Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Десертний сорт виведений на початку 20 століття, імовірно у Франції. Він не отримав широкого поширення в Європі, оскільки вважається елітним, що не вирощується в промислових масштабах. Але багато садівників вирощують полуницю Гарігуетта на своїх присадибних ділянках, цінують її за відмінні дегустаційні якості, насичений смак і аромат, високий імунітет.

Опис і характеристики полуниці Гарігуетта

Особливість сорту Гарігуетта - витягнута конусоподібна форма плодів. Вирощування в промислових масштабах для реалізації в магазинах неможливо, так як полуниця має низьку ступінь збереження, не переносить транспортування.

ягоди

Опис плодів:

 • м'якоть м'яка, соковита;
 • колір поверхні світло-червоний;
 • аромат і смак виражені;
 • сім'янки занурені в м'якоть;
 • характерна шорсткість поверхні;
 • у перших плодів форма ребриста, у наступних стає різноманітною;
 • можливе часткове дозрівання, коли кінець ягоди залишається незрілим;
 • маса перших плодів - 70 г, до завершення сезону ягоди стають дрібнішими, не перевищують 30 м

листя

Середньої величини, насичено-зеленого кольору. Поверхня листової пластини трохи шорстка. Форма округла, виражені світло-зелені прожилки. Кущ середньої величини, але міцний. Коренева система розвинена.

Врожайність з куща

При стандартних агротехнічних заходах врожайність з однієї рослини становить близько 400 г. Якщо застосовується інтенсивна агротехніка, то кущ може дати 600 м

квітконоси

Квітка білий, великий для даного виду культури, має чашеобразную форму. Серцевина жовта. Квітконосне втечу міцний, при оптимальних умовах випускає близько 20 квіток.

Формування пасинків рясне, завдяки чому на одній рослині утворюється до 20 розеток.

Сорт Гарігуетта характеризується високою інтенсивністю розмноження.

клімат

Сорт створений на півдні Франції, тому, при грамотному догляді, добре росте в південних областях України, в Середній смузі Росії.

Оптимальний для полуниці Гарігуетта помірний клімат з відсутністю сильної спеки в вегетаційний період. При тривалій жаркій погоді і пекучому сонці смакові якості ягід псуються. Але в умовах холодного клімату формуються кислі плоди.

Плюси і мінуси сорти

Проблема вирощування сорту Гарігуетта в тому, що плоди виходять смачними і ароматними тільки в потрібних кліматичних умовах. У кліматі Росії сортові якості нерідко втрачаються.

Переваги полуниці Гарігуетта, вирощеної в оптимальних умовах:

 • насичений смак і аромат;
 • м'яка, що тане в роті м'якоть;
 • хороша врожайність;
 • рясне формування вусів, що дозволяє самостійно готувати посадковий матеріал;
 • несприйнятливість до інфекції і комах.

Недоліки сорти Гарігуетта можуть проявитися при вирощуванні в російському кліматі:

 • неоднаковість величини і форми плодів;
 • слабкий набір маси, надмірне витягування і звуження ягід, якщо літо прохолодне;
 • необхідність затінення плантації в жарку і сонячну погоду;
 • висока кислотність плодів, які виросли дощовим літом.

вирощування культури

Полуницю Гарігуетта розмножують насіннєвим і вегетативним способом. Другий варіант застосовують частіше, оскільки вуса з множинними розетками забезпечують велику кількість посадкового матеріалу.

терміни посадки

Висаджують полуницю Гарігуетта або в останні дні серпня, або навесні, після прогрівання грунту.

У північних областях і Середньої смузі, де клімат прохолодний, кущі висаджують на підвищених ділянках, застосовують мульчування. У південних областях, де протягом вегетаційного періоду постійно стоїть спека, затінюють полуничну плантацію тентом.

Вибір і підготовка посадкового ділянки

Полуниця Гарігуетта любить пухкий, повітряний, родючий грунт. Не варто висаджувати її в суглинок і супесчанік. У низині плоди загнивають, тому обрану ділянку повинен бути піднесеним, обгородженим від сильних вітрів.

Грунт готують до посадки з осені:

 • прибирають залишки листя і бур'янів;
 • копає на глибину близько 25 см;
 • удобрюють, використовують торф (5 кг на 1 м 2), суперфосфат (50 г на 1 м 2) і сульфат калію (30 г на 1 м 2).

Підготовка посадкового матеріалу

При вегетативному розмноженні вибирають розетки з повноцінно розвиненою центральною частиною і сформованими коренями. Кущики обережно відрізають від материнської рослини, відкопують, перевалюють з земляним грудкою на вибране місце.

Купуючи посадковий матеріал, уважно оглядають листя: вони не повинні бути підсохлими. Центральна частина повинна бути сформованою, коренева система - розвиненою. Куплені саджанці перед посадкою обробляють препаратом проти грибкової інфекції.

Правила посадки

Між кущами залишають не менш 40 см. Ширина міжряддя - 50 см. При щільному розташуванні кущів вусах важко розвиватися.

Висаджують полуницю в похмурий день. Перші дні після посадки грядки затінюють, щоб кущі відчували себе комфортно, швидше прижилися.

Алгоритм посадки:

 • викопують неглибокі лунки;
 • в кожне поглиблення поміщають кущик або два;
 • розправляють корінці;
 • поливають;
 • засипають лунку землею;
 • мульчують грядки.

Тонкощі догляду за полуницею

Сорт Гарігуетта невибагливий, але тільки в оптимальних кліматичних умовах. На території країн СНД доглядати за полуницею складно.

Полив і підгодівля

У тепличних умовах поливають крапельним способом двічі за 10 днів. При вирощуванні у відкритому грунті частота поливу визначається багатством опадів. Якщо сезон посушливий, поливають так само, як в теплиці. Якщо погода дощова, поливати не потрібно.

Внесення добрив:

 • навесні, при появі перших листків - сечовина;
 • після цвітіння - калій, фосфор, суміш органіки і золи;
 • на початку формування плодів - стимулятор росту.

Мульчування і розпушування

Мульчування - обов'язкова процедура при вирощуванні і в теплиці, і у відкритому грунті. Відразу після посадки кладуть торф, хвою, солому.

Якщо грядки укриті агроволокном, рихлити не потрібно. Якщо земля відкрита, то розпушування проводять при утворенні кірки на грунтової поверхні. Не варто забувати про боротьбу з бур'янами.

Підготовка до зими

Полуниця Гарігуетта не переживе зиму, якщо її не захистити. Для захисту від холоду кущі щільно закривають хвоєю і соломою, поверх кладуть плівку. Можна поставити дуги і натягнути агроволокно.

У південних областях плівкове укриття на зиму не потрібно. Досить покласти щільний шар мульчі.

Захворювання і шкідники полуниці

Імунітет у полуниці Гарігуетта високий. Єдина проблема, з якою може зіткнутися садівник, - цвіль на плодах, але не через інфекцію, а через зіткнення з надмірно зволоженим грунтом.

З шкідників найбільш часто полуницю атакують слимаки. З ними борються за допомогою препарату Карбофос.

Технологія збору та зберігання врожаю полуниці

Плоди збирають за кілька днів до повного дозрівання. Збір здійснюють вранці, після висихання роси, або ввечері. Сухі плоди довше зберігаються. Для збору беруть дерев'яні ящики або пластикові ємності. Дно застеляють папером. Зривають ягоди акуратно, хвостики не обривати.

Зберігають урожай в холодильнику. Термін зберігання не перевищує 3 діб. При кімнатній температурі ягоди лежать не більше доби.

Для тривалого зберігання полуницю доведеться заморозити. Але після розморожування ягоди розлазиться, їх неможливо вживати в свіжому вигляді. Їх них готують компоти, смузі, десерти.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: