Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Інсектицидні препарати з піретроїдами застосовуються для обробки рослин від шкідників. Розглянемо склад і форму випуску «Інта-Віра», його призначення та механізм роботи, дозування та застосування за інструкцією, запобіжні заходи. З якими препаратами його можна поєднувати, скільки і в яких умовах зберігати, якими інсектицидами замінювати в с/г та приватних господарствах.

Склад та форма випуску

«Інта-Вір» виробляють у вигляді водорозчинного порошку. Його активне з'єднання – циперметрин, у кількості 37,5 г на кг. Препарат діє як кишковий пестицид та контактний пестицид. Випускається інсектицид у таблетках по 8 г.

Призначення та принцип роботи засобу

Циперметрин, перебуваючи в організмі комах, порушує злагоджену роботу ЦНС, що закінчується їх загибеллю. «Інта-Вір» застосовують на кукурудзі та пшениці, буряках, картоплі, сої та люцерні, хрестоцвітих та капусті, огірках та томатах, вишні та черешні, яблунях та винограді, баштанних, моркві, суниці. А також для обробки печериць, копієчника альпійського, собачої кропиви, ревеню, шипшини, квіткових культур, що вирощуються на вуличних грядках і в теплиці, зелених насаджень, сосни, пасовищ та ділянок, які заселені сарановими. Захищає від комплексу шкідників.

Дозування та інструкція з використання препарату «Інта-Вір»

Суницю розчином «Інта-Віра» обприскують до цвітіння, копієчник і ревінь - у стадії сходів, шипшина - у період бутонізації, пасовища - при масовій появі личинок різного віку, інші культури - у період вегетації. Для обробки печериць від грибних мух та комариків обприскують субстрат.

Норми застосування (в кг на га):

 • кукурудза, соя - 2,2;
 • пшениця - 1,4;
 • буряк - 2,6;
 • картопля - 0,6-1;
 • люцерна - 1,6;
 • хрестоцвіті - 1-1,6;
 • капуста - 1;
 • огірки, томати, перець тепличні - 4,2-5,4;
 • огірок, томат від білокрилки - 8-10;
 • плодові - 1-2;
 • виноград -1,8-2,6;
 • баштанні - 1,6-2,2;
 • морква - 3,4;
 • шампіньйони - 3 г на кв. м;
 • суниця - 0,8-1,2;
 • копієчник, собача кропива, ревінь - 0,6;
 • шипшина - 0,8;
 • квіти в тепличних умовах - 0,06-1,5;
 • квіти на грядках - 0,06-1;
 • зелені насадження - 1;
 • сосна - 0,8-1;
 • пасовища - 1,5-2.

Кількість обробок «Інта-Віром», за інструкцією, - від 1 до 3, залежно від культури та виду шкідника. Термін очікування після обприскування теж різний: 3 дні – для томатів та огірків, для квітів – 7 днів, для динь – 30 днів, для капусти, яблунь, виноградів та печериць – 25 днів, для решти культур – 20 днів.

Витрата розчину «Інта-Віра» у ЛПХ: по 2 л на 10 кв. м томатів, огірків та квітів, до 10 л на сотку для буряків, картоплі, капусти, дині та моркви. Для дерев та винограду витрата – 2-5 л на рослину, залежно від його об'єму. Для суниці – 1,5 л на 10 кв. м, для собачої кропиви - до 3 л на сотку, для ревеню - до 2 л.

Запобіжні заходи

«Інта-Вір» по токсичності відноситься до препаратів з 3 класом небезпеки для людей та з 2 класом небезпеки для бджіл.Таким чином, вважається малотоксичним, але працювати з ним необхідно лише у робочому захисному одязі. Потрібно одягати щільний одяг, який закривав би всі відкриті частини тіла, куди можуть потрапити бризки розчину.

На обличчя потрібно надіти респіратор та окуляри для захисту органів дихання та очей. Їх не можна знімати, поки триває робота.

Якщо розчин «Інта-Віра» все ж таки потрапив на шкіру або в очі, потрібно обов'язково промити їх чистою водою. При попаданні до шлунка слід зробити промивання. При сильному отруєнні, хоч воно трапляється рідко, негайно звернутися до лікаря.

Сумісність з іншими засобами

«Інта-Вір» можна поєднувати в одному розчині з пестицидами та добривами, крім лужних. Виробник рекомендує перед змішуванням проводити тест на сумісність: в окремій ємності розвести обидва засоби та простежити, чи не буде реакції.Якщо немає змін у кольорі та температурі розчину, не випадає осад, то ці речовини можна з'єднувати.

Зберігання та термін придатності

Інсектицид «Інта-Вір» можна зберігати з моменту виготовлення 4 роки. Порошок або таблетки повинні зберігатися у заводських упаковках. Зберігати засіб лише у спеціально призначених для пестицидів та добрив складах. Поруч не складати ліки, продукти харчування та корми для тварин.

Думка експерта

Не зберігати інсектицид довше за вказаний виробником термін заощадження. Залишки потрібно утилізувати.

Приготовлений для обробки розчин «Інта-Віра» потрібно використовувати повністю, зберігати його довше 1 доби не можна, тому і розводити потрібно в обсязі, який планується витратити протягом робочого дня.

Аналоги препарату

У сільському господарстві застосовують препарати з циперметрином: "Арріво" , "Нурімет Екстра" , "Фітозан" , "Циракс" , "Вега" , "Циклон" , "Патрій" , "Ціперус" , "Шаман" , "Суперкілл" , "Ціпі" , "Ранголі-Норіл" , "Ціпі-Плюс" , "Ціперон" , "Залп" , "Шарпей" , "Нурбел" , "Цітокс" .

В ЛПХ можна використовувати замінники «Інта-Віра»: «Алатар», «Блискавка Екстра», «Іскра», «Карбоцин», «Шарпей», «Інта-Ц-М». У всіх засобах також є циперметрин, але в різній концентрації. Вони мають схожу дію, і призначення у них приблизно однакове.

«Інта-Вір» - ефективний інсектицид на основі циперметрину, яким можна обробляти різні культури та пасовища. Основні переваги цього препарату полягають у низькій витраті та концентрації розчину, тому його можна вважати вигідним для використання на полях в економічному плані. Для людини активна речовина препарату практично нешкідлива, через що інсектицид використовують також у особистих господарствах. Добре поєднується в бакових сумішах, тому обробку «Інта-Віром» та іншим пестицидом можна проводити одночасно. Це заощаджує час догляду за рослинами і посилює дію агропрепаратів.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: