Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Цитрон сорти Рука Будди вважається дуже популярним рослиною, для якого характерні певні особливості. Щоб домогтися успіхів у вирощуванні культури, варто правильно за нею доглядати. При цьому необхідно своєчасно поливати рослину і зволожувати його листя. Важливе значення має внесення добрив, захист від захворювань і шкідників.

Історія походження

Цитрон належить до роду Цитрусових з сімейства рутових. Ще за 4000 років до нашої ери ця культура росла в Месопотамії, Індії та Китаї. Сьогодні цитрони поширені в тропіках і субтропіках.

Згадки про Цитрон є в Біблії. Цей фрукт згадували в своїх творах давньоримський поет Вергілій і філософ Стародавньої Греції Феофраст. Лікувальні та ароматичні властивості цитрона визнавав Олександр Македонський. Саме він сприяв поширенню цитрона за кордону долин Євфрату і Тигра.

Сьогодні відомо багато різновидів культури. Крім Руки Будди, існує варіегатной цитрон. Також є цитрон Максима, що нагадує за зовнішнім виглядом лимон.

Опис і характеристики Цитрон Руки Будди

Цитрон цього сорту отримав популярність серед любителів цитрусових фруктів. Це пов'язано з незвичайним зовнішнім виглядом рослини. Культура не має серйозного промислового призначення. Найчастіше її вирощують в декоративних цілях.

особливості цвітіння

Для рослини характерні великі квіти, які досягають в діаметрі 5 сантиметрів і характеризуються поодиноким розташуванням. Для суцвіть характерний виражений приємний аромат і білий відтінок. Цвітіння спостерігається в другій половині весни. При цьому деяка кількість суцвіть з'являється і влітку. Плоди достигають у кінці осені або взимку.

опис плодів

Для цієї рослини характерні незвичайні плоди, що нагадують пальці. При цьому відкриваються вони далеко не завжди. Це може відбуватися в 10-20% випадків. Решта фрукти схожі на стиснений кулак.

Якщо пальці все ж відкрилися, цитрон має 5-9 відростків. Вони відрізняються за розміром і формою. Для плодів цієї рослини характерна товста шкірка, яка за обсягом досягає половини розміру фрукта. Зверху присутній горбиста шкірка насиченого жовтого відтінку. Плоди відрізняються вираженим приємним ароматом.

Середня вага фрукта становить 400 грам. Окремо варто згадати смакові характеристики. Цитрон має трохи сухуватою м'якоті. Для неї характерна ватяна консистенція. За смаком цитрон може бути гірким або нейтральним. У свіжому вигляді його не вживають в їжу.

У складі плодів є багато ефірних масел. Також вони містять рідкісні глікозиди. Фрукти включають великі кісточки, які нагадують гарбузове. Їх може бути досить багато. Нерідко кісточки локалізуються прямо під шкіркою. Це особливо часто зустрічається на переспілих плодах.

Зазвичай цитрони використовують для приготування цукатів. Також їх допустимо додавати як приправу в різні страви. Спочатку фрукти слід зав'ялити або висушити. Крім цього, плоди використовують для прикраси святкових страв.

характеристика крони

У відкритому грунті рослина досягає 3, 5 метра. В горщику розміри культури не перевищують 1, 5 метра. Рослина відрізняється довгими гілками, які ростуть вертикально і покриті рідкісними шипами.

Для цитрона характерні красиві шкірясті листя, які володіють світлим забарвленням. Вони розташовані на коротких черешках. За формою листя можуть відрізнятися. Практично завжди листи є видовженими і мають округлі кінці. В середньому, листя досягають 9-14 сантиметрів.

При правильному догляді дерево характеризується швидким розвитком. Його легко можна розмножувати шляхом вкорінення живців. Сьогодні селекціонерам вдалося вивести ряболистий цитрон. Його листя покрита кремовими розводами.

Специфіка вирощування рослини

Щоб в домашніх умовах виростити міцне рослина, потрібно дотримуватися цілий ряд рекомендацій. У природних умовах культура зростає в тропіках і субтропіках. Однак при бажанні її допустимо вирощувати і в приміщенні. При цьому плоди, отримані вдома, зазвичай не перевищують за вагою 500 грамів.

При вирощуванні культури можна зіткнутися з певними труднощами:

  1. Перш за все, варто враховувати, що рослина не переносить сильне зниження температури. Цей показник не повинен становити менше + 10-15 градусів.
  2. Цитрон насилу сприймає вплив прямих променів сонця.
  3. Рослина потребує рясного поливу. Також слід систематично зволожувати листя.
  4. Культура вимагає специфічних умов. Їй необхідний спеціальний субстрат, дренажний шар, добрива.

Поради по догляду за рослиною

Щоб домогтися успіхів у вирощуванні цитрона, варто дотримуватися основні рекомендації по його вирощуванню.

освітлення

Культура вважається світлолюбна. Однак на неї не повинні потрапляти прямі сонячні промені, які принесуть рослині шкоди.

Вологість і температурний режим

Цитрон вважається теплолюбивой культурою. Влітку оптимальний температурний режим повинен становити + 20-25 градусів. Восени і взимку цей показник не повинен опускатися нижче + 10-15 градусів. При дотриманні температурного режиму цитрон зможе добре цвісти і давати рясний урожай.

Рослина потребує помірної вологості повітря. Вона повинна перебувати на рівні 50%. Для цього горщик з цитрон рекомендується ставити в піддон з вологою галькою. Також для цієї мети підійде керамзит.

Щовечора варто обприскувати рослину теплою водою. Рослина нормально сприймає регулярний душ теплою водою. Процедуру проводять максимум 1 раз на місяць. Попередньо грунт варто прикрити плівкою. Це допоможе уникнути його переливу.

полив

Влітку рослину слід систематично зволожувати. Це рекомендується робити щодня - вранці і ввечері. Навесні і восени грунт зволожують у міру пересихання. Взимку кількість поливів варто звести до мінімуму. Зволожувати грунт коштує 1 раз на місяць, оскільки рослина знаходиться в стані спокою. Для цього варто використовувати теплу воду. Вона повинна бути кип'яченою або відстояною.

підживлення

Навесні і восени рослина варто підгодовувати 1 раз в тиждень. Це рекомендується робити азотними добривами і засобами на основі фосфору і калію. Відмінним варіантом для цитрона стане суперфосфат. З домашніх засобів підійде розчин гною. Для цього 1 літр підгодівлі змішують з 10 літрами води.

Захворювання і шкідники

Розвиток захворювань зазвичай обумовлено порушенням правил догляду за рослиною. При недостатньому зволоженні грунту листя починає жовтіти і обсипатися. Це обумовлено дефіцитом корисних елементів в грунті. При надмірному поливі листя починає скручуватися і в'янути.

Рослина рідко стикається з атаками шкідників. Вони можуть потрапляти на цитрон з інших кімнатних квітів. При ураженні паразитами листя набуває блідого відтінку, засихає і обсипається. Уражені рослини варто обробляти Актара або актеллика.

Збір і зберігання врожаю

Плоди рекомендується збирати в листопаді. Однак вони можуть перебувати на гілках і до літа. При засиханні плода шкірка погано відділяється від м'якоті. Вживати такий фрукт заборонено. Стиглі плоди дозволяється тримати в холодильнику максимум 10 діб.

Цитрон відрізняється товстою шкіркою і специфічним гірким присмаком. Тому його не рекомендується їсти в свіжому вигляді. В Азії плоди часто вимочують у солоній воді. Ця процедура допомагає зменшити гіркоту.

Найчастіше плоди цитрона використовують для приготування соусів, салатів, випічки. Нерідко їх застосовують для виготовлення різних напоїв. Шкірку використовують для приготування цукатів, мармеладу, джему. Також з неї отримують ефірну олію, яка представляє собою натуральний ароматизатор.

Есенцію, приготовану з цедри цієї рослини, застосовують досить активно. Її додають в макаронні вироби для надання їм зеленого відтінку.

Речовина застосовується для ароматизації повітря в приміщенні.

Нерідко ефірні масла рослини застосовують у парфумерній промисловості.

Цитрон Рука Будди - цікаве екзотична рослина, яке користується популярністю у багатьох квітникарів. Щоб домогтися успіхів у вирощуванні культури, їй потрібно забезпечити повноцінний і якісний догляд.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: