Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Кращі сорти картоплі можна виділити серед різноманітних груп, які відрізняються за певними ознаками. Зробити вибір можна за термінами дозрівання плодів, стійкості до хвороб, невибагливістю до обробітку, а також за смаковими і зовнішнім якостям. Кожен для себе сам вибирає потрібні характеристики.

Опис овочевої культури

Всіма улюблений овоч по-науковому називають паслін клубненосний. Рослина на кожному етапі характеризується певними змінами в розвитку.

Виділяють наступні фази розвитку картоплі:

  1. Перша фаза починається після посадки бульби в землю. Через деякий час він розм'якшується, і починають проростати очі.
  2. На даному етапі формується стебло, листя, коренева система картоплі. Корінь складається з тонких відгалужень, на яких починають утворюватися бульби.
  3. На кущику починають формуватися і активно рости бутони.
  4. На цій фазі починається цвітіння і зростання бульб.
  5. На останньому етапі в'яне бадилля, а бульби досягають своєї остаточної зрілості.

Тривалість кожної фази зростання залежить від вибраного сорту, погодних умов, особливостей агротехніки.

Види картоплі розрізняють не тільки по термінах дозрівання, а й за іншими характеристиками. Бувають сорти кормові, столові, технічні, виведені також універсальні види.

Не тільки від виду, але і від грунтового складу буде залежати смак і врожайність. Тому потрібно знати, який грунт любить картоплю. Кращою для росту картоплі вважається супіщаних, пухкий грунт, яка добре пропускає повітря. Овочу подобається слабокислая земля, в такому складі врожайність буде вище. Піщані грунти рекомендують навесні удобрювати органічними сполуками (гній, компост, пташиний послід). У важкий, щільний грунт додатково слід вносити пісок.

Для тих, кого цікавить питання, який сорт картоплі краще і довше зберігається, можна відзначити такі найкращі види це: Атлант, Гатчинський, Журавинка, Імпала, Невський Ред, Скарлет.

У Сибіру не найсприятливіші умови для вирощування овочу. Там холодна і довга зима, а літо коротке і дощове. Підходить картопля для Сибіру стійкий до несприятливих умов. Сорти картоплі для Сибіру: Алена, Тулеевск, Любава, Латона, Господарочка, Барон.

Сорти картоплі для Уралу рекомендовано вибирати такі, які стійко переносять перепади температури: Аспія, Башкирська, Снігур, Ефект, Луговський.

Сорти картоплі для середньої смуги Росії повинні не боятися проливних дощів, посухи, короткочасних заморозків, добре протистояти хворобам. Перераховані нижче види овоча з описом прекрасно уживаються в грунті з чорнозему, відрізняються численним урожаєм і тривалим зберіганням.

Селекціонери постійно продовжують свою роботу, тому з'являються нові сорти картоплі. З'являються нові види підходять для середньої смуги Росії: Адретта, накрити, Невський, Гала. Зовсім недавно з'явився новий різнокольоровий вид овоча, який утворює бульби синього, фіолетового, чорного або навіть червоного кольору.

Ранні кордону дозрівання

Рання картопля включає в свою групу сорти, строки дозрівання яких, не перевищують 90 днів. Показники можуть змінюватися від погодних умов, клімату, агротехніки. Урожай можна використовувати в їжу раніше, вже в кінці липня. Але для довгого зберігання найчастіше такий овоч не придатний, так як швидко починає проростати.

Рано сортом картоплею для Підмосков'я є Ред Скарлет. Успішно вирощується і в інших регіонах країни. Кущик невеликий, цвісти починає рано, квітки фіолетово-білого забарвлення. Довгасті плоди картоплі червоного відтінку. Вага в середньому становить близько 110 г. Продовжує розвиватися в посуху, протистоїть багатьом шкідників.

Рання картопля Удача порадує високим урожаєм, який можна зберігати тривалий час. Кущики середньої висоти з білими квітами. Бульби великі зі світло-жовтою шкіркою, м'якоть білого кольору. Не піддається вірусних захворювань, добре переносить негоду.

Ультраранні сорти картоплі можна вживати в їжу вже через 50-60 діб, рідко придатні для тривалого зберігання.

Самий ранній сорт картоплі Імпала користується великою популярністю. З моменту посадки до копки врожаю проходить всього 50 днів. Високий урожай можна отримати як в посушливих, так і в дощових районах країни. Протистоїть багатьом хворобам. Кущики не надто високі, квітки білі. Бульба картоплі довгастий, жовто-коричневого відтінку.

Дуже рання картопля сорту Жуковський. Овоч добре приживається в різних кліматичних умовах, не вимогливий до складу грунту, дає стабільно високий і якісний урожай. Квітки фіолетово-червоного забарвлення. У рожевої картоплі овальна форма.

У сорту Беллароза суперранніх дозрівання плодів. Можна висаджувати в будь-які види грунтів, переносить посушливу погоду. Кущик високий з червоно-фіолетовими квітками під час цвітіння. Рожеві бульби мають довгасто-округлу форму, внутрішність жовта. Вид проявляє високу стійкість до багатьох хвороб.

Скоростиглий картопля Коломбо утворює стабільно численні смачні плоди. Копку можна починати через два місяці. Рідко хворіє і добре переносить несприятливі погодні умови. Рослина середньоросле з білими квітками. Шкірочка і м'якоть жовтуватого кольору.

Існують сорти картоплі, які зовсім не цвітуть. Бульба у них формуватися починає до того, як рослина вступає в період цвітіння. Дозрівання відбувається вже на 37 день. До таких сортів картоплі можна віднести: Імператрицю, Тімо, Рокко, Маріелли.

Середні та пізні кордону визрівання

Середньостиглі сорти картоплі характеризуються тривалістю вегетаційного періоду до 100 днів. Сорти картоплі з жовтою м'якоттю і середніми межами дозрівання.

Сорт Романо дає високий урожай, який можна зберігати протягом тривалого часу. Квітучий високий кущ обсипається червоно-фіолетовими квітками. Плоди формуються з рожевою шкіркою, овальною формою і світло-жовтою м'якоттю. Виявляє середню стійкість до хвороб.

Популярним сортом среднепоздних пасльонових є Невський. Рослина середньої висоти з білими квітками. У картоплі овальні бульби зі світло-жовтою поверхнею і м'якоттю. Зберігати потрібно в прохолодному місці, так як характеризується раннім проростанням паростків.

Вид Тулеевск відрізняється середніми термінами визрівання плодів і дуже високою врожайністю. Рослина середнього розміру з великими білими квітками. Бульби великі, овальні з жовтою поверхнею.

Іншими популярними овочами із середніми термінами дозрівання бульб є: Карат, Санте, Адретта.

Пізні сорти картоплі починають дозрівати через 110 днів. Пізній овоч краще зберігається взимку, іноді навіть до літа.

Хорошим сортом вважається Пікассо. Кущики великі, дуже вимогливі до складу грунту, догляду, при посадці важливо дотримуватися відстань. Бульби витягнуті, жовто-коричнева поверхню з рожевими плямами. Вага плодів близько 120 м Погано протистоїть фітофторозу.

Бульби сорту Журавинка починають своє дозрівання через 110 днів. Дуже висока врожайність в будь-яких регіонах. Яскраво-червоного кольору картопля важить приблизно 100 г. Цей овоч з високим вмістом крохмалю. Бульби добре зберігаються весь зимовий період.

Кращі сорти картоплі для середньої смуги: Зірниця, Перемога, Акцент, Слов'янка. Пізньостиглий картоплю можна зберігати аж до літа.

Німецька якість

Німецькі сорти картоплі вибирають багато овочівники за хорошу стійкість до хвороб, високу врожайність і незвичайний смак.

Скоростиглі сорти картоплі в алфавітному порядку, з високими показниками німецького якості.

Ультраранній овоч Венета відрізняється високим імунітетом, рідко хворіє і піддається атаці шкідників. Збирати врожай можна вже через 1, 5 місяця. Кущик невеликого розміру з білосніжними квітками. Зібраний урожай тривалий час зберігається, пізно починає проростати. Середнього розміру бульби покриті жовтою шкіркою.

З часу посадки ранньостиглого сорту Гала проходить трохи більше двох місяців. Кущик середніх розмірів, квітки білі. Вага бульб круглої форми 115 м Характеризується добре переноситься хвороб і невибагливістю до кліматичних умов.

Популярність користується овоч з Німеччини Колетт. Освіта бульб починається через 75 днів. Рослина середньоросле з червоно-фіолетовими великими квітками. Плоди витягнутої форми жовтого забарвлення як зовні, так і всередині. Термін зберігання зібраних бульб тривалий.

Терміни дозрівання картоплі Лаура среднеранние. Зібрати урожай можна через 80 днів. Кущики ростуть високо, квітки можуть бути від білого до світло-фіолетового кольору. Бульби картоплі червоного забарвлення, м'якоть насичено-жовтого кольору. Характеризується хорошою опірністю вірусам і погано почуває себе під час посушливої погоди.

Сорт Розара може оброблятися у всіх регіонах Росії. У овальної форми картоплі червона шкірка і жовта внутрішність. У бульбах міститься невеликий рівень крохмалю, при готуванні разваривается.

До інших популярних німецьким сортам, які почали садити і в інших регіонах, є: Агаве, Адретта, Беллароза, Вітара, Каратоп, Спринт.

Різноманітність видів овочевої культури

Можна уявити таблицю, де вказані самі врожайні сорти картоплі.

Назва видумежі дозріванняхарактеристика
БрянськийсуперраннійБульби утворюються бежевого кольору, вага близько 95 г, м'якоть біла. Урожай добре зберігається.
вісникСередньораннійОкруглі плоди кремового кольору, важать приблизно 80 г. М'якоть біла при варінні не темніє, добре розварюється.
ресурсраннійКолір бульб світло-жовтий, м'якоть біла, вага 120 р Рослина добре переносить холод і посуху.
АврорараннійОвальної форми бульби жовто-рожевого кольору і жовтою м'якоттю, вага 110 г. Грунт повинна бути пухкої.
ФелоксультрараннійЖовті бульби, овальної форми важать близько 105 г, м'якоть жовта.

Крім врожайності, потрібно вибирати овочі, зміст яких не повинен навалі шкідників. Пасльонові культури часто піддаються атаці колорадського жука.

До сортам картоплі стійким до колорадського жука можна віднести: Зарево, Каменський, Нікулінський, Темп, Ранній ранок. З кількох тисяч видів овочевої культури всього лише кілька сортів, які не їдять жуки. У картоплі, яку не їсть колорадський жук, листя щільні, жорсткі і опущені.

Сорти стійкі до колорадського жука: Брянський, Ласунок, Каменський, Ранок. Всі сорти крохмалисті, відрізняються численним урожаєм і достатнім протистоянь інфекцій.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: