево відрізняється міцним імунітетом і дозріває в кінці вересня. Плоди досягають 160 грамів і характеризуються плескатої формою.

Ельберта

Це скороплодная культура, яка була виведена американськими вченими. Для дерева характерна розлога крона і великі плоди. Фрукти важать 150 грам. Сорт вважається високоврожайних. Дерево відрізняється стійкістю до морозів і міцним імунітетом.

Ірганайська пізній

Цей сорт вважається високоврожайних. Його вивели дагестанські вчені. Фрукти відрізняються середніми розмірами і важать 120-160 грам. Дозрівання наступає у вересні. Плоди легко транспортуються. Їх рекомендується зберігати не більше 10 діб.

Ветеран

Для цього сорту характерні середні плоди. Їх вага не перевищує 130 грамів. Персики відрізняються хорошими смаковими якостями і ідеально підходять для консервації.

Фрост

Ця культура відрізняється стійкістю до морозів і дає великі плоди. Для дерева характерний стабільний урожай і прекрасна стійкість до хвороб.

чемпіони морозостійкості

Спочатку персики вважаються теплолюбними рослинами. Однак сьогодні селекціонери вивели безліч сортів, які здатні витримувати температуру до -30 градусів.

вавіловской

Це середньорання культура, яка легко переносить морози і відрізняється стійкістю до більшості хвороб. Плоди виділяються великими розмірами і досягають 250 грам.

пухнастий ранній

Це один з найбільш відомих сортів з цієї категорії. Рослина здатна переносити морози до -30 градусів.

соковитий

Це ранній сорт російської селекції. Культура нормально сприймає морози до -30 градусів. Їй не страшна борошниста роса або курчавость. Плоди відрізняються середніми розмірами і важать 130 грам.

зимостійкий

Це культура української селекції, яка здатна переносити зниження температури до -40 градусів. Дерево дає відмінний урожай і великі плоди вагою 200 грам.

Специфіка вирощування та догляду

Вирощувати персики в Криму рекомендується в пухкому грунті. Грунт повинна бути супіщаних або суглинистой. Культура погано сприймає засолення грунту.

Поливати дерева рекомендується 4-5 разів на рік. Щоб поліпшити властивості ґрунту, восени рекомендується орати міжряддя. Також обов'язково перекопують пристовбурні круги.

Персик - популярна культура, яка активно вирощується в Криму. Щоб домогтися гарних результатів, рекомендується правильно підібрати сорт цієї рослини. Велике значення має виконання агротехнічних заходів.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: