Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Томат Ля Ля Фа F1 відноситься до детермінантний видам. Для нього характерні середні терміни дозрівання, рясне плодоношення. Серед достоїнств сорту універсальність використання невеликих плодів.

характеристика гібрида

В опис і характеристику сорту томатів Ля Ля Фа входить і зовнішній вигляд плодів, і біологічні особливості овочевого рослини.

Так як гібрид томатів відноситься до першого покоління схрещується сортів F1, то насіння сорту необхідно купувати в спеціалізованих магазинах. З них виходить кущ висотою в півтора метра, з великою кількістю кистей, добре облистяний. З'являються перші квіткові кисті на томатах Ля Ля Фа після шести-семи листя, а наступні з проміжком в один-два аркуші. Період дозрівання помідорів - 100-115 днів після перших сходів. Кожна кисть радує п'ятьма-шістьма помідорами.

Плоди томатів мають ряд особливостей:

 1. У них округла форма з невеликою плескаті.
 2. Забарвлення щільної шкірки червоний.
 3. М'якоть соковита, без пустот, з чотирма-шістьма камерами для насіння.
 4. Шкірочка не піддається розтріскування, тому помідори можна транспортувати на далекі відстані.
 5. На смак плоди дуже приємні, і аромат у них істинно томатний.
 6. Червоні помідори довго зберігаються в свіжому вигляді, що не псуючись, не змінюючи смак.
 7. Вага плодів досягає 130-160 грам.
 8. На зиму готують з томата консервовані продукти в маринаді, розсолі. Помідори підійдуть і для в'ялення.

Урожайність сорту томатів досягає трьох кілограмів з одного куща при правильному вирощуванні.

Секрети вирощування, догляду за томатом

Як і всім детермінантний видам сорту томатів Ля Ля Фа підійде відкритий і закритий грунт в залежності від кліматичних умов зростання.

Як зазвичай насіння помідор висаджують в кінці березня на розсаду. Обов'язково проводять відбір придбаного насіннєвого матеріалу, його дезінфекцію з метою профілактики захворювань. Грунт так само знезаражують розчином перманганату калію або окропом.

Для отримання якісних сіянців необхідний ретельний догляд у вигляді:

 • своєчасного зволоження грунту;
 • внесення підгодівлі мінерального і органічного характеру;
 • розпушування грунту;
 • підтримки стабільної температури, вологості в приміщенні;
 • забезпечення оптимальної освітленості.

Перед посадкою в закритий чи відкритий грунт сходи гібрида F1 гартують протягом десяти-п'ятнадцяти днів, виносячи на повітря. Посадку помідор виробляють в кінці квітня в теплицю, першу декаду травня - у відкритий грунт. Для томатів вибирають південні ділянки городу, з глибоким заляганням грунтових вод.

Схема розташування розсади помідорів на постійному місці становить розміщення на одному квадратному метрі до чотирьох овочевих рослин. Від цього залежить висока врожайність томатних кущів.

Щоб кущі добре розвивалися і плодоносили, їх необхідно:

 • помірно поливати;
 • підгодовувати кожні десять днів, чергуючи розведений в пропорції 1: 5 коров'як і мінеральні добрива - суперфосфат, калійну сіль, аміачну селітру в кількості від п'ятнадцяти до тридцяти грам на відро води;
 • рихлити біля кущів грунт після поливу;
 • обприскувати бордоською рідиною для профілактики захворювань.

Хоча сорт помідорів і відноситься до детерминантам, але щедрість плодів на кущах може зламати стебла томатів. Тому їм необхідна підв'язка. Її здійснюють, вбиваючи поруч з рослиною кілочки. І пасинкувати помідори краще, коли вони підв'язані. А для томата сорту Ля Ля Фа ця процедура обов'язкова. Формування куща йде в два або три стебла.

А коли помідори підв'язані, пасинкування пройде успішніше і швидше.

Як правильно підв'язати кущі томатів

Для того щоб рослина не загинула, стебло його не доломить, не можна використовувати в якості підв'язки сувору нитку, волосінь, дріт. Ідеальним вибором будуть смужки тканини шириною в три-чотири сантиметри. Якщо ж хочеться, що помідори не втратили свій товарний вигляд, то можна придбати для підв'язки пластикову кліпсу. Вона прослужить довго, і підв'язувати томати їй зручно.

Якщо поруч зі стеблом вбивають кілки, то роблять це так, щоб не погубити рослина. Як кілочків використовують і металеві прути, і обрізну арматуру, і дерев'яні рейки. У довжину кілки не повинні бути короткими. Вони добре заглиблюються в землю біля томатів, перевищуючи висоту помідорів Ля Ля Фа на двадцять-тридцять сантиметрів.

Деякі овочівники використовують спеціально зроблені вертикальні опори - шпалери. Вони особливо стануть в нагоді для вирощування томатів у теплиці. Конструюють її з стовпчиків, між якими натягують дріт, сітку або набивають рейки. При цьому стебла, кисті помідор направляють вгору по опорі. Завдяки такій конструкції рослини зручно поливати, вони не падають на землю, не гниють.

Помідори сорту Ля Ля Фа добре себе почувають, коли за ними організовано правильний догляд, і радують відмінними врожаями.

Відгуки про томати

Музичний гібрид F1 має тільки позитивні характеристики. З відгуків про томаті овочівників ясно, що сорт має ряд переваг:

 1. Сорт Ля Ля Фа - один з кращих в плані вирощування, невибагливості у догляді.
 2. Невеликі помідори використовують частіше для консервування. І в банку вони зберігають томатний смак і аромат. І плоди не лопаються, зберігаючи цілісність завдяки щільній шкірці.
 3. Для гібридних томатів характерна висока стійкість до більшості захворювань овоча. Рослина не піддається вершинної гнилизни, фузаріозу.
 4. Овоч добре пристосовується до умов відкритого грунту, теплиці.

Але найбільше цінують городники в сорті Ля Ля Фа то, що він дає стабільно високі врожаї плодів. Дружність і тривалість плодоношення дозволяє зробити багато заготовок з смачних і соковитих помідорів.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: