Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград сорту Еверест є гібридом від російських селекціонерів, поступово стає популярним. Відрізняється великими солодкими ягодами, швидким зростанням, плоди дозрівають на третій рік. Виведений був з 2 сортів: Талісман і К-81. Плоди культури містять органічні кислоти, пектинові і дубильні речовини, вітаміни, мікроелементи. Вживають ягоди свіжими, готують компоти, сиропи, соки, морси, желе, джеми.

Опис і характеристики сорту

У вихідних сортів Еверест взяв всі кращі якості - великі розміри ягід, красивий вид, прекрасний смак, несприйнятливість до грибкових хвороб і атакам шкідників.

кущі

Сорт винограду среднеранний, характеризується високою приживання, силою зростання і визріванням по всій довжині. Листові пластини ажурні, серцеподібні, великі, пятілопастние, розсічені. З часу появи нирок до дозрівання плодів потрібно 110-120 днів.

квіти

Квітки гермафродитні, здатні запилювати себе самі. Сорт бере участь в запиленні інших рослин з одностатевими квітками. Зав'язі рекомендують проріджувати для отримання великих ягід.

Грона і ягоди

Конусоподібної або циліндричної форми грона сорти винограду мають:

 • привабливим товарним виглядом;
 • середньою щільністю;
 • великими розмірами;
 • масою 500-800 г.

Соковиті і пружні ягоди овальні, довжиною 4, 5 см, вагою 18-20 г. Рожеві на початку дозрівання, потім червоно-фіолетові з щільним восковим нальотом. Насіння по 2 штуки в кожній, вони легко відділяються при натисканні. При неналежному догляді на одній лозі визрівають великі і дрібні ягоди. Сорт відрізняє солодкий смак, без наявності кислинки і мускатного присмаку.

Чи не рекомендують цей сорт для вина.

врожайність

Показники врожаю високі, з куща збирають мінімум 25 кг грон. Садівники розводять сорт Еверест для особистих потреб і для продажу. Починають збирають урожай в середині або в кінці серпня, термін залежить від регіону.

транспортабельність

Шкірочка винограду захищає плоди від пошкоджень, зовнішніх факторів. Завдяки їй сорт переносить відмінно транспортування на тривалі відстані і довго зберігається.

морозостійкість

Сорт переносить заморозки в південних і середніх регіонах. В іншому стійкість до морозів повністю не вивчена. Кущі потрібно вкрити на зиму, особливо якщо температура досягає -20 С. Це дасть гарантії отримання майбутнього врожаю ягід.

Стійкість до хвороб і шкідників

Сорт стійкий до грибкових хвороб, шкідників, не боїться навали ос. Проводять тільки профілактичні обробки.

Переваги та недоліки винограду Еверест

Виведена їдальня форма сорти має багато переваг:

 1. Після дозрівання кисті можна не зривати ще місяць.
 2. Смак ягід при цьому поліпшується.
 3. Транспортабельний на тривалий відстань.
 4. Немає розтріскування, осипання ягід, зберігаються грона до 3 місяців.
 5. Гарний товарний вигляд.
 6. Здатність пристосовуватися до різного клімату.
 7. Живці швидко вкорінюються.

З недоліків виділяють високу вартість саджанців і непідтверджену нестійкість сорту до низьких температур.

Специфіка вирощування культури

Для формування великих і солодких ягід слід знати принципи вирощування та догляду.

Вибір і підготовка посадкового ділянки

Вибирають сонячне, безвітряної місце для посадки, з легким, родючим грунтом. На тінистому ділянці кущі ростуть повільно, ягоди будуть несолодкими. Краща ділянка - схил, піднесеність. У районах з холодним кліматом - місце з південного боку. Плодові дерева повинні рости з дистанцією більше 3 м.

Підготовка посадкового матеріалу

Саджанці сорту Еверест поширені ще мало, бажано брати їх в розпліднику. Живці повинні бути здорові, без тріщин і плям, наростів на коренях. Довжиною 40 см, товщиною - 5-7 мм, кількістю нирок - 2-3 шт. Перед посадкою їх вимочують в Гумат, кінчики підріжуть.

порядок робіт

Садять культуру переважно в жовтні, можна ранньою весною, після танення снігу. Викопують яму шириною 60 х 60 і глибиною 60 см, на дно насипають дренаж із щебеню, керамзиту. Грунт змішують з перегноєм, деревною золою. Засипають посадкову лунку, прикривають плівкою. Через 3 тижні можна садити. З північної сторони ставлять опору для підтримки лози. Посадковий матеріал встановлюють в середину лунки, засипають ґрунтом, утрамбовують, поливають.

Для збагачення грунту застосовують наступний спосіб - навесні засівають ділянку горохом, а восени прикопують на 20 см.

Правила догляду за рослинами

При дотриманні агротехніки є можливість зібрати з нового сорту багатий урожай.

Формування куща і обрізка

Навесні прибирають підмерзлі частини куща. Восени при обрізанні залишають на окремому кущі по 5 міцних пагонів, які обрізають щорічно на 8-10 очок. Другорядні пасинки, слабкі грона, зайве листя видаляють. Влітку роблять прищіпку верхівок.

полив

Молоді кущі поливають частіше, ніж дорослі. Досягли 3-річного віку рослини поливають навесні, до розпускання бруньок, потім до початку цвітіння і при утворенні грон. Під час цвітіння і перед зняттям ягід полив не рекомендують.

Вода повинна бути відстояна, тепла. При цьому не слід допускати застою вологи. Пізньої осені, якщо не було дощів, дорослі кущі потрібно рясно полити для підвищення холодостійкості.

Полив можна проводити разом з підгодівлею, її розводять у воді. Після слід зробити мульчування грунту, щоб зберегти вологу.

Добриво і підгодівля

Навесні вносять сечовину або амонійну селітру - 40-50 г на один кущ. Після утворення зав'язей потрібні добрива з вмістом фосфору і калію. Восени підгодовують мінеральними комплексами. Гній вносять раз в 2-3 року.

Укриття на зиму

В областях з низькою зимовою температурою кущі потрібно утеплити. Згорнуту лозу укласти на дошки, зверху вкрити спеціальним матеріалом або сухими тирсою. Зверху ще зробити шар з плівки для захисту від вологи.

Захист від хвороб і шкідників

За весь сезон кущі обприскують фунгіцидами 2-3 рази для профілактики. Навесні обприскують грунт і рослини розчином мідного купоросу. Протигрибковими препаратами обробляють до появи другого листа. І ще раз разом з інсектицидами до початку цвітіння. Використовують «Топаз», «Актеллік», «Тіовіт Джет», «Хорус».

Якщо рослина піддалося захворювань або атакам шкідників, обробляють відповідними хімікатами.

Збір і зберігання врожаю

Збір сорти проводять у міру його дозрівання, в різних регіонах терміни від другій половині серпня до кінця вересня. Збирати грона потрібно днем, в ясну погоду, відразу ж переносячи ягоди в тінь. Пошкоджені, сухі, недостиглі, підгнилі плоди видаляють.

Приміщення для зберігання потрібно добре вентилюється, без цвілі, якщо температура повітря опускається нижче нуля, урожай утеплюють. Пов'язані шпагатом кисті розташовують на натягнутій дроті, мотузці.

У дерев'яних ящиках - ще один спосіб зберігання. Викладають грона на шар тирси завтовшки 2-3 см, щоб ягоди не торкалися одне одного. Тирса з-під липи, тополі, але не хвойних дерев. Потім ще шар винограду і тирси, закривають кришкою нещільно. Так він зберігається до 3 місяців. У ящики також можна покласти солому, чистий папір, потім виноград в один шар, ягоди будуть лежати 2 місяці. Регулярно оглядати і видаляти зіпсовані ягоди.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: