Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Дачники цікавляться: коли треба садити помідори на розсаду в 2019 році. Потрібно так розподілити час, щоб рослини встигли наростити зелену масу, сформувати розвинену кореневу систему, і щоб при цьому надземна частина не витягнулася. Велике значення деякі дачники надають впливу Місяця. Вони намагаються сіяти томати виключно в сприятливі, з точки зору астрології, дні.

Плануємо посадочні роботи на 2019 рік

Перед складанням посадкового календаря слід перевірити наявність і якість насіння. Вони повинні бути свіжими і схожістю. Придбані в спеціалізованих магазинах насіння не вимагають додаткової підготовки: їх слід відразу висаджувати в розсадні ємності.

Але самостійно заготовлені насіння сортів вимагають підготовчих заходів:

  • перевірки на схожість;
  • знезараження;
  • стимулювання проростання.

Грамотно проведена підготовка - перший крок до доброго врожаю.

січень

У січні дачнику рекомендується переглянути свої записи і визначити, які сорти або гібриди він буде вирощувати в 2019 році. Одночасно перевіряються терміни придатності вже наявних матеріалів. У цьому місяці провідні агрофірми проводять тематичні виставки. Їх теж рекомендується відвідувати, вивчати новинки і купувати додатковий матеріал.

Розсада не годує себе самостійно. Слід подбати про добрива для неї. Підійдуть гумат калію і мінеральні комплекси для розсади.

Городники півдня сіють розсаду для отримання ранньої овочевої продукції, вирощуваної в теплиці.

Лютий

Цей місяць ідеально підходить для підготовки грунту. Дачники, які самостійно готують посадочні суміші, заздалегідь вносять у тепле приміщення проморожені компоненти. При бажанні їх можна додатково знезаразити прокаливанием в духовці або зрошенням розчином марганцевокислого калію.

Пора приготувати посадочні ємності. Їх необов'язково купувати: підійдуть відмиті стаканчики з-під сметани і йогурту. У другій декаді починається посів на розсаду пізньостиглих сортів. Дачники південних регіонів починають садити ранні томати для вирощування в теплиці.

Березень

Самий насичений місяць для дачника. Традиційно висіваються томати для вирощування в теплиці. Ранні сорти томатів для відкритого грунту (для південних регіонів) теж слід посіяти. Іншу (лютневу) розсаду пікірують і виставляють на освітлений підвіконня. Рослини потрібно досвечивать агролампи. На півдні прийшла пора висадити в теплицю розсаду, яка вийшла з посіяних в січні насіння.

Квітень

Останній місяць для посіву томатів на розсаду. Слід встигнути закінчити роботи до 15 числа. Деякі виробники пропонують ультраскоростиглий сорти для проблемних регіонів. Їх висівають 20-25 квітня.

Несприятливі дні для посіву та посадки

Астрологи стверджують: за ріст надземної частини томата відповідає зростаюча Місяць, а за формування кореневої системи - спадна. Варто переплутати ці фази, неправильно посадити, і розсада уповільнить розвиток. До висадження на постійне місце помідори матимуть тонкі стебла, недолік листових пластин і слабо розвинену кореневу систему. І урожай з таких кущів садівник отримає незначний.

Дні, в які не варто сіяти і садити томати (за місячним календарем):

  • в січні таких днів немає;
  • в лютому - 2, 3, 9, 10, 15;
  • в березні - 8-10, 13-16;
  • в квітні - 2, 3, 7, 8, 15.

Рекомендується додатково враховувати знак Зодіаку, через який проходить планета. Діва підсилює як негативний, так і позитивний вплив.

Що впливає на терміни посадки?

Для того щоб отримати якісну розсаду, яка швидко приживеться на новому місці і дасть високий урожай, слід враховувати кілька факторів.

Коли садити томати на розсаду в залежності від регіону

Працьовиті городники вирощують томати в усіх регіонах Росії. Але клімат має свої відмінні риси, тому терміни, коли потрібно сіяти помідори на розсаду, змінюються.

Важливо пам'ятати: вирощувати слід виключно районовані сорти і гібриди. Це знизить ризики і дозволить отримати добрий урожай. Терміни можуть незначно змінюватися в залежності від планованого способу вирощування: в теплиці або на вулиці.

Області середньої смуги Росії

Клімат середньої смуги Росії помірно-континентальний. Яскраво виражені пори року. Але теплого періоду для вирощування томатів у відкритому грунті безрассадним способом недостатньо: у культури довгий період вегетації. Середній термін посіву помідорів на розсаду з кінця лютого до кінця березня. Але деякі гібриди допустимо висівати і в першій половині квітня.

Уральський і Сибірський регіони

На Уралі і в Сибіру довга морозна зима і спекотне, але коротке літо. Теплих днів для отримання врожаю помідорів недостатньо для вирощування безрассадним способом. Тому городники прагнуть садити розсаду.

Пізні сорти можна посіяти навіть в кінці січня - початку лютого. І отриману розсаду слід посадити у відкритий грунт.

Ранні сорти починають виганяти в березні. Вирощені розсадою томати висаджують у відкритий грунт після поворотних заморозків і вживають заходів захисту: укриття подвійним лутрасилом на ніч.

Ленінградська область

Цей регіон має достатню освітленість і недолік тепла. Погода дуже нестійка, тому у відкритий грунт рекомендується пересаджувати розсаду після 15 червня. А сіяти треба в другій або третій декаді березня. За довгий період розвитку томати витягуються і переростають. Розсада переноситься на постійне місце вже з бутонами або розпустилися квітами.

Садівникам слід передбачити можливість укриття посадок на ніч лутрасилом.

далекий Схід

На Далекому Сході клімат суворий і непостійний. Навіть в травні середньодобові температури не піднімаються вище 10 градусів Цельсія. Тому виростити помідори без розсади неможливо.

Для посадки в неопалювальну теплицю слід сіяти матеріал в кінці лютого. На постійне місце готові саджанці переміщують на початку травня. До цього розсада вже має 5-6 пар постійних листів. У відкритому грунті томати дають урожай тільки при укритті на ніч. Висаджують розсаду на вулицю в середині червня.

Білорусь

У Білорусі клімат дещо м'якше, ніж в центральній Росії, тому і висадка розсади проводиться раніше на 2-3 тижні. А посіяти на розсаду можна в третій декаді березня. Завершується сівба в половині квітня.

Південь Росії

У південних областях зима коротка і тепла, а літо довге і печеня. Тому цей регіон сприятливий для вирощування томатів у відкритому грунті і теплицях. У цьому регіоні в теплицях вирощують тільки ранню овочеву продукцію. Уже в травні городники подають на стіл свої помідорчики.

Висаджують готову розсаду в неопалювальну теплицю вже в березні. А починають готувати її в січні-лютому. Деякі дачники в травні сіють помідори відразу у відкритий грунт. Тепла погода і відсутність зворотних заморозків дозволяє вирощувати томати безрассадним способом.

Залежно від сорту

Виробники пропонують різні за термінами дозрівання сорти і гібриди. Саме від цього залежить, які типи висівати в першу чергу. Що потрібно врахувати:

  1. Термін дозрівання. Пізні і середньопізні помідори садять раніше. Їм потрібно більше часу, щоб віддати плоди до чорних ріс.
  2. Тип томата. Селекціонери пропонують ультраранні сорти і гібриди, які ростуть і розвиваються настільки інтенсивно, що при пізній посадці (кінець квітня) дають урожай, як звичайні ранні томати.
  3. Здатність помідора «добрати» технічну стиглість при закладці на зберігання. На ринку зустрічаються томати новорічної серії. Вони встигають якраз до святкового столу.

Якщо городник не може сам визначити, коли сіяти томати, слід уважно вивчити написи на пакетику з розсадою. Виробник пише, коли потрібно провести роботи.

Теплиця або відкритий грунт

В середньому різниця між посадкою в неопалювальну теплицю і відкритий грунт становить 2-2, 5 тижні. Деякі садівники одночасно з пересадкою в теплицю переносять іншу розсаду туди ж для загартовування.

Але якщо ми садимо помідори в опалювальну теплицю, то терміни вибираємо в залежності від планування витрат на опалення і освітлення. В таких умовах урожай томатів отримують цілий рік.

Визначення термінів за народними прикметами

Для висадки помідорів в опалювальну або неопалювальну теплицю дотримуватися графіка за народними повір'ями не слід. Але при розміщенні розсади у відкритому грунті можна використовувати знання предків: у тополі полетів пух - пора садити помідори.

Посів згідно з місячним календарем

Наш супутник впливає на рух вод світового океану. Астрологи стверджують, що раз все живе складається з води на 50-70%, то на ріст і розвиток організмів Місяць впливає теж.

Планета в положенні зростання сприятливо позначається на розвитку надземної частини помідорів. А в фазі спаду починає розвиватися коренева система. Тому для отримання здорової розсади важливо посіяти матеріал на етапі зростання планети, але так, щоб вони проросли в повний місяць.

З огляду на, що насіння дають сходи на 5-9-й день після посадки, то висаджувати їх треба приблизно за цей час до повного місяця. Після того як з'явилися сім'ядольні листя, почала активно розвиватися підземна частина (цей час спадною Місяця). Але за основу для визначення термінів посіву насіння рекомендується брати особливості регіону та рекомендації виробника сорту чи гібриду.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: