Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

У раціон людей, що стежать за своїм здоров'ям, входять овочі, що володіють корисними властивостями. Тому багатьох городників цікавить повна інформація про вирощування дайкона, його посадці, терміни посадки та догляду за коренеплодом, які прийшли до нас з Японії.

Посадка у відкритий грунт

Дайкон виростити нескладно, якщо знаєш особливості цієї культури. Найчастіше багато городники зазнають невдачі через помилки з терміном посадки і вибором місця для вирощування коренеплоду. Зрозумівши тонкощі догляду та посадки японської редьки, можна вирощувати великі екземпляри вагою від 0, 5 до 3 кг.

Характеристики коренеплоду (вага, довжина, діаметр, форма) залежать від сорту, догляду та погодних умов. Редька різних сортів може виростати в довжину від 10 до 60 см, маючи діаметр 4-8 см. Форма безпосередньо залежить від сорту. У відкритому грунті посадка дайкона проводиться за схемами:

 • 30 х 50 см сорти середнього розміру;
 • 40 х 50 см сорти великоплідні.

Заглиблюють насіння на 2 см. До появи сходів зволожують грунт з лійки з дрібним розсіювачем.

вибір місця

Вибір місця для грядки - відповідальний момент, який визначає якість і кількість врожаю. Посадка дайкона в тіні (півтіні) - це груба помилка, результатом якої буде велика кількість гички і дрібні плоди, форма і розмір яких не будуть відповідати опису, надрукованому на пакетику з насінням.

Характеристики ділянки, що підходить для вирощування великої японської редьки:

 • повна відсутність тіні протягом усього світлового дня;
 • року 2 на цьому місці вирощувалися культури, що не відносяться до сімейства хрестоцвітних;
 • підходяща грунт (легкий суглинок).

підготовка ґрунту

Осінь - вдалий час для підготовки грунту під весняну посадку. Якщо посів дайкона планується проводити в літній час, то грунт готують влітку після збирання культури попередниці. Структура грунту важлива для дайкона, він краще росте в пухкому грунті.

З огляду на можливу довжину коренеплоду (60 см), грунт необхідно перекопувати глибоко. Якщо слідувати порадам досвідчених городників, гряду потрібно готувати за такою технологією:

 • шар грунту на глибину штиковою лопати зняти і відкласти в сторону;
 • підготовлений таким чином ділянку скопати, додавши в нього перегній;
 • зняту перед цим землю повернути на колишнє місце;
 • додати перегній з розрахунку 3-4 кг / м²;
 • внести мінеральні добрива (суперфосфат, сульфат калію).

Необхідно перевірити рівень pH грунту. Дайкон як представник сімейства хрестоцвітних воліє землі нейтральні або слаболужні. У кислий грунт один раз в 5 років вносять вапно. У поточному сезоні зола допомагає нормалізувати рівень pH, норма внесення - 2 ст / м². Деревна зола не тільки розкислює грунт, вона служить постачальником корисних для дайкона мікро- і макроелементів.

Вибір посадкового матеріалу

При виборі насіння для посадки завжди потрібно читати опис сорту, як садити його, в які терміни і аналізувати, чи підходить він для вирощування в цьому кліматі. У середній смузі визрівають скоростиглі і середньостиглі різновиди дайкона. При посадці пізніх сортів редьки виростають дрібні коренеплоди. Застосовуючи різні способи посадки, можна успішно вирощувати дайкон в різних регіонах.

Механічний склад грунту впливає на якість вирощеного врожаю. Оцінювати необхідно і товщину родючого шару. На пухких грунтах добре ростуть коренеплоди будь-якої форми. Для глинистого грунту і будь-яких важких грунтів з тонким родючим шаром підходять сорти дайкона круглої або овальної форми.

Вирощування розсади з насіння

Для весняної посадки з насіння отримують розсаду редьки в домашніх умовах. Щоб сіяти насіння дайкона, використовують:

 • торф'яні горщики об'ємом до 0, 5 л;
 • торф'яні таблетки;
 • пластикові контейнери глибиною не менше 10 см.

Грунт (нейтральну, слабощелочную) можна використовувати як з городу, так і покупну для розсади овочів. Глибина загортання насіння 2 см. В горщики сіють по кілька насіння одночасно, після появи перших сходів слабкі видаляють. У фазі 4 справжніх листочків сіянці висаджують в грунт.

терміни посадки

При недотриманні термінів посадки дайкон стрілкою і не формує повноцінний коренеплід. Для нормального розвитку цій рослині необхідний світловий день не більше 12 годин і температура в межах 20 ° C. У спеку і при тривалому світловому дні коренеплід припиняє розвиток, рослина випускає стрілку, цвіте.

Для отримання хорошого врожаю необхідно точно розуміти, коли дайкон садити насінням, коли розсадою, а коли утриматися від посадки.

Використовуючи різні способи посадки (насінням, розсадою), овочівники сорти дайкона з різними термінами дозрівання садять в різні періоди (весна, літо, осінь). Для середньої смуги і сибірських регіонів вдалий час для посадки настає в липні (з 1 по 15) або в останніх числах червня, на півдні це перші числа серпня.

Посадити дайкон можна під зиму і на самому початку весни. Насіння дайкона не замерзають, вони проростають, якщо грунт прогрівається до 3 ° C. Навесні потрібно сіяти дуже рано, як тільки зійде сніг, і тільки скоростиглі сорти. В кінці квітня не варто витрачати час на посів дайкона, коренеплоди не встигнуть сформуватися до настання спекотної погоди.

Коли садити під зиму

Городники освоїли технологію посіву насіння під зиму для отримання навесні раннього врожаю дайкона безрассадним способом. Висадка повинна проводитися після встановлення стабільно низьких температур. Восени насіння не повинні прорости.

Грядку готують, поки стоїть тепла погода. Перегній або землю для підсипання в борозни насипають в будь-яку тару і зберігають в приміщенні з плюсовою температурою. На скопати і сформованої гряді намічають посадочні борозни.

Витрата насіння при осінньому посіві подвійний, сіють гущі. Борозни засипають заготовленої почвосмесью. Всю поверхню грядки мульчують товстим шаром торфу або перегною. Взимку накидають на неї сніг, якщо його мало.

Мульчу прибирають з настанням теплих днів, після повного звільнення землі від снігу. Щоб прискорити проростання насіння, грядку накривають прозорою плівкою. Як тільки з'являться сходи, піднімають її на дуги.

догляд

Дайкон - рослина невибаглива, але певні особливості догляду необхідно знати. Перелік основних заходів:

 • полив;
 • прополка;
 • розпушування;
 • підгодівля;
 • боротьба і профілактика хвороб.

Графік поливу

Дайкон - вологолюбна рослина. Необхідно суворо дотримуватися графіка поливів, щоб виростити великі коренеплоди з ніжною м'якоттю. Заливати редьку не варто, досить підтримувати постійну вологість грунту. Стандартний графік поливу для прохолодної погоди - 1 раз в 5 діб. У спеку необхідно поливати частіше.

Для економії води і збереження вологи в грунті городники мульчують гряди з дайконом будь-якими доступними матеріалами (сухою травою, подрібненою корою, соломою). Під шаром мульчі земля довше зберігає вологу, не покривається кіркою. При відсутності мульчі міжряддя потрібно рихлити після кожного поливу.

прополка

За сезон посадки редьку прополюють 2-3 рази. Прополка потрібна глибока. Крім видалення бур'янів розпушують ґрунт. При хорошому постачанні коренеплоду киснем він виростає до великих розмірів. Сходи проріджують кілька разів, видаляючи слабкі пагони і залишаючи між сходами необхідну відстань 30-40 см. Інтервал залежить від сорту, великоплідних видів потрібна велика площа для розвитку.

Підживлення і добриво

На родючому грунту, добре удобреному органікою і мінеральними добривами, виростити великі плоди можна без додаткових підгодівлі. Якщо грунт бідна, то для підгодівлі використовують золу, додаючи в неї невелика кількість мінеральних добрив. Перший раз золу вносять в грунт при формуванні у редьки 3 листків. При повільному формуванні коренеплодів процедуру повторюють через 3 тижні.

Хвороби і шкідники

При порушенні правил агротехніки культура уражається захворюваннями. Постійне перезволоження грунту провокує вірусну хворобу - бактеріоз. Він буває двох видів: судинний, слизовий.

Передпосівна обробка насіння - профілактика всіх хвороб хрестоцвітних. Досвідчені аграрії радять використовувати біопрепарат «Планріз». Його можна застосовувати для знезараження насіння і наступних обробок рослин від хвороб.

Збір і зберігання врожаю

Прибирання хорошого врожаю великих коренеплодів приносить задоволення. Вирощені на легких ґрунтах плоди можна висмикувати за бадилля. Для збирання коренеплодів, що ростуть в щільному важкому грунті, знадобляться вила, щоб підкопати землю.

Прибиранням займаються при настанні сухої погоди. Коренеплоди з механічними пошкодженнями, поїдені шкідниками, з ознаками гнилі відбраковують, а якісні плоди відправляють на зберігання, просушити і обрізавши попередньо бадилля.

Сорти редьки дайкон

Опис дайкона, кількох його популярних різновидів, сортів для середньої смуги допоможе визначитися з вибором. Тягнути з ним не варто, адже підходить час посадки японської редьки.

Вибираючи сорт, враховують терміни дозрівання, скільки часу він може зберігатися? Для зимового споживання потрібно підбирати сорти, що зберігаються до півроку. Для свіжого споживання в сезон літо-осінь підходять скоростиглі різновиди дайкона.

Саша - цікавий, скоростиглий сорт дайкона. Період вегетації короткий - від 35 до 45 днів. Це коренеплід круглої форми з білої шкіркою і м'якоттю. Маса плодів не перевищує 400 г. Залежно від умов вирощування вага може коливатися від 200 до 400 г. Діаметр редьки близько 10 см, під час росту велика частина плода знаходиться над поверхнею грунту.

Любителям циліндричних плодів можна рекомендувати сорт Ікло слона. Цей дайкон середньостиглий. Для формування коренеплоду вагою 500-600 г потрібно трохи більше 80 днів. У довжину овоч досягає 18-25 см, маючи діаметр близько 8 см. Цей сорт хороший тим, що переносить посуху і гарантує стабільний урожай.

Вирощування дайкона - заняття не обтяжлива. Коренеплоди, вирощені своїми руками, внесуть різноманітність у раціон, принесуть користь здоров'ю.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: