Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Інсектициди, що застосовуються проти комплексу шкідників, цінуються у сільському господарстві, особливо, якщо їх застосовують на широкому спектрі культур. Розглянемо призначення, склад, принцип дії, інструкцію щодо застосування інсектициду «Авант», техніку безпеки при роботі з ним, можливу сумісність, правила зберігання та засоби з подібною дією, якими можна замінити препарат.

Склад та препаративна форма препарату «Авант»

Виробник - «ФМС Корпорейшн», випускає препарат у концентрованій емульсії в каністрах по 1 л. Має кишкову та контактну дію, активну речовину - індоксакарб, по 150 г на 1 л.

Як працює засіб

Як відзначають виробники, «Авант» має вплив на нервову систему комах. Індоксакарб блокує проходження нервових імпульсів, у комах протягом 1-2 годин припиняється харчування, порушується рухова активність, через деякий час вони зневоднюються та гинуть. Загибель настає протягом 1-3 днів після опрацювання.

Для чого застосовують?

«Авант» не має аналогів серед препаратів для винищення плодожорок та листовійок в яблуневих садах, на винограді - листовійок. Він також використовується на ріпаку від блішок і квіткоїдів, на томатах і цибулі - від совки, на кукурудзі - від совок і метеликів, на соняшнику - від совок, метеликів та довгоносиків, на буряках цукрового різновиду - від блішок та совок, довгоносиків, щитоносок, молі, мух та метеликів.

Інструкція з використання

Розчин препарату не змивається водою та дощем, на його стійкість не впливають температура та ультрафіолет." Авант" має малу норму витрати, зручний у застосуванні, екологічний. Інсектицид знищує личинок шкідників на всіх стадіях, показує найбільшу ефективність при обробці рослин, коли настає період відродження личинок. Захисна дія триває 1,5-2 тижні.

Знищує популяції комах, які встигли виробити стійкість до піретроїдних, неонікотиноїдних та фосфорорганічних інсектицидів. Резистентності у шкідників практично не виникає.

«Авант» застосовується в нормі (в л на га) для:

  • яблунь - 0,35-0,4;
  • винограду - 0,25-0,3;
  • ріпаку - 0,14-0,2;
  • томатів та цибулі - 0,2-0,3;
  • кукурудзи та соняшнику - 0,17-0,25;
  • буряків від блішок, довгоносиків, щитоносок - 0,14-0,2;
  • буряків від совок, молі, мух та метеликів - 0,17-0,25.

Обприскують рослини на стадії сходів і протягом вегетації з витратою розчину у першому випадку - 100-200 л на га, у другому - 200-400 л на га. Якщо розчин розбризкується з літака, достатньо 25-50 л на га. Для виноградників і садів витрата більша - 800-1200 л і 1000-1500 л відповідно.

Думка експерта

Для кожної культури, за інструкцією, проводять 2 оброблення, термін очікування різний: для яблунь, винограду та кукурудзи – 10 днів, для соняшника та буряків – 20 днів, для ріпаку – 28, томатів – 3 та цибулі – 14 днів.

Застосування в особистих садах на яблуні, винограді, томатах та цибулі - від плодожорок, листовійок, бавовняної та підгризаючих совок. Норма застосування «Аванта» у ЛПХ: яблуні – 4 мл на 10 л, інші культури – 3 мл на 10 л. Витрата рідини: по 1-3 л на дерево, 0,5-1 л на кущ та по 2-4 л на сотку при обприскуванні овочів. Проводять 2 обробки, урожай можна збирати через 10 днів для яблунь та винограду, через 3 – для томатів та через 2 тижні – для цибулі.

Техніка безпеки при роботі з інсектицидом

«Авант» за ступенем токсичності відноситься до 3 класу для людей і 1 - для бджіл. Токсичні для комах препарати не можна застосовувати при цвітінні дерев, на ділянках, поряд з якими є пасіки. Заборонено використовувати цей інсектицид і біля водойм та рибгосподарств.

Рекомендується працювати з розчином «Аванта» в захисному одязі, неодмінно одягати гумові рукавички та пластикові окуляри на очі. Не знімати їх до завершення роботи. Якщо бризки випадково потраплять на шкіру чи очі, промити їх чистою водою.

З чим сумісний?

Можна змішувати «Авант» з фунгіцидами, активні речовини яких належать до різних класів хімічних речовин. Потужна активність спостерігається у розчину «Аванта» із препаратом «Танос» або з фунгіцидними засобами з пенконазолом, гексаконазолом, фамоксадоном, диметоморфом, цимоксанілом та флусілазолом.

Тим не менш, виробники рекомендують, якщо взаємодія препаратів точно не відома, проводити тест на сумісність. Проводять його стандартно: змішують кілька обох препаратів у невеликій ємності і, якщо речовини не реагують один з одним, їх можна з'єднувати.

Як правильно зберігати пестицид?

Виробник не вказує термін зберігання препарату. Зберігати його потрібно на темному, не вологому складі, що провітрюється, в якому, крім інсектициду, можна тримати інші пестициди і добрива. Готовий розведений розчин зберігається не більше 1 доби. Потім втрачає властивості, тому використовувати його недоцільно. Для економії препарату потрібно готувати розчин у тій кількості, яку планується витратити за 1 робочий день.

Кошти-замінники

«Авант» - новий препарат і за діючою речовиною – індоксакарбом, аналогів не має. Позиціонується виробником як унікальний засіб для боротьби з плодожерками та листовійками.

«Авант» ефективно знищує шкідників на плодових, винограді, буряках, цибулі, помідорах, кукурудзі, соняшнику та ріпаку. Працює проти цілого ряду різних шкідливих комах, що робить його майже універсальним. Його застосування вигідно економічно через невелику норму та витрати, він не знижує ефективності за несприятливих умов. Захищає рослини щонайменше на 2 тижні. Ефективний навіть проти стійких до поширених препаратів шкідників, при цьому не викликає у них звикання.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: