Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Створено безліч сортів безколючкової малини, як звичайних, так і ремонтантних, здатних давати плоди двічі протягом сезону. Виділяються сорти раннього та середнього терміну дозрівання, врожайність більшості висока, плоди утворюються великі, з хорошими смаковими якостями.

Доглядати за безколючкової культурою нескладно, агротехнічні заходи, в цілому, стандартні.

Переваги та недоліки Безколючкова сортів

Малина з пагонами без шипів має такі переваги:

 • більшість сортів високоврожайні, дають великі ягоди;
 • ягоди характеризуються хорошими смаковими якостями;
 • рослини стабільно плодоносять;
 • мають досить високий імунітет;
 • малочутливі до несприятливих кліматичних умов;
 • багато сортів не втрачають товарної привабливості при транспортуванні.

Але, як і всі ягідні культури, Безколючкова малина має недоліки:

 • погіршення смакових якостей і поживної цінності при несприятливих погодних умовах, виростанні в затіненому місці, а також при загущенности;
 • вимогливість до догляду, необхідність внесення підгодівлі, регулярного поливу;
 • сприйнятливість до якості грунту;
 • слабке утримання зрілих ягід на плодоніжках, осипання.

Деякі сорти необхідно вкривати влітку від палючого сонця, а взимку - від морозу.

Популярна Безколючкова малина

Селекціонери вивели безліч сортів безколючкової малини. Нижче перераховуються найпопулярніші у російських садівників, що відрізняються високою врожайністю і якістю ягід.

ранньостигла

З ранньостиглих сортів слід відзначити малину Примара, створену українськими селекціонерами. Невисокий кущ з невеликою кількістю прямих пагонів дає великі, густо пахнуть, солодкі ягоди з легкою кислинкою. Примара - високоврожайна Безколючкова малина ремонтантної типу. Дозрівання надранніх, перші плоди формуються вже в червні.

середньостигла

Безколючкова середньостигла малина плодоносить з середини липня до другої половини серпня. З найбільш затребуваних сортів слід назвати:

 1. Жовтий гігант - недавно виведена Безколючкова малина з міцними пагонами і великими, соковитими, ароматними ягодами конусоподібної форми, тепло-жовтого кольору. Вага плоду досягає 10-13 г. Урожайність з однієї рослини - 6-8 кг.
 2. Ісполін - компактний кущ з величезними ягодами, які мають м'який солодкий смак і лісовий аромат. Вага одного плоду досягає 25 м
 3. Столична - давно відома Безколючкова малина, не втрачає популярності, яку вирощують як дачниками, так і фермерами.

сама врожайна

Практично всі сорти безколючкової малини дають хороші врожаї. Але особливо плідна:

 1. Маросейка - широко поширена в Росії Безколючкова культура з великими ягодами, що мають насичений аромат і приємний кисло-солодкий смак. Плодові кисті міцні, об'ємні, на них формується 15-20 зав'язі. Малина з 6-8-ю пагонами дає 5-6 кг плодів за сезон.
 2. Краса Росії - Безколючкова культура насиченого червоного кольору з густим, розноситься по всьому саду ароматом. Урожайність малини досягає 5 кг. Велика перевага - величезні плоди, окремі екземпляри в діаметрі порівнянні зі сливою, важать більше 20 м
 3. Таруса - невибаглива Безколючкова малина, звана також малинове дерево, так як її міцні і широкі пагони виростають до 2 м. Кущ дає від 5 кг великих, солодких з кислинкою, світло-червоних плодів.

ремонтантна

З ремонтантних сортів малини чимало Безколючкова. Найбільш затребувані:

 1. Арбат - великоплідна, транспортабельна, некапризна малина, тому що користується популярністю у недосвідчених садівників. Першу партію темно-червоних, конусоподібних плодів знімають в кінці червня. А сукупна врожайність досягає 8 кг з однієї рослини.
 2. Примара плодоносить в червні і серпні. Кущ дає до 5 кг соковитих, яскраво-червоних, солодких ягід з ніжною кислинкою. Для цієї малини характерна обсипальність плодів, тому тягнути зі збором врожаю не варто.
 3. Брайс - англійська десертна Безколючкова культура, яку вирощують російськими фермерами в теплицях. Урожайність середня, осіння партія не перевищує 1, 5 кг. Зате малина м'ясиста, солодка, з приємною кислинкою, довго зберігається.
 4. Абрикосова - морозостійка, несприйнятлива до інфекції, Безколючкова малина. Сукупна врожайність - до 5 кг. Лежкость низька. Шипи є, але тільки в нижній частині пагонів, тому дискомфорту при знятті врожаю не виникає.
 5. Діамантова - стійка до несприятливих погодних факторів, Безколючкова культура, що дає до 4 кг темних, добре транспортуються плодів. Перше і друге плодоношення злиті, тобто рослина безперервно плодоносить до самих заморозків.

Особливості вирощування та догляду

Безколючкова малина вимоглива до освітлення, чутлива до протягів. Тому висаджують рослини на освітлених ділянках, обгороджених від сильних вітрів.

Малина любить підкислені суглинки з невисоким розташуванням грунтових вод.

Ігнорувати догляд за малиною не можна, інакше рясного врожаю чекати не доведеться. Доглядають за бесшіпнимі кущами за стандартною технологією:

 • підв'язують пагони для комфортного збору врожаю;
 • вносять мінеральні та органічні підгодівлі для формування солодких ягід;
 • регулярно поливають, застосовують зрошення;
 • зволожують перед цвітінням, в фазу утворення зав'язей, при дозріванні, після зняття врожаю;
 • здійснюють обрізку для рівномірного освітлення пагонів і полегшення зняття врожаю.

У регіонах з морозними зимами малину восени пригинають до землі, засипають землею, вкривають агроволокном або іншим матеріалом, що утеплює.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: