Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Багато людей цікавляться, які огірки краще для засолювання, і назвами конкретних сортів. Щоб вибрати підходящий варіант, необхідно орієнтуватися на цілий ряд особливостей. При цьому варто враховувати період дозрівання овоча, параметри врожайності, смакові характеристики, умови вирощування. Завдяки правильному вибору овоча вдається отримати смачну заготовку.

Як правильно вибрати огірки на засолювання?

Перед вибором овочів варто проаналізувати велику кількість факторів. При цьому варто враховувати якість посадкового матеріалу і погодні умови місцевості. Асортимент овочів дуже великий, а тому розібратися в ньому досить складно.

Визначити якість овочів допоможе цілий ряд критеріїв. При цьому фахівці радять не експериментувати, а застосовувати тільки відповідні і перевірені сорти. Огірки повинні бути якісними. Жовті або гнилі овочі категорично не підходять.

критерії вибору

Для консервації застосовують такі плоди:

 • розмір становить 12-15 сантиметрів;
 • шкірка не ушкоджена і має насичений зелений окрас;
 • на шкірці присутні пухирці і шипи;
 • овочі мають красивої циліндричної формою - припустимо незначний вигин;
 • поверхня має тверду і пружну консистенцію;
 • при розрізі не помітні внутрішні порожнечі;
 • всередині присутній трохи насіння;
 • м'якоть мати щільну консистенцію і хрускіт;
 • овоч має солодкий смак без гіркоти.

Чи можна солити тепличні огірки на зиму?

Огірки для заготовок повинні бути вирощені у відкритому ґрунті. Парникові овочі не варто застосовувати для заготовок. Овочі з теплиці вийдуть водянистими і несмачними.

Кращі сорти огірків для засолювання і консервування

Для консервації придатні найрізноманітніші різновиди плодів. Це дозволяє вибрати підходящий варіант.

засолювальні різновиди

Є багато видів плодів, які використовуються для засолювання. Завдяки цьому фермери можуть вибирати відповідні варіанти.

Ніжинський

Для цього сорту характерний відмінний смак, висока врожайність і стійкість до посухи. Овоч вважається середньоранніх. На дозрівання потрібно 47-55 діб. З цієї рослини можна збирати насіння.

Муромський

Це один з найбільш старих сортів з міста Мурома. Він є скоростиглим. На дозрівання йде не більше 42 днів.

Далекосхідний

Сорт дозріває в середні терміни, які займають 40-55 днів. Рослина запилюють бджоли. Воно дає плоди середнього розміру, покриті горбками. У довжину вони досягають 15 сантиметрів.

Паризький корнішон

Це ранній сорт, який зріє протягом 45 діб. Рослина запилюється бджолами. Овочі не мають гіркоти. Вони досягають в довжину 11 сантиметрів.

Вязниковский

Це рання культура, на дозрівання плодів якої потрібно 55 діб. Для неї характерні невеликі плоди з дрібними горбиками. Вони виростають на 11 сантиметрів в довжину.

чудовий

Сорт вважається середньоранніх. Він володіє великими горбками. Плоди виростають на 12 сантиметрів.

Береговий

Це високоврожайний сорт, який характеризується середньоранніх періодом дозрівання. По поверхні плодів присутні великі горбки. По довжині огірки досягають 12 сантиметрів.

хрусткий

Цей гібрид відрізняється середнім періодом дозрівання, який становить 50 діб. Огірки добре плодоносять протягом літа. У довжину вони виростають на 10 сантиметрів.

Популярні огірки для зимових заготовок

Для консервації можна використовувати різні сорти, які мають певні особливості.

Герман

Це раннє рослина, плоди якого достигають протягом 41-47 днів. Плоди мають середніми горбками і виростають на 10 сантиметрів. Вони відрізняються солодким смаком і повністю позбавлені гіркоти.

Гектор F1

Це ранній гібрид, який зріє 30-36 діб. Кущі відрізняються компактними розмірами. Для рослини характерна пучкова форма зав'язі. Плоди відрізняються темним забарвленням. Для рослини характерний виражений аромат.

Кураж F1

Це скоростиглий гібрид, дозріває протягом 38-44 діб. Він не вимагає запилення і невибагливий в догляді. Плоди досягають 15 сантиметрів.

Фенікс

Це пізньостиглий гібрид, який запилюється бджолами. На дозрівання плодів йде 55-65 діб. Вони досягають 16 сантиметрів. Для них характерна щільна шкірка. Рослина нормально переносить температурні коливання.

Водолій

Цей сорт потребує запиленні. Він вважається середньоранніх. На дозрівання плодів потрібно до 48 діб. Плоди покриті великими горбами і досягають 12 сантиметрів.

Гейм

Культура запилюється бджолами. По термінах дозрівання вона вважається середньостиглої. На це йде близько 50 днів. На плодах присутні горбки.

Підмосковні вечора

Плоди відрізняються середнім періодом дозрівання, який займає 45 діб. Гібрид вважається самозапилюватися. Овочі покриті горбками і виростають до 14 сантиметрів.

Марінда F1

Це самозапильна високоврожайне рослина. Плоди достигають 40-55 діб. Корнішони покриті великими горбиками і виростають до 10 сантиметрів. Для них характерна рівна форма і повна відсутність гіркоти.

Лохвицький F1

Це досить старий сорт. Плоди мають солодкуватий смак і досягають 12 сантиметрів по довжині. Рослина вважається високоврожайних і відрізняється універсальним застосуванням.

гібридні сорти

Щоб вибрати найкращий сорт, необхідно вивчити особливості кожного з них. Сьогодні існує безліч гібридів, які були виведені спеціально для консервації.

ліліпут F1

При правильному догляді за рослиною урожай вдається зібрати вже в другій половині червня. Огірки покриті невеликими білими шипами. Овочі підходять для засолювання і відрізняються невибагливістю у догляді.

зятьок F1

Це скоростигла культура, яка добре розвивається у відкритому грунті. Також її допустимо вирощувати в теплиці. Для овочів характерний прекрасний смак. Гібрид не вимагає запилення і дає хороший урожай в будь-яку погоду. Плоди дуже зручно закривати.

Сибірський засолення F1

Для цього гібрида характерна стійкість до поганих кліматичних умов. Огірки досягають 6-8 сантиметрів. Овочі мають щільною шкіркою, а тому їх дуже зручно консервувати.

Мар'їна роща F1

Цей гібрид пучкового типу рано дає урожай. Для нього характерний тривалий період плодоношення. На кущі відразу дозріває 10-12 корнішонів. Плоди досягають 12 сантиметрів.

Хіт сезону F1

Сорт характеризується хорошим плодоношенням. Збирати врожай вдається до пізньої осені. Огірки формують пучки по 3-6 штук. Для бічних пагонів характерний інтенсивний ріст. Овочі досягають 8-11 сантиметрів.

Білий цукор F1

Це оригінальний гібридний сорт, для якого характерні солодкі і плодові огірки. Рослину можна вирощувати навіть в суворому кліматі. Дозрівання наступає через 50 діб.

квітневий F1

Це універсальний сорт, плодоношення якого починається через 50 діб після появи паростків. Для нього характерні великі плоди. Вони досягають 22-25 сантиметрів і важать близько 250 грам. Рослина відрізняється невибагливістю у догляді і морозостійкістю.

Універсальні сорти: назви і характеристики

Існують універсальні різновиди, які можна консервувати, солити, додавати в салати.

Родничок

Це невибагливий гібрид, який можна маринувати. Для нього характерний відмінний смак. Плоди дозрівають в різний час. По довжині вони досягають 10-12 сантиметрів.

кущовий

Це ранньостиглий культура, яка характеризується компактними розмірами і має укороченими пагонами. Під час плодоношення огірки потрібно збирати щодня. Плоди покриті щільною шкіркою.

малюк

Для рослини характерні невеликі плоди розміром 7-10 сантиметрів. Вони дозрівають протягом 40 діб. Темно-зелена шкірка покрита великими колючими буграми. З 1 куща вдається зібрати до 50 огірків.

Зозуля

Це досить старий сорт, який дає огірки розміром до 24 сантиметрів. Вони володіють щільною м'якоттю з безліччю невеликих насіння. Рослина має приємний аромат і характеризується слабким плетінням.

Хлопчик з пальчик

Для цього сорту характерна хороша врожайність - з 1 квадратного метра вдається збирати до 14 кілограмів огірків. Корнішони досягають 7-9 сантиметрів. Вони мають гарний смак.

Маша F1

Рослина дає урожай через 38-40 діб. Для нього характерні циліндричні плоди, покриті щільною шкіркою. По довжині вони досягають 7-9 сантиметрів. Огірки мають соковитою хрусткою м'якоттю.

конкурент

Це потужна рослина, яке дає урожай через 45 діб. Огірки мають горбисту поверхню. Культура відрізняється стійкістю до борошнистої роси і бактеріозу.

Чи можна солити гладкі огірки?

При виборі огірків для засолювання варто віддавати перевагу овочам з пухирцями. Такі заготовки не вибухнуть. При цьому овочі з білими пухирцями не отримають хрусткими. Гладкі огірки консервувати не рекомендується. Вони размокают і підривають банки.

Правила збору огірків для консервації

Щоб правильно зібрати огірки, варто орієнтуватися на такі особливості:

 • збір врожаю проводять вранці - до появи яскравого сонця;
 • напередодні варто полити грядки теплою водою;
 • овочі знімають обережно, не пошкоджуючи батоги;
 • заготовки краще робити в той же день.

Під час масового дозрівання врожаю огірки варто знімати кожен день. Завдяки цьому вони не будуть переростати. Старі плоди жовтіють і стають більш грубими.

Які огірки не підходять для консервування

Не всі огірки допустимо застосовувати для заготовок. Для цього не використовують такі плоди:

 • гладкі;
 • занадто великі;
 • порожнисті;
 • жовті;
 • з товстою шкіркою;
 • переспілі;
 • брудні;
 • зіпсовані.

Огірки досить часто використовують для консервування. При цьому дуже важливо грамотно підібрати сорт. Для цього рекомендується враховувати безліч особливостей.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: