Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Опис сорту малини Рубіновий гігант говорить про те, що це ремонтантний різновид, який дає плоди 2 рази на сезон, за що і цінується садівниками. Розглянемо характеристику сорту, правила посадки та догляду, поливу та годівлі, обрізки та підготовки до зими. Як потрібно розмножувати малину, від яких хвороб захищати, коли прибирати ягоди і як слід зберігати їх.

Опис та характеристика малини Рубіновий гігант

Сорт виведений із сорту під назвою Патриція і має з ним багато спільного. Як і у всіх ремонтантних сортів, ягоди Рубінового гіганта дозрівають на пагонах минулого та поточного року. Плодоносить з липня по вересень.

Це високоросла рослина, безшипні пагони доходять до 1,6-1,8 м, їх верхівки можуть нахилятися вниз. Відрізняється холодостійкістю, може переносити морози до -30 градусів. Малина має хороший імунітет до захворювань, вона не особливо вимоглива до ґрунту та умов вирощування.

Думка експерта

Ягоди у Рубінового гіганта великі, до 11 г, класично правильної форми, насіння дрібне. Колір плодів варіюється від яскраво-червоного до рубінового. Смак освіжаючий, солодкий, з кислинкою, сильний аромат, стійкий. Ягоди щільні, не мнуться під час збору, перевезення переносять добре. Урожайність висока – з дорослої рослини можна зібрати до 9 кг ягід за сезон. Такий урожай можна отримати лише за інтенсивного догляду.

Параметри та недоліки сорту

Рубиновий гігант відрізняється такими перевагами:

  • стійкість до інфекцій;
  • тривалість збирання врожаю;
  • урожайність та великоплідність;
  • холодостійкість;
  • відмінний смак та сильний аромат;
  • транспортабельність ягід.

Недоліки: вимогливість до харчування та догляду.

Правила вирощування та догляду

Через високу врожайність і здатність давати 2 врожаї, малина Рубіновий гігант вимагає правильного і постійного догляду. Тому підійде досвідченим садівникам, які знають про потреби культури і як треба її доглядати.

Посадка

Малина Рубіновий гігант найкраще росте на сонячних та рівних ділянках, з помірним зволоженням та захистом від вітрів. Віддає перевагу легким, пухким, удобреним грунтам з нейтральною реакцією.

Думка експерта

Садять саджанці навесні чи восени. Готують ґрунт так: прибирають попередню культуру, залишки бур'янів разом із корінням, перекопують та удобрюють органікою та золою. На кожен метр ґрунту вносять по відру перегною та по 1 кг деревної золи. Після цього на ділянці готують посадкові ямки за схемою 1-1,5 м між саджанцями в ряду і до 2 м у міжряддях.

Посадка малини виглядає так: у ямку опускають коріння саджанця трохи нижче кореневої шийки, засипають землею, поливають. Коли вода осяде, прикореневу зону вкривають матеріалом, що мульчує, для запобігання пересиханню і росту бур'янів. Мульчу можна зробити із соломи, сіна, тирси, тонких тріски, опалої хвої.

Полив та підживлення

Поливати чагарник слід помірно і рівномірно, щоб не було періодів перезволоження або, навпаки, пересушування.Малину цього різновиду можна вирощувати під системою краплинного зрошення, яка зручна тим, що рівномірно розподіляє воду, з її допомогою можна не тільки поливати, а й удобрювати культуру.

Підгодовувати рослини потрібно кілька разів на сезон: ранньою весною, у фазу бутонів і коли ягоди досягнуть свого розміру, але ще не почнуть наливатися. Як добрива використовують настої гною та трав'яні настої, розчин золи, мінеральні добрива для плодово-ягідних культур.

Особливості обрізки

Перший урожай малина дає на пагонах, що виросли минулого року, другий - на зелених поточного року. Після плодоношення 2-річні пагони вирізають під корінь. Щоб почали рости такі, кущам потрібні поживні речовини, тому їх слід підгодувати.

Друга схема обрізки: вирізають восени всі пагони та отримують лише один урожай на тих, що виростуть у наступному сезоні. Він виявиться більш рясним, ніж якщо формуватиметься на різновікових пагонах.

Підготовка до зими

У холодних регіонах малину необхідно вкривати на зиму. Для цього слід засипати грунт біля коріння будь-якої мульчою, щоб повністю вкрити землю. Якщо передбачається, що зима буде холодною, потрібно вкривати і пагони агроволокном.

Розмноження

Малину ремонтантну розмножують відведеннями - прикопують влітку пагони біля материнського куща. До осені ними з'являються коріння. Їх викопують та пересаджують на нові грядки. Малинник вкривають мульчею.

Хвороби та шкідники

Малина може бути схильна до інфекційних грибкових захворювань, які псують не тільки листя, а й плоди, зменшуючи врожай. Після формування зав'язі слід здійснити профілактичне обприскування фунгіцидними препаратами. Якщо з'явилися шкідники, варто застосувати інсектициди, наскільки можна, неагресивні біологічні, щоб отруйні речовини не потрапили до ягоди.

Збирання та зберігання врожаю

Збирають плоди сорту Рубіновий гігант після повної стиглості. Вони досить щільні, витримують транспортування та нетривале зберігання у холодному сухому місці. Зберігають малину у харчових контейнерах у холодильнику. Вона має бути сухою, чистою, не пошкодженою. Некондицію потрібно переробити протягом доби.

З Рубінового гіганта виходять чудові домашні заготовки - варення, джеми, компоти. Смачні ягоди і у свіжому вигляді, але свіжими зберігаються недовго, після збирання їх потрібно з'їсти якнайшвидше.

Сорт Рубіновий гігант виправдовує свою назву - червоні ягоди справді великі, причому не дрібніють з часом. Рослини холодостійкі та рідко хворіють. Для присадибного господарства малина цього сорту стане гарним придбанням.Декілька дорослих кущів зможуть забезпечити цілу сім'ю смачною ароматною продукцією на цілий рік, до наступного врожаю.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: