Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград сорту Діксон вважається гібридної культурою. Рослина дає урожай вже протягом першого сезону і вважається вельми невибагливим. Культуру вирощують багато фермерів, оскільки вона дає привабливі плоди. Вони відрізняються високою соковитістю і приємним фруктовим смаком. Щоб домогтися в вирощуванні рослини успіхів, за ним необхідно правильно доглядати.

походження

Своєю появою виноград Діксон зобов'язаний БУРДАК А. В. Рослина було виведено в Росії в 2014 році. Батьківськими сортами вважаються Атлант і Анжеліка. Перша культура передала смакові характеристики, а друга - привабливий зовнішній вигляд. Перший урожай цієї рослини вдалося зібрати вже в 2015 році.

Опис сорту і його характеристики

Для цього сорту характерний середній період дозрівання. Він має великі грона вагою 0, 6-1 кілограм. Кисті відрізняються крихкою структурою, що дозволяє їм провітрюватися.

Плоди відрізняються великими розмірами і важать 15-20 грамів. Для ягід характерна цікава подовжена форма. Фарбуються вони нерівномірно. Завдяки цьому з'являється гарний перехід кольорів.

М'якоть плодів має хрустку консистенцію і трохи терпкий смак. Для них характерно збалансоване поєднання цукру і кислинки. Також в ягодах відчувається приємна фруктова нотка.

Кущі відрізняються швидким ростом і характеризуються відмінним визріванням пагонів. Для них підходить середня обрізка на 7-8 очок. При цьому загальне навантаження на кущ повинна складати 35-45. Для рослини характерна хороша стійкість до грибкових інфекцій.

Плюси і мінуси винограду Діксон

Для винограду цього сорту характерні такі переваги:

 • швидкий розвиток;
 • міцна коренева система;
 • раннє і якісне визрівання пагонів;
 • прекрасна стійкість до морозів;
 • стабільне плодоношення;
 • невибагливість у догляді;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • прекрасна соковитість;
 • гармонійний смак;
 • тривалий період зберігання плодів;
 • відмінна транспортабельність;
 • висока врожайність - з 1 куща вдається отримати 10-15 кілограмів ягід.

Діксон вважається порівняно новим сортом, тому він вивчений недостатньо. В даний час серйозні мінуси виявлені не були.

Тонкощі вирощування культури

Щоб культура нормально розвивалася і рясно плодоносила, рекомендується правильно виконувати всі необхідні агротехнічні заходи.

Коли садити?

Посадочні роботи рекомендується проводити в осінню пору року. Це роблять до приходу морозів. Найкраще висаджувати кущ в жовтні.

Вибір і підготовка ділянки

Садити рослину рекомендується в добре освітленому місці, яке надійно захищене від протягів. Параметри кислотності не повинні бути більш 4%. В іншому випадку коренева система не зможе повноцінно розвиватися.

Це призведе до уповільнення розвитку куща і зменшить кількість зав'язей. За тиждень до проведення посадкових робіт грунт розпушують.

Після чого рекомендується викопати поглиблення розміром 60х80 сантиметрів.

процес посадки

При виборі саджанця варто віддавати перевагу здоровим екземплярам. Бажано купувати щеплені кущі, які відрізняються стійкістю до морозів і заморозків.

Для проведення посадки на дно поглиблення рекомендується насипати 4 кілограми перегною. Через 5-7 доби варто приступити до проведення посадкових робіт.

При посадці винограду цього сорту важливо стежити, щоб коренева шийка перебувала над поверхнею грунту. Це допоможе уникнути розвитку кореневої гнилі. Коріння варто розподілити по поглибленню та добре присипати землею.

На завершення під кущ рекомендується вилити 10-15 літрів теплої води. Біля рослини варто встановити опору і прив'язати до неї рослина. При проведенні посадочних робіт важливо дотримуватися дистанції між кущами. Вона повинна становити 4-6 метрів.

Рекомендації по догляду за рослиною

Щоб культура нормально розвивалася і давала рясний урожай, варто забезпечити їй повноцінний догляд.

Правила поливу

Зволожувати грунт рекомендується кожні 10-15 діб. Під 1 кущ варто виливати мінімум 25 літрів теплої води. Після кожного поливу варто прополювати грунт. Перші кілька років процедуру виконують максимально акуратно, щоб не пошкодити молоду рослину.

Підживлення і добрива

Для підгодівлі винограду можна використовувати органіку або мінеральні добрива. Органічними засобами рекомендується мульчувати грунт перед зимою. Для цього в кінці жовтня варто змішати компост, перегній і солому в пропорції 1: 2: 2. Отриманим складом покрити пристовбурні кола.

Перед початком цвітіння варто вносити нітрат калію. На 10 літрів води потрібно взяти 30 грам речовини. Після закінчення цвітіння застосовують розчин суперфосфату. На 10 літрів води варто взяти 40 грам кошти. На 1 кущ використовують 25-30 літрів розчину.

Обрізка і формування куща

Обрізати виноград рекомендується навесні. При цьому потрібно видаляти хворі і засохлі гілки. На пагонах рекомендується залишати максимум 6-8 очок. Завдяки цьому будуть з'являтися плоди. Решта пагони видаляють, оскільки з них виростуть вуса, які поглинають багато поживних елементів.

зимівля

Рослина здатна витримувати зниження температури до -23 градусів. При культивації винограду в південних областях його можна не вкривати. У центрі і на півночі Росії кущ потребує утеплення.

Боротьба з хворобами і шкідниками винограду

Виноград цього сорту схильний бактеріозу і моніліозу. Справитися з бактеріозом можна. При розвитку хвороби доведеться повністю видалити кущ. Щоб усунути Моніліоз, можна використовувати розчин бордоської рідини. Для його приготування потрібно взяти 10 грам речовини на 10 літрів води.

Діксон відрізняється стійкістю до шкідників. У профілактичних цілях рекомендується систематично видаляти бур'ян. Також щомісяця проводять обробку рослини мідним купоросом.

Збір і зберігання врожаю

Для зберігання підходять повністю стиглі грона. Збирати врожай потрібно за допомогою садових ножиць. В процесі не рекомендується торкатися плодів, оскільки вони покриті восковим нальотом. Зберігати виноград варто в сухому і прохолодному приміщенні.

Сорт Діксон вважається популярним різновидом винограду. Для нього характерні смачні плоди і висока врожайність. Щоб рослина нормально розвивалося, за ним потрібно грамотно доглядати.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: