Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

На кімнатному рослині бальзамін часто з'являється павутинний кліщ. Помітити його буває досить важко. Боротьбу зі шкідником зазвичай починають після пошкодження квітки, коли листя покриваються чорними точками і тонкої павутинної сіткою. Боротися з кліщем можна народними засобами або за допомогою хімікатів. Щоб не допустити нападу шкідника на бальзамін, слід скористатися профілактичними методами захисту бальзаміну від комах.

Короткий опис рослини

Багаторічна кімнатна рослина бальзамін ще називають квітка Ванька мокрий і Недоторка. Воно дуже примхливо в догляді, але красиве, з кущистим стеблом і овальними, зубчастими листками. Цвіте бальзамін з травня по грудень квітами неправильної форми білого, жовтого або червоного кольору.

Що за шкідник

Павутинний кліщ - найбільш поширений серед сімейства Павукоподібних. Це дрібна комаха з опуклою спинкою і плоским животом, з забарвленням від жовтого до зеленого, а у самок - червоного кольору. Розміри самки досягають одного міліметра, самці вполовину менше. Розмножуються дуже швидко - від кладки яєць до дорослішання проходить, в середньому, два тижні.

як виявити

Серед кімнатних представників флори павутинний кліщ, в першу чергу, обирає бальзамін - через його соковитих стебел і листя. Виявити шкідника досить складно, з огляду на його мізерні розміри. Оглядаючи квітка, слід звертати увагу на червоні крапочки, які можуть виявитися самками павутинного кліща.

Якщо цей етап упущений, то чорні точки з тонкою павутиною на листках є приводом для негайної боротьби зі шкідником.

причини нападу

Головною причиною нападу комах на рослину є посуха. Шкідник прекрасно себе почуває в сухої та спекотної середовищі. Якщо квітка рідко поливається і не обприскується водою, існує велика ймовірність ураження бальзаміну павутинним кліщем.

Можливі наслідки

Якщо вчасно не позбавити квітка від хвороби, він може загинути. На листі накопичується безліч шкідників, зелень недоторки біліє і виглядає обпаленої, квіти обплутує павутина. В результаті бальзамін скидає листя з квітами і гине. Павутинний кліщ становить загрозу і для зростаючих поруч кімнатних представників флори.

Як боротися в домашніх умовах

Боротися з павутинним кліщем можна двома способами: вдавшись до хімічних речовин або скористатися народними засобами. Все залежить від ступеня зараження рослини.

акарициди

Акарициди - це хімічні препарати, розроблені для знищення кліщів на сільськогосподарських культурах. Ефективно впливають на паразитів тварин і птахів.

актеллик

Актеллик - хімічна речовина другого класу небезпеки, токсична для людей, тварин, птахів. Абсолютно безпечно для рослин.

При обробці бальзаміну розчином актеллика діючі речовини препарату потрапляють в сік рослини, тим самим знищуючи павутинних кліщів у важкодоступних місцях. Також шкідників гублять пари препарату, результат можна бачити вже на наступний день. Одна ампула препарату розводиться в двох літрах води.

Недоліком актеллика є сильний, неприємний запах. Тому обробити рослина краще на балконі при відкритих вікнах.

Санмайт

Санмайт - засіб від кліщів, що не має запаху, ідеально підходить для обробки кімнатних рослин. При обприскуванні необхідно обробляти листя, стебла і верхній шар грунту. Санмайт знищує яйця, личинки, дорослих комах протягом чотирьох годин і продовжує свою дію протягом трьох діб.

Один грам порошку необхідно розвести в літрі води. Після обробки залишки засобу подальшому зберіганню не підлягає.

Аполло

Одним з ефективних препараторів вважається Аполло. Він бореться з багатьма видами кліщів, при обприскуванні знищує не тільки дорослих комах, але і їх личинки. Даний засіб не представляє небезпеки для домашніх тварин і людей. Але під час обробки рослини, як і будь-якими акарицидами, не варто забувати про правила безпеки. Одну краплю препарату розвести в літрі води.

Правила застосування

Якщо виникла необхідність в застосуванні акарицидів в домашніх умовах, слід дотримуватися кількох правил.

 1. Для початку потрібно підготувати робоче місце, з поверхні прибрати зайві предмети, продукти харчування.
 2. Одягти гумові рукавички, респіратор.
 3. Перед початком приготування розчину ознайомитися з інструкцією
 4. При розпилюванні акарицидов в кімнаті не повинні перебувати люди, домашні тварини.
 5. Обробити необхідно не тільки рослина, але і місце, де знаходився квітка. Через дві години після обробки провітрити кімнату і зробити вологе прибирання.

Лікування народними засобами

Не всі любителі кімнатних рослин вдаються до використання хімічних засобів для боротьби з павутинним кліщем. Багато хто віддає перевагу перевіреним народним засобам.

Перед застосуванням настою необхідно видалити пошкоджені кліщем листя, квіти. Рослина промити теплою струменем душа; після того, як листя бальзаміну висохнуть, - обробити народним засобом.

На замітку! При зараженні кімнатної квітки слід оглянути поруч стоять рослини на предмет зараження. Після - зробити профілактичне обприскування.

часниковий склад

Одним з популярних народних засобів для боротьби зі шкідником є часниковий настій, приготувати який не складе великих труднощів.

Невелику головку часнику пропустити через прес. Отриману кашку перекласти в банку, в ємність влити 0, 5 літра води, закрити капроновою кришкою. Часниковий настій тримати в темному місці п'ять діб. Після склад процідити, розвести водою один до одного, обробити рослини.

коріння кульбаби

У садівників користується популярністю настій з коренів кульбаби. У цьому рецепті корінь рослини можна замінити листям.

П'ять літрів води підігріти до 40 градусів, додати чотириста грамів подрібненого кореня кульбаби. Ємність з рідиною накрити кришкою, дати настоятися три години. Після відвар процідити через марлю або дрібне сито. Отриманим відваром обробити рослини.

профілактика

Позбавити рослина від павутинного кліща можливо, але поява даного шкідника згубно позначиться на квітці. Тому легше попередити появу паразита, ніж намагатися від нього позбутися.

Є кілька правил, які допоможуть запобігти зараженню бальзаміну:

 1. Кожен день оглядати рослини, щоб виявити перші ознаки появи кліща.
 2. Два рази на тиждень протирати листя квітки вологою тканинною серветкою. В процесі тканину полоскати в гарячій воді.
 3. Стежити за поливом рослини, не давати грунту пересихати.
 4. Регулярно обприскувати. Сухе повітря і нестача вологи можуть призвести до появи павутинного кліща.
 5. Вчасно вносити добрива.
 6. Стежити за чистотою поверхні землі, своєчасно прибирати опале листя.
 7. Тільки що куплене кімнатна рослина не рекомендується ставити поруч з іншими квітами. Для початку потрібно переконатися, що рослина не заражено, для цього вазон з квіткою ізолюють від інших рослин на три тижні.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: