Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Пекучий перець Чилі є не просто спецією, яку часто застосовують під час приготування страв з м'яса, але ще і досить красивим рослиною. Його висаджуванням займаються багато овочівники. Найчастіше вони намагаються виростити гіркий перець на підвіконні. Деякі здійснюють вирощування перцю на балконі. Самостійно виростити болгарський перець вдома не так вже й просто. Тому рекомендується заздалегідь ознайомитися з тим, як виростити гострий перець на підвіконні і як доглядати за перцем Чилі.

Кращі сорти для будинку

Перед тим як виростити гіркий перець з насіння в домашніх умовах, необхідно визначитися з найкращими перцями для цього. Є кілька низькорослих видів, які ідеально підійдуть для вирощування Чилі будинку в горщику.

Острів скарбів

Найчастіше він купується для вирощування вдома на вікні. У нього середні терміни дозрівання плодів. Перший урожай сорту можна буде зібрати через 110 днів після посадки насіння в горщики. Вирощені плоди відрізняються серцеподібної формою і червоним забарвленням з помаранчевим відтінком. Вони не дуже великі, так як їх середня вага дорівнює 60-80 грамам.

подарунок Молдови

Багато овочівники вирощують такий перець Чилі в домашніх умовах. Він не підійде любителям раннього врожаю, так як перші перчики почнуть заспівати тільки через 140 днів після висаджування. Під час вирощування сорту на кущах формуються досить великі плоди темно-червоного кольору. Маса кожного з них становить приблизно 80-100 грамів. Їх відмітною особливістю є смак, в якому присутня гіркота, перемішана з легкої солодкістю.

акварель

Відмінно росте такий солодкий перець на підвіконні або на балконі. Плоди сорту повністю достигають через 110 днів після посіву насіння. Вони відрізняються конусоподібної формою і червоної забарвленням шкірки. Розмір плодів Акварелі дуже маленький, так як вага кожного з них рідко перевищує 30 грамів.

карлик

Досить часто сорт купується, щоб здійснити вирощування перцю Чилі на підвіконні. Відмінною особливістю сорту можна вважати його плоди. У них конусоподібна форма і вони дуже м'ясисті. Карлик відноситься до середньостиглих різновидам перців і дозріває через 100 днів після появи перших сходів.

Сибірський первісток

Цей червоний перець непогано росте не тільки на балконі, а й на вулиці. Плоди сорту відрізняються своїми розмірами і масою. Кожен перчик важить не менше 100 грамів. Все достигли плоди пофарбовані в яскравий червоний колір.

підготовка насіння

Вирощування болгарського перцю в домашніх умовах починається з попередньої підготовки посадкового матеріалу. Тільки заздалегідь підготовлені насіння зможуть дати хороший урожай.

калібрування

Щоб правильно відібрати найбільш якісні насіння, слід зайнятися їх калібруванням. Спочатку все насіння необхідно розкласти на рівній поверхні і відбракувати невеликі насіння. Рекомендується вирощувати посівний матеріал середніх розмірів.

Під час калібрування доведеться скористатися сольовим розчином. Насіння перцю Чилі не повинні бути порожніми і тому їх потрібно на 5-10 хвилин опустити в розчин, зроблений з 40 грамів солі і літра нагрітої води. Добре ростуть насіння залишаться на дні ємності, а браковані відразу ж піднімуться на поверхню.

знезараження

Перед тим, як виростити перець чилі в квартирі, рекомендується продезінфікувати весь посівний матеріал. Якщо цього не зробити, то ймовірність зараження рослини тією чи іншою хворобою збільшується в кілька разів. Для обробки насіння, дуже часто застосовують розчин, приготовлений з марганцю.

Насіння поміщаються в ємність з розчином на 20-40 хвилин, після чого їх потрібно буде промити теплою водою і ретельно висушити.

Також перець гострий можна обробити Фітоспорін. Для приготування розчину в стакан води додається не більше чотирьох крапель препарату. У такій рідини насіння повинні вимочувати максимум 20 хвилин.

приготування грунту

Вирощування гострого перцю в домашніх умовах має проводитися в заздалегідь підготовленому грунті. Тому, перед тим, як посадити рослину, слід ознайомитися з основними рекомендаціями по приготуванню посадкової грунту. Рекомендується садити перці в спеціальний куплений грунт, який найкраще підійде для вирощування солодкого перцю на підвіконні. Такий грунт містить необхідну кількість мікроелементів, в яких потребують кущі перчиком.

Багато недосвідчених овочівники задаються питанням, чи можна самостійно підготувати грунт для вирощування. Однозначно можна, і деякі садівники воліють самостійно його готувати. Для цього можна використовувати звичайний садової грунт. Однак його доведеться заздалегідь просочити марганцевих розчином і полити підігрітою водою. Після цього можна приступати до приготування посадкової почвосмеси. Для цього знадобляться:

 • дві частини дернової землі;
 • частина ретельно просіяного піску;
 • частина перегною.

Вирощування гіркого перцю краще здійснювати в дерново грунті, який взятий з місця вирощування лугового конюшини. Також, під час приготування грунтосуміші в неї можна додати кілька столових ложок золи. Часто її використовують для зниження рівня кислотності грунту. Іноді в грунт додаються спеціальні гідрогелю. Їх використовують, щоб зробити грунт більш повітряної і пухкої.

висаджування

Щоб розібратися з тим, як виростити перець на балконі, обов'язково потрібно ознайомитися з особливостями його посадки. Будинки на підвіконні, вирощування повинно здійснюватися в невеликих торф'яних горщиках. У ємності заздалегідь додається приготований посадковий грунт. Потім в ньому робляться невеликі ямочки для посадки насіння.

При цьому, відстань між посадками повинно бути не менше 5 см.

У кожен горщик сідає не більше двох насіння. Щоб насіння краще росли, що вирощується перчик накривається плівкою з поліетилену і переноситься в тепле приміщення. Вирощування з насіння є досить довгим процесом, так як сходи починають з'являтися тільки через кілька тижнів. Коли болгарський перець на балконі почне проростати, в плівці доведеться виконати кілька отворів. Згодом від неї можна буде позбутися.

пікіровка

Перед тим, як виростити солодкий перець, доведеться зайнятися його пікіровкою. Дана процедура проводиться, коли молодим саджанців стає тісно в невеликих торф'яних горщиках. Адже з часом коренева система починає активно розвиватися і для цього їй знадобиться більше вільного простору. Після пікіровки, коріння краще утримують грунтовий кому і стають в кілька разів сильніше. Також даний процес позитивно позначається на врожайності.

Покроково пікіровка виконується наступним чином:

 • за добу до виконання процедури землю в ємностях необхідно буде залити теплою водою;
 • в ємності для пересадки потрібно заздалегідь зробити невелике заглиблення в самому центрі;
 • за кілька годин до пікіровки грунт близько паростків змочується водою;
 • витягувати молоді саджанці з торф'яних горщиків потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити кореневу систему;
 • коли рослина буде вилучено з горщика, корінець доведеться вкоротити на третину;
 • розсада обережно поміщається в новий горщик таким чином, щоб її листки знаходилися над землею, а коріння не загиналися;
 • після пересаджування слід ущільнити грунт навколо розсади;
 • пересаджені кущі слід полити нагрітої водою.

особливості догляду

Вирощування солодкого перцю в домашніх умовах має супроводжуватися правильним доглядом.

запилення

Щоб отримати хороший врожай, потрібно знати, як запилювати перець в домашніх умовах. Запиленням рекомендується займатися, коли пелюстки рослини будуть опущені вниз. Якщо вони не будуть зігнуті, то проводити запилення не варто.

Перці запилюються різними способами. Досить часто це робиться звичайною щіткою для чищення зубів. Її необхідно дуже близько піднести до суцвіття і трохи його торкнутися. Цього буде достатньо, щоб відбулося запилення.

полив

Молоді кущі потребують регулярного зволоження землі і тому варто періодично поливати їх, щоб перець не є надто сильно гірким. Всерйоз зайнятися поливом варто через тиждень після пересаджування вирощеної розсади. Якщо кущі вирощуються в лоджії, то поливати їх доведеться не рідше разу на тиждень. Влітку доведеться займатися цим частіше, так як температура повітря підвищиться і грунт буде швидше пересихати. В даному випадку доведеться займатися цим 2-3 рази на тиждень.

Під час поливу можна використовувати занадто холодну воду, так як вона може пошкодити кущі. Тому, рекомендується заздалегідь підігріти її на газовій плиті або на сонці.

підживлення

Під час вирощування кущів може нахапати певних мінеральних елементів. Тому потрібно періодично підгодовувати грунт. Щоб зрозуміти, чого саме не вистачає саджанців, рекомендується уважно стежити за станом їх листків:

 • на краях листя з'являється суха кірка, і вони починають скручуватися - недостатня кількість калію (в грунт слід додати трохи калійної селітри або сірчанокислого калію);
 • забарвлення листків стає матовою - це свідчить про недостатню кількість азоту (в землю додається аміачна селітра, яка на третину складається з азоту);
 • листки починають тягнутися вгору, і їх забарвлення стає фіолетовою - нестача фосфору (в грунт доведеться додати фосфорну кислоту);
 • крона листків стає мармуровою - недостатня кількість магнію (для вирішення проблеми грунт підгодовується сульфатом магнію).

Під час підгодівлі, не рекомендується додавати в землю хлористий калій або калійну сіль. Їх застосування може негативно позначитися на здоров'ї кореневої системи.

висновок

Займатися вирощуванням перцю Чилі в домашніх умовах зможе кожен. Для цього доведеться заздалегідь ознайомитися з деякими рекомендаціями по посадці даної рослини. Також можна пошукати відео, в якому буде детально описуватися вирощування і догляд за болгарським перцем в домашніх умовах.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: