Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Лісові горіхи подобаються дорослим і дітям. Їх вирощують в садах, культивують з різними видами горіхових дерев. Поширений питання для селекціонерів - щеплення фундука на ведмежий горіх. Про правила і терміни прищеплення буде розказано нижче.

терміни щеплення

Фундук є одним із сортів ліщини, що відрізняється великими плодами. Всього налічується близько 20 сортів ліщини, які отримані шляхом культивування і прищеплення. Для окультурення ліщини використовується ведмежий горіх, але підійдуть і інші дерева. Це довгоживучі, морозостійка дерево висотою до 25-30 м.

Існує кілька причин, за якими необхідно прищеплювати фундук саме до ведмежому горіху. Це робиться, для:

 • підвищеної зимостійкості;
 • деревовидних;
 • скороплодности;
 • підвищеної продуктивності;
 • відсутності порослей;
 • продовження терміну життя;
 • можливості експлуатувати ділянку під деревами.

Фундук прищеплюється на ведмежий горіх в зимово-весняний період. Для розміщення живців краще використовувати опалювальне приміщення або теплицю.

весняне щеплення

Заготівля живців повинна починатися в кінці листопада або початку березня перед пробудженням нирок. Зберігають черешки в погребі. Робити щеплення необхідно після легкого потепління, в залежності від регіону. У південній частині країни до щеплення приступають в кінці березня, в північній - в середині квітня. Нирки у прищепи повинні бути сплячими, в іншому випадку дерево загине через відсутність пластичних речовин в черешку.

літній прищеплення

Держак може бути щеплений і влітку, найкраще це робити в липні-серпні. Зрізати держак необхідно прямо перед щепленням або за добу до нього. Якщо обрізання живців було зроблено за день до прищеплення, їх потрібно обернути вологою тканиною, покласти в пакет. Прищеплення живців до крони робиться зазвичай в теплих регіонах, так як при холоді вони не приживуться, пропадуть.

Способи щеплення фундука

Розмноження фундука прищепленням до сортам ліщини з безліччю корисних властивостей дає можливість отримати нові кущики за швидкий термін. Робити щеплення живці на початку весни можна такими способами:

 1. Поліпшеною копулировкой - найбільш ефективний метод. Він збільшує відсоток приживлюваності через тісного контакту з прищеплений частинами і великою ділянкою зіткнень. Копуліровка відбувається в будь-який сезон.
 2. Щепленням за кору. Цей спосіб дає стовідсоткову приживлюваність. Навесні через легкого відділення кори процес прищеплення спрощується.
 3. Щепленням в розщепів. Зрізи повинні бути правильними, чітко збігаються. Місце зрізу необхідно щільно обмотувати. Важливо, щоб були присутні всі фактори - правильна техніка, хороше соковидвіженіе, оптимальні умови навколишнього середовища.
 4. Окуліруванням. В даному випадку прищеплюється вічко або нирка. Проростає вічко з'являється навесні, а той, хто лежить - влітку. Окуліровка полягає в тому, що перед зрізом нирок-щеп усуваються природні опущення. Вони не повинні стосуватися місця щеплення. Якщо в нього потраплять ворсинки, зрощення не вдасться. Покращення приживлюваності можна домогтися двома-трьома окуліруванням.

Після щеплення повинно залишитися не більше 2-3 нирок, вони забезпечать успішне зрощення і подальший розвиток дерева. Обмотування живців пакетами запобіжить випаровування вологи, захистить від сонця.

Щеплення робиться на висоті 1-1, 5 м, після чого всі нирки після проростання видаляються, інакше може бути пошкоджений підщепу і щепу. У місцях зрізів потрібно зробити обмазиваніе садовим варом. Після цього обмотують поліхлорвінілової плівкою, який знімають після розпускання бруньок.

Зимова щеплення

Фундук на ведмежий горіх може щепитися взимку і навесні. В середині листопада слід викопати кущі підщепи, розмістити їх в погребі, де температура не менше 0 о С. На початку березня їх потрібно винести з опалювальне приміщення, промити кореневища, помістити в мульчу, залиту окропом на 10-14 днів. Це змусить підщепу прокинутися.

Живці, загорнуті в пакет, краще зберігати в прохолодному місці. Їх заготовляють в кінці листопада - на початку грудня. До моменту щеплення вони повинні бути сплячими. В іншому випадку вони не приживуться і загинуть.

Визначити пробудження підщепи можна по набряклим або проростають нирках. З цього моменту можна починати прищеплювати дерева. Після здійснення всіх прищеплювати маніпуляцій, саджанці поміщають в мокру мульчу на 14-21 день в теплому приміщенні з температурою + 12-14 о С. Зрошення слід робити шляхом систематичного взбризгіванія. Після потепління дерева садять в ящики і пророщують їх до осені.

Особливості щеплення ліщини на ведмежий горіх

Дуже ефективним прийомом для прискорення росту і приживання живців вважається зрощення в трубі. Рослина розміщується в поліпропіленової каналізаційній трубі на місці щеплення. Крізь неї йде подача теплого повітря температурою до +25 о С - це поліпшить зрощення. Інша частина рослини знаходиться в прохолоді (не нижче + 12-13 о С).

У трубі робиться проріз, в яку вставляється саджанець. Далі трубу обмотують якийсь матерією, не зачіпаючи нижню і верхню частини дерева. Запобігти пересихання прищепного частини можна за допомогою намазування її садовим варом. Повітря може підігріватися нагрівальним кабелем або від гарячої печі.

Зрощення відбуватися за три тижні, дерева при таких умовах приживаються в 98% випадків.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: