Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Відповідно до опису малини сорту Таганка, ця рослина відрізняється прекрасною врожайністю і приносить смачні плоди. Щоб домогтися успіхів у вирощуванні культури, варто правильно провести посадкові роботи і забезпечити їй комплексний догляд. Він включає своєчасний полив, прополку, обрізку рослини. Обов'язково варто захищати культуру від захворювань і паразитів.

Опис і характеристики малини Таганка

Це ремонтантная пізньостигла різновид малини, яка досягає по висоті 2 метрів. Для культури характерні товсті пагони бурого кольору. Гілки покривають великі темно-зелене листя. Характерною особливістю культури вважається безліч дрібних фіолетових шипів. На гілках з'являється 20-30 плодів, що часто призводить до поломок.

Ягоди відрізняються дуже великими розмірами. Їх вага складає 6-8 грамів. Плоди характеризуються конусоподібної формою і закругленою вершиною. Вони мають насичений червоний відтінок. Урожайність з одного куща досягає 5 кілограмів.

Переваги і недоліки сорти

До основних переваг культури відносять наступне:

 • хороша стійкість до морозів;
 • висока врожайність;
 • м'які шипи;
 • великі плоди;
 • стійкість до хвороб і паразитів.

При цьому рослина має і певними мінусами. До них відносяться:

 • слабка стійкість до посухи;
 • короткий термін зберігання.

Як правильно вирощувати малинник

Щоб домогтися успіхів при вирощуванні культури, варто правильно провести посадкові роботи.

вибір ділянки

Для малини цього сорту добре підійде освітлену ділянку, який надійно захищений від протягу і вітру. Це може бути місце біля стіни або споруди. Малину краще садити на півдні або південному заході. Для рослини підійде пухкий і м'який грунт, який добре пропускає вологу і повітря.

Підготовка посадкового матеріалу

Перед покупкою саджанця варто вивчити стан його коренів. На них не повинно бути механічних пошкоджень або симптомів захворювань. Перед посадкою культуру рекомендується замочити у воді або стимулятор росту. Також варто занурити коріння в глиняну бовтанку.

схема посадки

Щоб малина добре прижилася, варто дотримуватися такі правила посадки:

 1. Для рослини підійде траншея, яка має ширину 40-50 сантиметрів. Дистанція між кущами повинна становити мінімум 1 метр. Між рядами варто дотримуватися інтервалу в 2 метри.
 2. Траншею на третину рекомендується присипати складом з вмістом добрив. Для цього на 1 квадратний метр коштує взяти 10 кілограм перегною, 200 грам суперфосфату, 120 грам сірчанокислого калію.
 3. Рослина варто встановити на горбок і акуратно розправити коріння.
 4. Присипати кущі грунтом і утрамбувати.
 5. Важливо стежити, щоб коренева шийка перебувала над поверхнею грунту.
 6. Після посадки під кожен кущ виливають 7-10 літрів води.
 7. Покрити пристовбурні кола торфом або перегноєм. Товщина цього шару повинна складати 5-7 сантиметрів.

Правила догляду за рослиною

Рослина дозволяється вирощувати на Кубані, в Підмосков'ї і в інших регіонах. Щоб отримати рясний урожай, малині варто забезпечити якісний догляд.

Полив, обрізка і підв'язування

Таганка погано сприймає застій рідини. Однак поливати її рекомендується регулярно. Це особливо актуально під час формування плодів. За дефіциту вологи знижується якість і кількість плодів. Малину варто поливати 2-3 рази в тиждень. Це роблять вранці і ввечері.

Після збору врожаю кущі обрізають. Це рекомендується робити врівень з поверхнею грунту. Пагони, які залишилися на зиму, можуть заледенеть. При цьому коріння під шаром мульчі і снігу нормально перенесуть зиму.

Навесні проводять санітарну обрізку. Вона спрямована на видалення сухих і уражених ділянок. Також варто позбавлятися від зайвої кореневої порослі.

Кущі цього сорту вважаються високорослими. Тому вони мають потребу в опорі.

Рослини допустимо підв'язувати пучковим, віяловим або шпалерним методом.

Підживлення, догляд за грунтом і підготовка до зими

Підгодовувати малину рекомендується тричі за сезон. Навесні варто використовувати поєднання органіки і мінеральних препаратів. Влітку вносять комплексний склад на основі азоту, фосфору і калію.

На початку вересня рекомендується використовувати мінеральні засоби. Також прекрасно підійде склад на основі деревної золи і суперфосфату. Влітку під час цвітіння грунт навколо кущів покривають перегноєм. Після закінчення цвітіння вносять розчин курячого посліду.

Грунт варто систематично рихлити і прополювати. Це рекомендується робити після поливу. Обробляти грунт рекомендується на глибину максимум 6-7 сантиметрів.

Перед зимівлею потрібно вирізати всі торішні пагони. Це варто робити під корінь. Після чого грядку покривають торф'яної мульчею. Якщо втечі не були обрізані, їх пов'язують, пригинають до землі і утеплюють. Для цього припустимо скористатися соломою або ялиновим гіллям. Також підійде спеціальний покривний матеріал.

Захист малини від хвороб і шкідників

Таганка відрізняється стійкістю до хвороб і паразитів. При цьому іноді вона страждає від атак малинового жука і розвитку пурпурової плямистості. Малини жук призводить до ураження практично всіх фрагментів культури. Він з'їдає бутони, листя, суцвіття.

Щоб впоратися з паразитами, їх збивають з кущів на розстелену плівку і знищують. З хімічних засобів дозволяється використовувати Кофідор або Іскру.

Пурпурова плямистість вважається небезпечною патологією. Вона часто виникає в червні і супроводжується появою темних плям, які локалізуються на листках і нирках. Якщо вчасно не вжити заходів, розміри плям збільшуються. Також є ризик появи тріщин на корі.

Щоб уникнути розвитку патології, рекомендується уникати надмірної густоти посадок. Уражені пагони варто вирізати, захоплюючи частину здорових тканин. Поливати рослину необхідно помірно. З хімічних засобів допустимо застосовувати Фундазол або бордосскую рідина.

Ще одним захворюванням, з яким може зіткнутися малина цього сорту, вважається антракноз. Патологія насилу піддається лікуванню. Вона супроводжується появою коричневих плям на листках. В умовах підвищеної вологості починаються процеси гниття.

Щоб запобігти розвитку патології, посадки малини варто тримати в чистоті і віддалити від інших культур. Важливе значення має своєчасне проріджування кущів і внесення калію і фосфору. З хімічних засобів застосовують Купроксат або оксихом.

методи розмноження

Малина цього сорту легко розмножується. Для цього підійде рослина старше 2 років. Від нього рекомендується взяти молоду поросль і висадити на нове місце. Саджанці Таганки здаються дрібними. Але вони відмінно приживаються і швидко починають рости.

Для розмноження малини підходять здорові рослини, які дають рясний урожай. Вони повинні мати бічні нащадки, які володіють здеревілим стволом. Важливо, щоб пагони росли на відстані 30 сантиметрів від основного рослини і мали висоту 10-20 сантиметрів.

Поросль варто викопати з грудкою грунту і перенести на нове місце.

Збір і зберігання врожаю

Малина цього сорту починає плодоносити на початку серпня. Цей процес триває до середини жовтня. Збір плодів варто проводити дуже акуратно. Ягоди легко мнуться. Стиглі плоди без праці відокремлюються від плодоніжки, тому прикладати зусилля не рекомендується.

Зібрані ягоди варто складати в коробки або контейнери. Також для цього підійдуть невеликі пластикові відра. Найкраще класти плоди шарами. Їх варто прокладати листям малини або хрону.

У холодильнику плоди допустимо тримати 5-6 діб. Якщо потрібно зберегти ягоди на більш тривалий період часу, їх варто заморозити в пластикових контейнерах.

Малину цього сорту можна застосовувати для приготування випічки, вина, джему. Якщо розтерти плоди з цукром, можна отримати відмінну суміш для лікування вірусних захворювань. Листя культури прекрасно підходять для заварювання. В результаті вдасться отримати смачний і ароматний чай.

Малина Таганка відрізняється високою врожайністю і приносить смачні плоди. Щоб рослина нормально розвивалося і повноцінно плодоносило, йому рекомендується забезпечити якісний догляд. Він повинен включати своєчасний полив, оскільки дефіцит вологи знижує якість і кількість врожаю.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: