Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Картопля сьогодні вважається другим хлібом, входить до складу великої кількості страв. Однак не так давно в Росії не знали про картоплю, 1-е її рослини вважали декоративними. Тільки з 1839 року в Росії стали масово вирощувати картоплю і використовувати її бульби для приготування страв. Прийнявши до уваги особливості регіону, і правильно вибравши сорт картоплі для посадки в 2019 році, можна забезпечити собі багатий урожай.

Які сорти картоплі посадити в 2019 році

Городникам Московської області варто звернути увагу на такі сорти картоплі:

 • Жуковський ранній;
 • Пріекульскій ранній;
 • Рання Роза;
 • Фаленскій;
 • Гала.

Перераховані сорти приносять багатий урожай, морозостійкі, але при цьому можуть зазнати певних хвороб. Для запобігання хворобам насіннєву картоплю потрібно перед посадкою опустити в марганцевий розчин.

Ранні культури коренеплоду

Ранні культури картоплі цінні тим, що урожай може скласти вже на початку літнього сезону. Однак таку картоплю можна зберігати тривалий термін, бульби можуть швидко зіпсуватися. Проте, ранньостиглі сорти затребувані серед дачників, так як швидко дозрівають і дають можливість насолодитися домашнім картоплею вже в червні.

Сандрін

Відзначається гладкість бульб, поверховість очок. Форма бульби - довгий овал. Шкірка жовтого кольору, як і м'якоть. Картопля слабо сприйнятливий до механічних пошкоджень і чорної плямистості.

Медісон

Новий сорт картоплі, який був виведений селекціонерами Німеччини і культивувався в умовах помірного клімату. Має у своєму розпорядженні такими особливостями:

 • великі бульби, масою 96-179 грамів;
 • округлена форма;
 • бульби виглядають акуратно, вирівняні за масою і величиною;
 • шкірка жовта;
 • глазки характеризуються поверховістю, нечисленністю, малопомітністю;
 • концентрація крохмалю не перевищує 17 відсотків;
 • бульби містять багато білкових елементів, мінеральних солей, вітамінних компонентів, каротину.

Крістель

Високоврожайний сорт, що дозволяє городнику збирати з кожного куща до 2 кілограмів коренеплодів. Однак для цього потрібно використовувати азотні добавки. Коренеплоди містять 18 відсотків крохмалю. Переваги даного сорту такі:

 • стійкий до хвороб, що вражає картопляні плоди;
 • можна довго зберігати, в порівнянні з іншими ранньостиглими сортами;
 • має відмінним смаком.

Капрі

Сорт німецької селекції, коренеплоди мають форму овалу. Дозріває за два місяці. Містить 15 відсотків крохмалю. Вага коренеплоду - 100 грам. З одного куща можна зібрати до десяти картоплин. Урожайність - 200 центнерів з гектара.

Гуллівер

Коренеплоди - рівної форми. Маса однієї бульби становить приблизно 120 грам. Бульби мають форму овалу, з маленькими округленнями на кінцях. Шкірка жовта, гладка. Вміст крохмалю - 18 відсотків.

Картоплю сорти Гулівер можна довго зберігати, також вона стійка до хвороб. За 30 днів до збору врожаю землю необхідно удобрити фосфатними сполуками.

Сорти середнього терміну дозрівання

До даної категорії зараховуються сорти, урожай від яких можливо зібрати на 60-75 день. Картопля містить багато крохмалю, стійка до температурних перепадів. Також її можна довго зберігати і перевозити.

Гранада

Картоплини мають середню величину, форму довгастого овалу. Маса однієї бульби становить близько 95 грам. Очки гармонійно розташовані по всій шкірці. Шкірка має жовтий колір, як і м'якоть.

бабуся

Середньоранній сорт картоплі, виведений в НІІСХ Пензи. Стійкий до спеки і посухи, фітофторозу. Шкірка має червоний колір, з відтінком фіолетового. Маса одного коренеплоду становить 100-130 грам. Вміст крохмалю - 18 відсотків. Картопля оптимальна як для смаження, так і для готування пюре.

Арктика

Картопля Арктика відноситься до середньостиглих типу. Коренеплоди бежеві, мають форму закругленого овалу. Маса однієї бульби - 90 грам. Очки невеликі, на одному бульбі знаходиться близько десяти очок. Вміст крохмалю - 12 відсотків.

Олена

Вітчизняний картопля. Дозріває за 75 днів. Концентрація крохмалю - 19 відсотків, вага коренеплоду - 120 грам. З одного куща городник отримує до 12 картоплин. Урожайність - 220 центнерів з гектара. Шкірка червона, м'якоть - кремова.

Златка

Середньостиглий сорт картоплі, дозріває за 70 днів. Коренеплоди великі, м'якоть - жовта. Картопля має відмінний смак, характеризується розсипчастою, стійкістю до фітофторозу. Кущі майже не уражуються колорадським жуком. Допускається тривале зберігання.

варяг

Сорт вивели у ВНДІ імені Лорха. Період дозрівання - середній. Коренеплоди повністю формуються через 100 днів після посадки. Кущі розлогі, на кожному з них утворюється п'ять стебел з великим листям. Кущі цвітуть протягом невеликого періоду.

Сорт характеризується підвищеною врожайністю. З одного куща можна отримати 7 бульб вагою 130 грам.

билина Сибіру

Сорт середнього терміну дозрівання, здатний принести відмінний урожай навіть в умовах посухи. Шкірка і м'якоть мають жовтий колір. Коренеплоди можна використовувати для смаження, приготування пюре, супу, картоплі фрі.

Алует

Середньоранній картопля, дозріває 80 днів. Містить 21 відсоток крохмалю. Шкірка має червоний колір. Перед посадкою картоплю бажано піддати температурному шоку. Паростки не варто обламувати більше одного разу, в іншому випадку може знизитися врожайність.

Середньопізні і пізньостиглі

Такі сорти картоплі тривалий термін зберігають в собі корисні елементи. Вони дозрівають через 90-125 днів після посадки. Висаджувати їх потрібно в травні. Пізньостиглі сорти урожайні, містять багато крохмалю.

Церато КВС

Кущі ростуть прямо, витягнуті, квітки білі. Коренеплоди мають форму овалу, вага не перевищує 143 грама. Шкірка червона, очі розташовуються на середній глибині.

Масаї

Середньопізній картопля з коренеплодами в формі овалу. Містить 16 відсотків крохмалю. Вага однієї бульби не перевищує 140 грам. З одного куща можна зібрати до 13 бульб. Найбільша врожайність - 430 центнерів з гектара.

Козачок

Це вітчизняний сорт, коренеплоди якого мають форму овалу. Дозріває картопля за 105 днів. Крахмалистость не перевищує 14 відсотків. Вага однієї картоплини - близько 115 грам. З одного куща городник отримує приблизно 8 бульб. Шкірка має жовтий колір, м'якоть теж. Даний сорт рекомендується для посадки на земельних ділянках Далекого Сходу.

Картопля Козачок дуже стійка до раку. Однак вона не має захисту від нематоди, фітофторозу. Має гарний смак, її можна використовувати для готування супів, салатів, картоплі фрі.

Самі врожайні сорти картоплі

Самі врожайні сорти картоплі:

 1. Айдахо (до 550 центнерів з гектара).
 2. Беллароза (до 350 центнерів з гектара).
 3. Розара (до 530 центнерів з гектара).
 4. Гала (до 340 центнерів з гектара).
 5. Удача (до 960 центнерів з гектара).

Найсмачніші різновиди

Найсмачніші сорти картоплі:

 1. Пікассо. Має у своєму розпорядженні шкіркою невеликої товщини, тому його можна не очищати, а мити перед варінням.
 2. Тулеевск. Швидко розварюється, шкірка невеликої товщини.
 3. Дофіне. Виведений в Нідерландах картопля, експортований в європейські держави і РФ.
 4. Пай. Приносить непоганий урожай і при цьому має відмінним смаком.

Елітні бульби

Переваги елітних сортів картоплі такі:

 • приносять хороший урожай;
 • стійки до хвороб;
 • гарний смак;
 • можна вирощувати навіть в жорстких кліматичних умовах.

Елітні сорти картоплі:

 1. Еволюшн. Характеризується великими коренеплодами, які швидко ростуть. З одного куща можна отримати до дванадцяти бульб. Коренеплоди мають форму овалу, шкірка червона.
 2. Коломбо. 1-й урожай можливо зібрати через пару місяців після посадки. З одного куща городник отримує тринадцять бульб.
 3. Фламенко. 1-е картоплини з'являються вже через три місяці. Шкірка рожева, коренеплоди мають форму овалу. Середня маса картоплини - 145 грам. З одного куща можна зібрати до чотирнадцяти бульб. До переваг сорту можливо зарахувати підвищену врожайність, стійкість до посушливих і високотемпературним умов. Мінус - схильність до фітофторозу, нематоди.
 4. Арізона. Дозріває за 75 днів. Коренеплоди великі, форми овалу. Шкірка жовтого кольору. Перевагою даного сорту є те, що коренеплоди ростуть в низькотемпературних умовах. Урожай можна отримати навіть в тому випадку, якщо весна була холодною.

Вибираємо сорту для різних регіонів Росії

Вибираючи сорт картоплі для посадки, потрібно враховувати, в якому регіоні розташована земельна ділянка. Наприклад, сорт, який принесе урожай в Далекосхідному регіоні, може не підійти для Алтайського краю.

Для Середньої смуги

У Середню смугу Російської Федерації входять такі міста:

 • Брянськ;
 • Володимир;
 • Іваново;
 • Калуга;
 • Москва;
 • Рязань;
 • Смоленськ;
 • Тула.

Городникам, які проживають в Середній смузі Російської Федерації, потрібно звернути увагу на такі сорти картоплі:

 1. Айл оф Джура. Середній термін дозрівання. З одного гектара можливо отримати до 400 центнерів. Один коренеплід має вагу 185 грам. Картоплини мають форму довгастого овалу, мають маленькими очима. Шкірка жовтувата, груба, м'якоть світлішою. Крахмалистость - 16 відсотків.
 2. Аксона. Найбільша врожайність - 410 центнерів з гектара. Вага коренеплоду - 139 грам. Форма картоплин - подовжений овал, очі мають середню глибину.
 3. Алмера. Найбільша врожайність - 490 центнерів з гектара. Вага коренеплоду - 142 грами. Шкірка жовта, гладка. Крахмалистость становить 10 відсотків.

Уралу і Сибіру

У Уральський регіон входять:

 • Курган;
 • Оренбург;
 • Челябінськ;
 • Башкирія.

Сорти картоплі для городників Уралу:

 1. Башкирська. Слабо сприйнятливий до раку і нематоди.
 2. Бурновскій. Крахмалистость становить 15 відсотків.
 3. Воларе. Найбільша врожайність - 550 центнерів з гектара.

До Сибіру відносяться:

 • Забайкаллі;
 • Красноярськ;
 • Іркутськ;
 • Бурятія;
 • Якутія;
 • Тива;
 • Хакасія.

Сорти картоплі, які підходять для сибіряків:

 1. Араміс. Коренеплоди мають форму закругленого овалу, очі середні, шкірка жовта.
 2. Борус 2. Найбільша врожайність - 240 центнерів з гектара, середня вага картоплини - 130 грам.
 3. Вулкан. Крахмалистость становить 14 відсотків. Картопля стійкий до раку, а також до інших поширених хвороб.

для Підмосков'я

Безпосередньо для Підмосков'я кращими сортами картоплі вважаються:

 1. Луговський. Глазков трохи, шкірка рожева. Має у своєму розпорядженні стійкістю до фітофторозу, раку.
 2. Детскосельскій. Бульби світло-рожеві, мають у своєму розпорядженні хорошим смаком. Маса кожної картоплини становить 110 грам.
 3. Улюбленець. Шкірка світла, вага картоплин - 110 грам. Картопля не любить високу вологість, тому поливати його потрібно помірно.

Для Алтайського краю

Алтайці, які володіють земельною ділянкою і бажаючі посадити на ньому картоплю, можуть вибрати один з нижчеперелічених сортів:

 1. Барон. Максимум врожаю, який може отримати городник, дорівнює 365 центнерів з гектара. Середня вага картоплини - 185 грам. Картоплини мають форму овалу, шкірка жовта. Вміст крохмалю - 14 відсотків.
 2. Браво. Урожайність - 440 центнерів з гектара, середня вага коренеплоду - 165 грам, крахмалистость - 14.5 відсотків.
 3. Ирбитский. Картоплини круглі, очі невеликі, шкірка червона, м'якоть жовта. Крахмалистость становить 15 відсотків. Стійкий до вірусу, який скручує пластини листя, а також до раку і нематоди.

Не забувайте застосовувати листкові підживлення і добрива при вирощуванні картоплі. Лише в такому випадку ви зможете зібрати хороший урожай і насолодитися домашнім картоплею з власного городу, приготувавши з нього пюре, фрі, салат або суп.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: