Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Фунгіциди для кімнатних рослин включають великий список препаратів. Всі покупні засоби надають захисну дію. Фунгіцидні препарати захищають кімнатні квіти від різних видів грибка, лікують хворі рослини, пригнічують розвиток небезпечних патогенів, знищують їх на клітинному рівні. Будь-яке фунгіцидний засіб перед використанням розводиться водою.

Особливості препаратів для кімнатних квітів

Фунгіциди використовуються для захисту і лікування кімнатних рослин від різних видів грибків, бактерій, вірусів. Препарати мають різний склад і по-різному впливають на патогени. Все фунгіцидні засоби борються з мікроорганізмами, що паразитує життєдіяльність яких викликає плямистості на листках, освіту дірочок, загнивання якихось частин рослини, поява іржі, цвілі, нальоту.

Є фунгіциди, які впливають тільки на один патогенний збудник, хоча більшість бореться з декількома грибками одночасно. Правда, на рослині зазвичай поселяється якийсь один патоген.

Чим раніше буде виявлено хворобу, тим більше шансів врятувати кімнатна квітка. Фунгіцидні кошти найбільш ефективні на початковій стадії зараження.

Класифікація

Фунгіцидні препарати підрозділяються на групи, в залежності від складу і способу впливу на рослини. По виборчому дії всі засоби діляться на два види: проти борошнисто-росяних або проти хибно-борошнисто-росяних грибків.

Залежно від хімічних властивостей

За складом і властивостями фунгіцидні препарати діляться на такі групи:

 1. Біологічні. Використовуються для профілактики або на початковій стадії зараження. Складаються з суперечка корисних грибків, які заселяють на рослину або в грунт. Територія, на якій живе якийсь один мікроорганізм, стає непридатною для інших видів.
 2. Хімічні. Препарати, що складаються з хімічних компонентів. Захищають і лікують кімнатні квіти від грибкових інфекцій. Застосовуються для протруювання насіння і дезінфекції грунту.

Залежно від дії на збудника

За характером впливу на патогени діляться на такі групи:

 • істинні фунгіциди - діють на біохімічні процеси всередині грибний клітини, призводять до загибелі патогена;
 • псевдофунгіціди - впливають на грибок при попаданні всередину рослин;
 • мікробні антагоністи - біопрепарати, що складаються з авірулентних штамів.

За мети застосування

Фунгіциди можуть використовуватися в таких випадках:

 • для протруювання насіння;
 • для обробки грунту;
 • для профілактичного обприскування здорових культур та захисту від патогенів;
 • для зміцнення імунної системи, підвищення стійкості до стресу рослин;
 • для лікування хворої культури і ліквідації мікроорганізмів, що викликали захворювання.

Залежно від характеру розподілу всередині тканин рослин

За способом впливу на рослини фунгіцидні препарати бувають:

 1. Системними. Проникають всередину зрошуваною культури і поширюються по всіх органах. Змінюють біохімічні процеси в рослинах. Гнітюче впливають на грибок, де б він не знаходився, і викликають його загибель. Здатні знищити патоген, що знаходиться на поверхні і всередині. Тривалий час залишаються в тканинах і органах рослини, проявляючи лікує і захисну функцію.
 2. Контактними. Відрізняються локальною дією. Чи не проникають всередину, впливають на грибки, що знаходяться на поверхні. Захисне і лікувальну дію відбувається до тих пір, поки препарат залишається на зовнішніх органах квітки. Застосовується не для лікування, а для придушення патогенів. Зазвичай при використанні контактних фунгіцидних засобів проводять 3-5 обробок рослин, дотримуючись інтервал у 10-15 днів.

Принцип дії препаратів

Механізми дії фунгіцидних засобів:

 • порушують у грибків процеси дихання;
 • пригнічують поділ грибних клітин;
 • утворюють в рослинах продукти обміну речовин, які є інгібіторами грибків;
 • утворюють бар'єри для проникнення патогена;
 • інгібують токсини грибків, необхідні їм для розвитку;
 • блокують утворення ергостерину в грибкових клітинах;
 • пригнічують утворення нуклеїнових кислот;
 • пригнічують енергообмін;
 • проникають всередину рослин (біологічні) і виділяють токсини, що вбивають грибки.

Будь-яке фунгіцидний засіб пригнічує розвиток грибків, запобігає розростання міцелію і утворення спор.

Лікуючі препарати знищать мікроорганізми, що викликали захворювання кімнатних квітів.

Загальні правила застосування

Фунгіцидні препарати продаються у вигляді порошку, суспензії або емульсії. Перед використанням знаходиться в упаковці речовина розчиняють у воді. Кількість рідини і правила приготування розчину зазвичай вказуються в інструкції.

Рідкою сумішшю певної концентрації зрошують кімнатні квіти за допомогою пульверизатора. Трохи фунгіцидної розчину виливають під корінь. З метою профілактики вистачає однієї обробки. Захворіла рослина обприскують кілька разів. Між обробками дотримуються інтервал в 10-15 днів.

Список ефективних засобів для кімнатних рослин

Для захисту та лікування кімнатних квіток купують якийсь один препарат. Вибір фунгіцидної кошти грунтується на ознаках поразки і доцільності використання конкретного фунгіциду.

тріходермін

Біофунгіцид, що складається із спор і міцелію грибка. Захищає від борошнистої роси, парші, фітофторозу, фузаріозу, гнилей. Використовується з метою профілактики.

Гамаір

Біопрепарат, що складається з живих клітин грибків. Захищає від моніліозу, парші, фітофторозу, чорної ніжки, плямистостей, гнилей. Використовується для профілактики і при появі ранніх ознак грибкового ураження.

бордосская рідина

Хімічний засіб, що складається з мідного купоросу і вапна. Використовується в захисних і терапевтичних цілях. Ефективно від борошнистої роси, плямистостей, гнилей, монилиоза, коккомікоза.

цинеб

Хімічний засіб лікуючого і терапевтичного контактно-системної дії. Позбавляє від парші, мілдью, фітофторозу, септоріозу, антрактоза. Чи не впливає на борошнисту росу.

Алірін

Біофунгіцид на основі живих бактерій. Захищає від борошнистої роси, кореневих гнилей, чорної ніжки, фітофторозу, альтернаріозу. Використовується для зрошення і поливу кімнатних рослин під корінь.

Агат

Біопрепарат на основі грунтових бактерій, використовується для захисту кімнатних квіток від хвороб, підвищує схожість насіння, підсилює розвиток кореневої системи. Застосовується, як захисний засіб і як легкого добрива.

зелене мило

Біопрепарат на основі калійних солей, рослинних масел і жирних кислот. Має лужну реакцію.

Використовується в якості компонента при приготуванні фунгіцидних розчинів.

Абіга

Контактна фунгіцидний засіб на основі хлорокиси міді. Використовується від пероноспорозу, антракнозу, фітофторозу, плямистостей, септоріозу, мілдью.

Фітоспорін

Біофунгіцид на основі бактерій. Використовується для захисту кімнатних квітів від борошнистої роси, плямистостей, бактеріозу, парші, іржі, гнилей.

альбіт

Біопрепарат, що стимулює природні захисні реакції кімнатних квітів. Використовується, як фунгіцидну і імуномодулюючий засіб. Захищає від борошнистої роси, плямистостей, іржі.

марганцівка

Хімічний препарат, що складається з калієвих солей. Має лужну реакцію. Використовується для протруювання насіння, знезараження грунту, лікування борошнистої роси.

Який препарат краще вибрати

Все фунгіцидні засоби, в більшій чи меншій мірі, впливають на ріст і розвиток патогенів. З метою профілактики краще використовувати біопрепарати. Вони заселять рослини і грунт корисними грибками, не дадуть можливості розвиватися небезпечних видів.

Хворий кімнатна квітка доведеться лікувати системними або контактними хімічними препаратами. Будь-який вибраний фунгіцид розчиняють у воді згідно з інструкцією на упаковці, після чого за допомогою розпилювача зрошують рослини.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: